کد خبر: 780324 A

قهرمان هنرهای رزمی ترکیبی ایران در خصوص فعالیت‌هایش در این رشته صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، امروز در برنامه «سلام صبح بخیر» گفتگوی سعید اکبری با امیر علی اکبری قهرمان هنرهای رزمی ترکیبی روی آنتن رفت.

علی اکبری در ابتدای سخنانش گفت: 5 سال است در این عرصه فعالیت می کنم و محبت خدا و اهل بیت بوده که مردم مرا با این رشته شناخته اند. خداراشکر توانسته ایم این رشته را جا بیندازیم و طرفداران خوبی پیدا کرده ایم. فایترهای ایرانی زیادی در اقصی نقاط دنیا مسابقه می دهند. خود من همیشه پیرو راه حضرت علی بوده ام. چند سال در تایلند تمرین کردم و سابقه کشتی خیلی به من کمک کرده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا در کودکی شر بوده‌ای که حالا فایتر شده‌ای؟! گفت: هیچ ماست بندی نمی گوید ماست من ترش است. من هم پسر خوبی بوده ام! اما فایترهایی در دنیا هستند که زندانی و خلافکار بوده اند اما در ایران ورزشکاران سالمی در این رشته کار می کنند.

این ورزشکار در پاسخ به اینکه هزینه خورد و خوراکش چقدر می شود و چه تفاوتی با دیگران دارد، توضیح داد: در حد وسعم سعی می کنم خوب بخورم. تغذیه خاصی ندارم و هر چیزی هست می خورم مثل مرغ وگوشت و ماکارونی. سرخ کرده و بستنی و نوشابه سعی می کنم نخورم. ماهیانه دو سه میلیون خرج خورد و خوراکم می شود چون سنگین وزن هستم و روزی 6 وعده می خورم! روزی 4، 5 هزار کالری می سوزانم و مجبورم آن را تامین کنم.

علی اکبری درباره اینکه آیا تا به حال در خیابان دعوا کرده، گفت: اهل دعوا نیستم و مردم همیشه به من محبت داشتند. بعد از کشتی سه سال نبودم و وقتی برگشتم مردم که نوکرشان هستم مرا پذیرفتند.

وی همچنین با بیان اینکه مادرم به سالن می آید و مسابقات را می بیند و حتی در باکو کنار قفس ایستاده بود، درباره محکم ترین مشتی که در زندگی خورده، تاکید کرد: زمان ورود به این رشته از آنجایی که تا پیش از این کشتی گیر بودم، برایم سخت بود هر روز کتک بخورم. دو سه سال در تایلند خیلی سخت گذشت. مشت می خوردم و بالا می آورم. با خودم می گفتم صبح وسایلم را جمع می کنم و به ایران می روم. اما صبح حالم بهتر می شد. راه موفقیت اگر هموار باشد و مدام مستقیم جلو بروی کار خاصی انجام نداده ای.

این ورزشکار همچنین با اشاره به پخش سرودهای مذهبی و حماسی هنگام ورودش به سالن توضیح داد: از بچگی عاشق اهل بیت هستم و همین الان هم هیات دارم. من فقط خدا و اهل بیت را به چشم ندیده ام بلکه لحظه به لحظه حسشان کرده ام.

علی اکبری درباره درآمدی که به دست می آورد و اینکه گفته بود می خواهد روزی پردرآمدترین ورزشکار دنیا شود، تصریح کرد: وقتی فیلمی ساخته می شود همه در سینما فیلم را می بینند و از پشت صحنه خبر ندارند. ما 4 ماه مشت می خوریم و مشت می زنیم تا یک مسابقه بدهیم. فوتبال یک ورزش شیک است و بیشترین پولها را هم می گیرند کسی هم چیزی به آنها نمی گوید نوش جانشان ما هم خوشحالیم. من همیشه نوک قله را می بینم و زحمت می کشم و جانم را می گذارم. 150 میلیون دلار رقم بهترین بازیکن این رشته بوده است ولی من از همین جا به جایی می رسم که همین ها با بهترین امکاناتشان رسیده اند. دلی دارم که وسط طوفان می زنم.

وی همچنین درباره اینکه گفته بودند حریف او ضعیف است، یادآور شد: یکی از حریفان من 12 برد پشت هم داشت که به من باخت. درباره بازی آخر هم که این حرفها را زدند که حریفش ضعیف بود، او پنج سال بود نباخته بود و ماییم که داریم خیلی زحمت می کشیم.

این قهرمان در پایان گفت: حضور ملی همه تیم ها را دنبال می کنم اما در داخل طرفدار تراکتور هستم. حمید، کمال کامیابی نیا، علیپور و حنیف از جمله دوستان فوتبالی ام هستند.

برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 7 تا 9:30 از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

امیر علی اکبری قهرمان هنرهای رزمی ترکیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر