کد خبر: 781041 A

مسئول کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: لیگ امسال با حضور ۱۴تیم آغاز خواهد شد هرچند که امسال سال شلوغی برای فوتسال خواهد بود. چرا که هم جام باشگاه‌های آسیا و هم جام باشگاه‌های جهان را در پیش داریم.

به گزارش ایلنا، محمدحسن انصاری‌فرد مسئول کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال که در برنامه بخش خبری ساعت ۱۹ سیما حاضر شده بود درباره وضعیت لیگ فوتسال کشورمان اظهار داشت: امسال مشکلی برای ثبت‌نام تیم‌ها وجود نداشت و همچنین جلسه‌ای هم با مدیران باشگاه‌ها برگزار کردیم تا از نظرات آنها استفاده کنیم. جا دارد از مدیران باشگاه‌های فوتسال تشکر کنم که هزینه کرده و تلاش می‌کنند اما دیده نمی‌شوند.

وی افزود:‌ لیگ امسال با حضور ۱۴تیم آغاز خواهد شد هرچند که امسال سال شلوغی برای فوتسال خواهد بود. چرا که هم جام باشگاه‌های آسیا و هم جام باشگاه‌های جهان را در پیش داریم. همچنین بازی‌های مقدماتی و نهایی آسیا را در برنامه خواهیم داشت و دو فیفادی هم وجود دارد اما با وجود این همه شلوغی کار را پیش خواهیم برد. ما کار را زودتر شروع کردیم و ثبت‌نام هم از سیستم جامع الکترونیکی کشور انجام شد و امیدوارم که لیگ خوبی داشته باشیم.

انصاری‌فرد در خصوص گلایه‌های موجود، ادامه داد: این گلایه‌‌ها همیشه وجود دارد اما ما دو جلسه با حضور اعضای هیأت رئیسه یک بار در تهران و یک بار در تبریز برگزار کردیم تا هماهنگی‌هایی به وجود بیاید. ما سهمیه جهانی می‌خواهیم و تیم ملی هم ویترین هر کشوری است. باید از عنوان سومی جهان دفاع کنیم. شاید برخی از گلایه‌ها درست باشد اما باید کارها را انجام دهیم. 

رئیس کمیته فوتسال کشورمان درباره قانون این دوره از رقابت‌ها خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل هر تیم می‌تواند ۱۶ بازیکن بزرگسال، ۳ بازیکن زیر ۲۳ سال و ۳ بازیکن در رده جوانان به خدمت بگیرد. با توجه به عملکرد خوب تیم زیر ۲۳ سال ما در تبریز انتظار داریم که باشگاه‌‌ها از این بازیکنان که آینده‌ساز هستند استفاده کنند هرچند که در مسابقات تبریز نتیجه خوبی به دست نیامد.

وی درباره تنش‌هایی که در مسابقات فصل گذشته فوتسال به وجود آمد، گفت: ما با مدیران باشگاه هماهنگ کردیم اما به هر حال مسابقات در سالن برگزار می‌شود و صدا می‌پیچید! تیم‌ها هیجان دارند اما تصمیم گرفتیم که هر هفته من، سرمربی تیم ملی و دبیر کمیته یکی از مسابقات لیگ را از نزدیک ببینیم و نظارت بیشتری داشته باشیم.

انصاری‌فرد درباره هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتسال افزود: تاریخ مجمع را به آقای تاج اعلام کردیم و باید هماهنگی در این زمینه صورت بگیرد. صبح امروز جلسه‌ای با آقای تاج داشتم و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. نهایتاًَ یک تغییر در هیأت رئیسه خواهیم داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ما با AFC مکاتبه کردیم تا اگر امکانش باشد دو تیم از ایران به آسیا صعود کند چرا که تیم‌ها در جام حذفی انگیزه نداشتند و با این کار اگر امکانپذیر باشد دو تیم از ایران به آسیا می‌رود که این می‌تواند یک خبر خوب باشد.

انصاری فرد لیگ برتر فوتسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر