کد خبر: 781099 A

بازیکنان پرسپولیس شرایط سختی برای تطبیق با فلسفه تاکتیکی کالدرون بعد از چند فصل کار با برانکو ایوانکوویچ پیش رو خواهند داشت.

به گزارش ایلنا، هر چند بعد از جدایی برانکو و حتی قبل از قطعی شدن رفتن سرمربی قهرمان پرسپولیس صحبت‌هایی درباره جدا شدن برخی بازیکنان از جمع سرخ‌پوشان وجود داشته و دارد اما باید اقرار کرد حتی با وجود جدایی برخی بازیکنان که نام آنها نیز فاش شده است و با اتفاقاتی که در روزهای گذشته رخ داده، تقریبا می‌توان از آنها نام برد، پرسپولیس هنوز هم یک تیم کامل است و می‌توان مدعی شد که گابریل کالدرون برای فصل پیش رو دغدغه زیادی برای تکمیل تیم تحت امرش نخواهد داشت.

این سرمربی آرژانتینی قطعاً به خوبی می‌داند که برانکو ایوانکوویچ شاکله قوی برای پرسپولیس ساخته و تیمی که توانسته با همه مشکلات سه فصل متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال کشورمان شود، هنوز هم همان تیم قدرتمند است و هر چند انتظارات از این تیم بالا رفته است اما ظرفیت تیم همچنان بالا است و می‌توان امیدوار بود که با کمترین تلاش و زحمت کالدرون و تیمش، پرسپولیس باز هم در جمع مدعیان برای فصل آینده باشد. 

با این وجود باید همچنان اختلاف سلیقه سرمربیان را مدنظر قرار داد و به نظر می‌رسد این سرمربی آرژانتینی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و کم کم به فکر تغییرات در تیمش خواهد افتاد. به طور حتم این سرمربی برای رسیدن به اهدافش با پرسپولیس، ابزارهای مدنظرش را می‌خواهد. به طور خلاصه نمی‌توان از گابریل کالدرون انتظار داشت که با ترکیب برانکو پا به میدان بگذارد و قطعاً تغییراتی در جمع سرخ‌پوشان خواهد داد. گابریل کالدرون سرمربی گمنامی نیست که انتظار داشته باشیم برای او شرط و شروط بگذارند و یا از او انتظار داشته باشند به همین بضاعت پرسپولیس بسنده کند و کارش را استارت بزند.

طی روزهای گذشته حرف‌هایی درباره جدایی علی علیپور، علیرضا بیرانوند و حتی جدایی بشار رسن وجود داشته و دارد. پرسپولیس در تلاش برای از دست ندادن این بازیکنان است و در عوض این بازیکنان با توجه به تغییر فضای سرخ‌پوشان در فکر پرواز از لیگ برتر و پرسپولیس هستند. در این میان بازیکنانی که نام برده شدند و برخی دیگر از بازیکنان به فکر جدا شدن از پرسپولیس هستند اما این همه ماجرا نیست و به طور حتم طی روزهای آینده باید منتظر تغییرات کالدرون هم باشیم. آنطور که شنیده می‌شود و البته با توجه به تفکرات سرمربی جدید پرسپولیس، تغییرات در این تیم شاید کم اما غیرقابل اجتناب خواهد بود.

 به‌عنوان نمونه سروش رفیعی یکی از بازیکنان محبوب برانکو، آنطور که شنیده می‌شود، شاید یکی از مغضوب‌های کالدرون باشد و جدایی او از پرسپولیس با وجود داشتن قرارداد یک ساله با این تیم، اصلاً بعید نیست. هر چند سروش رفیعی فصل گذشته یکی از بهترین‌های پرسپولیس بود و البته محبوبیت بسیار خوبی در بین هواداران پرسپولیس دارد اما گابریل به دنبال فوتبال فانتزی نیست و به طور حتم فوتبال قدرتی در دستور کار این سرمربی خواهد بود.

هر چند اگر بشار رسن در پرسپولیس بماند، به دلیل حضور در مسابقات غرب آسیا که از ۱۱ مرداد برگزار می‌شود، چند بازی پرسپولیس را از دست خواهد داد اما کالدرون از بین بشار، سروش و احمدزاده، حتما بشار رسن و احمدزاده را انتخاب خواهد کرد. و با این اوصاف هنوز چیزی قطعی نیست و کالدرون قطعاً تمرینات روزهای آینده را برای تصمیم‌گیری به طور دقیق زیر نظر خواهد داشت و بازیکنان پرسپولیس هیچ کدام حاشیه امنی نخواهند داشت. بخصوص بازیکنانی که با تفکرات این سرمربی چندان سنخیتی ندارند و شاید با همه آیتم‌هایی که دارند، جزو انتخاب‌های این سرمربی آرژانتینی نباشند.

گزارش: اکبر منتشلو

پرسپولیس سروش رفیعی کالدرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر