کد خبر: 780238 A

استقلال هنوز 2 جای خالی برای خرید لیگ برتری دارد.

به گزارش ایلنا، استقلال که برای لیگ نوزدهم فقط 3 جای خالی داشت تصمیم گرفت تا 2 بازیکن دیگر را کنار بگذارد تا برای تقویت تیم و خرید‌های جدید 6 جای خالی باشد. از طرف دیگر خبر می‌رسد که پژمان منتظری با باشگاه الشحانیه قطر به توافق رسیده تا او از جمع خرید‌های احتمالی خارج شود.جدایی آیانداپاتوسی هم قطعی به نظر می‌رسد و طبق آنچه که در رسانه‌های خارجی نوشته‌اند و مدیر برنامه‌هایش عنوان کرده بود مقصد بعدی این بازیکن لیگ بلژیک خواهد بود.

استقلالی‌ها برای گرفتن رضایت نامه پاتوسی باید مبلغی در حدود 900 هزار دلار هزینه کنند که دستمزد هافبک آفریقایی هم به آن اضافه می‌شود. به این ترتیب با وجود ادعا و اصرار مدیران باشگاه باید همان طور که مدیر برنامه‌های این بازیکن اعلام کرده پرونده پاتوسی و تمدید قراردادش با استقلال را بسته شده به حساب آوریم. درباره علی کریمی هافبک فصل گذشته آبی‌ها هم شرایط به همین شکل است.

روزبه چشمی تنها بازیکنی است که هنوز نه به تمدید قرارداد نزدیک است و نه کارش با استقلال تمام شده محسوب می‌شود. حتی اگر روزبه با استقلال به توافق برسد و مانند حسینی و طارق ماندگار شود بازهم استقلال 3 جای خالی در لیست بزرگسال باقی می‌ماند. امید نورافکن هم در برزخ ماندن و رفتن است حتی اگر در نهایت بتواند رضایت بلژیکی را بگیرد و پول رضایت نامه‌اش جور شود سهمیه زیر 23 سال محسوب می‌شود و مشکلی برای 3 تا 4 جای خالی باقی مانده در لیست پیش نمی‌آید.حالا سوال این است که باشگاه و آندره  استراماچونی چه برنامه ای برای این فضای خالی دارند؟

خرید‌های تازه و خلوت کردن تیم

استقلال هنوز 2 جای خالی برای خرید لیگ برتری دارد.سیاوش یزدانی، محمد بلبلی، مسعود ریگی و علی دشتی خرید‌های لیگ برتری استقلال هستند. رضا اسدی، آرش رضاوند، محمد آقاجانپور و یک گلر لیگ برتری از جمله گزینه‌های لیگ برتری هستند که ممکن است یکی دونفر از آن‌ها آبی پوش شود. جدا از این سرمربی ایتالیایی استقلال هم برای جذب یکی دو بازیکن خارجی برنامه دارد. خبر می‌رسد یک هافبک خارجی و یک مهاجم مد مظر استراماچونی هستند که ملیتی ایتالیایی و برزیلی دارند.

اگر خرید‌های مورد نظر استراماچونی محقق شود امکان ریزش بازیکنان بیشتری از استقلال تا پایان فصل و نقل و انتقالات یعنی 6 شهریور وجود دارد. چرا که این مربی ایتالیایی به خلوت بودن تیم و باکس تمرینی تاکید دارد. در حال حاضر با احتساب بازیکنان زیر 23 سال استقلال بالغ بر 25 بازیکن دارد که اگر 3 تا 4 بازیکن جدید هم اضافه شوند تعداد آن‌ها به حدود 30 نفر می‌رسد. به این ترتیب اگر در روزهای آینده هم بازیکنان دیگری در لیست مازاد استراماچونی قرار گرفتند نباید تعجب کرد. به نظر می‌رسد او درحال دستچین کردن بازیکنانی است که به لحاظ فنی و آمادگی جسمانی با استاندارد‌های مورد نظرش همخوانی دارند.

استقلال اندره استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر