کد خبر: 781100 A

یاپ استام، مدافع سابق تیم ملی هلند گفته که لیورپول از خرید سپ فان‌دن‌برگ، مدافع نوجوان هلندی سود خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، فان‌دن‌برگ پنجشنبه از تیم زووله در دسته برتر لیگ هلند به لیورپول پیوست. قیمت انتقال او 5/1 میلیون یورو است که بسته به شرایط ممکن است تا 5/3 میلیون یورو افزایش یابد.

این بازیکن 17ساله در دسته برتر لیگ هلند 22بار بازی کرده و گفته می‌شد باشگاه‌های بسیاری از جمله بایرن‌مونیخ، آژاکس و پی‌اس‌وی به‌دنبال جذبش هستند.

استام که در یک نیم‌فصل مربی زووله بود و هدایت این تیم را بر عهده داشت، می‌گوید: «سپ بازیکن بسیار بااستعدادی است. من زمانی که در زووله بودم این را بارها گفته‌ام. ما همه می‌دانیم که دنیای فوتبال چطور است. طبیعی است که یک بازیکن در زمانی از دوران ورزشی‌اش به باشگاه دیگری منتقل شود. ما می‌دانیم که باشگاه‌های انگلیسی و اسپانیایی به استعدادیابی در سراسر دنیا می‌پردازند، به‌ویژه در هلند. آنها به‌دنبال مدافعان هلندی هستند، چون می‌دانند این بازیکنان در کار با پا بسیار خوب عمل می‌کنند.

این باشگاه‌ها معمولا پول کافی دارند تا بتوانند ریسک خرید را تقبل کنند و بازیکنان هلندی را بخرند و بعد ببینند که آیا در بلندمدت خریدشان جواب می‌دهد یا نه. اگر این اتفاق بیفتد که عالی است، اگر نشود هم آنها این بازیکنان را می‌فروشند و از این راه سود می‌کنند. در نهایت همه‌چیز بستگی به باشگاه‌ها دارد اما من برای سپ بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم موفقیت بسیاری در لیورپول کسب کند.»

استام به‌تازگی مربی فاینورد شده است. او البته تلاشی نکرد که فان‌دن‌برگ را به باشگاه جدیدش ببرد: «ما در این باره حرفی نزدیم. زمانی که به دوران حضور در زووله فکر می‌کنم، ما در آن هنگام به فکر فرار از سقوط بودیم. در این شرایط شما باید اطمینان حاصل کنید بازیکنانی دارید که در سطحی هستند که بتوانند هر هفته نمایش خوبی داشته باشند. شما در آن شرایط زمان کافی برای آموزش و پرورش بازیکنان ندارید. این چیزی است که گاهی ممکن است روی پرورش بازیکنان جوان تاثیر منفی بگذارد اما اگر بخواهم بسیار روشن صحبت کنم، باید بگویم اگر بازیکنان جوان نشان دهند آمادگی کافی را دارند، به آنها فرصت درخشش داده می‌شود.»

لیورپول فان دبرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر