کد خبر: 781097 A

حضور گابریل کالدرون در لیگ برتر ایران نه فقط برای خودمان عجیب بود، بلکه رسانه‌های خارجی را هم شگفت‌زده کرده است.

به گزارش ایلنا، رسانه‌های خارجی به شکل جالب توجهی به حضور این مربی آرژانتینی در فوتبال ایران پرداخته‌اند؛ از جمله سایت فوتبال غنا را که در گزارش خود از اعتماد باشگاه پرسپولیس به گابریل کالدرون آرژانتینی‌ نوشته است.

این رسانه در توضیح تیتر «پرسپولیس به کالدرون آرژانتینی‌ها اعتماد کرد. بازیکن اسبق تیم‌ملی آرژانتین در پرسپولیس جانشین برانکو ایوانکوویچ کروات شد که چند وقتی است به تیم الاهلی عربستان پیوسته. تیم بزرگ فوتبال ایران این خبر را دوشنبه رسانه‌ای و به طور رسمی با هافبک آرژانتین در دو جام جهانی 1982 و 1990 شروع به همکاری کرد. کالدرون 59 ساله در فوتبال آسیا چهره‌ای گمنام نیست. او مربیگری تیم‌های ملی بحرین، عمان و عربستان را بر عهده داشته است. همچنین مربی تیم‌های الهلال، الاتحاد عربستان و القطر بوده است.» 

مارکا نشریه دیگری بود که به حضور کالدرون در پرسپولیس واکنش نشان داد. این روزنامه اسپانیایی در توضیح خبرش به سابقه کالدرون در مربیگری پرداخته: «کالدرون در باشگاه‌های مختلفی مثل رئال بتیس، الهلال عربستان و قطر اف‌سی مربیگری کرده و همچنین هدایت تیم‌های ملی عربستان، بحرین و عمان را بر عهده داشته است.» 

در قاره کهن اما سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نخستین رسانه غیرایرانی بود که خبر معرفی سرمربی جدید پرسپولیس را بازتاب داد و نوشت: «کالدرون آرژانتینی جانشین برانکو ایوانکوویچ شد که به تازگی سرمربی الاهلی عربستان شده است. هافبک سابق تیم ‌ملی آرژانتین در دو دوره جام‌های جهانی 1982 و 1990 به همراه تیم‌ ملی کشورش حضور داشت. او با فوتبال آسیا غریبه نیست چون هدایت تیم‌های ملی بحرین، عمان و عربستان را در کارنامه‌اش دارد. کالدرون همچنین هدایت تیم‌های باشگاهی الاتحاد و الهلال عربستان را بر عهده داشته و در قطر هم سرمربی تیم القطر بوده است.» 

جالب اینکه هیچکدام از این رسانه‌ها به جزییات عملکرد سرمربی آرژانتینی پرسپولیس و اخراج‌ شدن‌های او اشاره‌ای نکرده‌اند.

پرسپولیس کالدرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر