سرخط خبرها:
کد خبر: 781098 A

گابریل کالدرون به سبب سال‌ها حضور در کشور‌های حوزه خلیج فارس و هدایت تیم‌های ملی و باشگاهی این منطقه، تقابل‌های زیادی با تیم‌های ایرانی در مسابقات مختلف داشته است.

به گزارش ایلنا،  او در سال ۲۰۰۹ و زمانی که هدایت الاتحاد عربستان را بر عهده داشت، در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های استقلال، ام‌صلال قطر و الجزیره امارات همگروه شد و با نتایج خوب و با ۱۲ امتیاز به‌عنوان صدرنشین از این گروه صعود کرد. در حالی که استقلال در قعر جدول گروه قرار گرفت و حذف شد.

در بازی‌های رودررو و در بازی رفت، الاتحاد کالدرون با نتیجه دو بر یک تیم قلعه‌نویی را شکست داد. در آن بازی ابتدا برهانی (۷۷) برای استقلال گل زد اما متاعب (۸۹) و ابوچرونه (۳+۹۰) برای تیم کالدرون گل زدند. آن بازی ۱۹ هزار تماشاگر داشت. در بازی برگشت که در حضور ۱۵۸۵۵ تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد، دو تیم به تساوی یک - یک رسیدند. در این بازی ابتدا ابوچرونه برای الاتحاد گل زد اما علی علیزاده در دقیقه ۸۹ گل تساوی آبی‌ها را به ثمر رساند.

الاتحاد با کالدرون در آن فصل از لیگ قهرمانان با نتیجه ۲ بر یک الشباب عربستان را در مرحله یک‌هشتم نهایی حذف کرد و سپس پاختاکور ازبکستان را در مجموع دو بازی با نتیجه ۵ بر یک حذف کرد. جالب اینکه تیم کالدرون در مرحله نیمه‌نهایی در مجموع دو بازی با نتیجه ۸ بر ۳ ناگویای ژاپن را حذف کرد و به فینال رسید اما در فینال با نتیجه ۲ بر یک به پوهانگ کره جنوبی باخت و نایب قهرمان شد. در واقع او هم مثل برانکو یک نایب قهرمانی آسیا در کارنامه‌اش دارد.

کالدرون سال ۲۰۱۱ هم با الهلال در لیگ قهرمانان حضور داشت. در آن فصل تیم کالدرون با سپاهان همگروه شد که در ریاض سپاهان با گل‌های جانواریو و ابراهیم توره در مقابل تک گل ویلهلمسون به برتری ۲ بر یک رسید. در بازی برگشت در اصفهان هم بازی با تساوی یک - یک تمام شد که الزوری برای الهلال و نویدکیا برای سپاهان گل زدند. در آن فصل الهلال با کالدرون مثل سپاهان ۱۳ امتیازی شد اما به‌عنوان تیم دوم صعود کرد. الهلال با کالدرون در نخستین مرحله حذفی به تیم سابق او الاتحاد برخورد کرد که الاتحاد بازی را سه بر یک برد و تیم کالدرون حذف شد.

استقلال سپاهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر