کد خبر: 778940 A

فوتبال فرانسه بعد از ۲۴ سال توانست بالاخره جواز حضور در المپیک را به دست بیاورد. تیم المپیک فرانسه توانست صعود خود را به بازی‌های المپیک در فوتبال قطعی کند و حالا کیلیان امباپه در رویای حضور در این رقابت‌هاست.

به گزارش ایلنا، کیلیان امباپه که در تیم‌های زیر ۱۷ و زیر ۱۹ سال فرانسه بازی کرده، می‌تواند فرانسه را در این رقابت‌ها همراهی کند. البته فرانسه در سال ۲۰۲۰ باید در یورو نیز شرکت کند و احتمالا حضور امباپه در این رقابت‌ها بستگی به حضور او در یورو خواهد داشت. ۱۰ روز بعد از پایان یورو ۲۰۲۰، بازی‌های المپیک توکیو شروع می‌شود و کیلیان امباپه نیز پیش‌تر ابراز امیدواری کرده بود با آمادگی بدنی کامل بتواند خروس‌ها را در المپیک همراهی کند.

امباپه حضور در المپیک توکیو را یک رویا برای خود دانسته است که به دنبال محقق کردن آن است البته رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در این باره گفت که تصمیم نهایی را سرمربی تیم امید این کشور می‌گیرد. تاکنون غیر از ژاپن میزبان، صعود تیم‌های فرانسه، اسپانیا، رومانی و آلمان به رشته فوتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو قطعی شده است و در ادامه یازده تیم دیگر باید به این رقابت‌ها صعود کنند و تیم امید ایران نیز یکی از تیم‌هایی است که باید برای رسیدن به المپیک در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کند.

کیلیان ام‌باپه المپیک فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر