کد خبر: 778925 A

شرایط عجیب سرخپوشان برای جذب بازیکن جدید؛

در شرایطی که در کنار انتخاب مربی، هواداران این تیم به شدت نگران نقل و انتقالات باشگاه نیز هستند، مشکل اصلی لیست سرخپوشان است که مانع از حضور آنها در بازار می‌شود.

به گزارش ایلنا، درست است که پرسپولیسی‌ها هنوز در جذب بازیکن قدمی برنداشته‌اند اما بعید است که این بی‌خیالی‌ و سکون آنها ربطی به پر بودن لیست‌شان داشته باشد. شاید حتی بتوان گفت مدیران باشگاه اصلا از فهرست پرسپولیس خبر ندارند وگرنه چه دلیلی داشت که با بازگرداندن فرشاد احمدزاده که هم‌پستِ او چند بازیکن دارند، فهرست را پر کنند؟

هر تیم لیگ برتری می‌تواند 18 بازیکن بزرگسال در فهرست خود داشته باشد که از فصل گذشته سه سهمیه زیر 25 سال هم به آن اضافه شد اما این هم مشکل پرسپولیس را حل نمی‌کند چرا که حالا بازیکنان زیر 25 سال این تیم هم جزو سهمیه بزرگسال به حساب می‌آیند.

تا اینجای کار که هیچ بازیکنی جدایی‌اش قطعی نشده و تنها احمدزاده برگشته، فهرست بزرگسالان پرسپولیس این بازیکنان را در خود دارد؛ علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشویچ، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، محسن ربیع‌خواه، سروش رفیعی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، مهدی شریفی، سیامک نعمتی، علی علیپور، ماریو بودیمیر و فرشاد احمدزاده.

در واقع پرسپولیس الان 19 بازیکن بزرگسال دارد و حتی اگر نخواهد ستاره‌هایش را بفروشد، باید دست‌کم یکی از این‌ بازیکنان را از فهرست خارج کند. آن یک نفر شاید ماریو بودیمیر باشد که خودش دیگر میلی به بازگشت ندارد. با این حال باشگاه اگر بخواهد بازیکن جدید بخرد، باید حتما یکی دو بازیکن دیگر را هم کنار بگذارد که البته احتمالا انتقال بیرانوند و علیپور به تیم‌های خارجی را ترجیح می‌دهد. با فروش آنها هم پولی به جیب می‌زند و هم لیستش را برای بازیکنان تازه‌وارد خالی می‌کند.

مشکل دیگرِ پرسپولیس، همان فهرست زیر 25 سال است که خالی مانده. فصل پیش علی علیپور، مهدی ترابی، محمد نادری، بشار رسن و آدام همتی این فهرست 5 نفره را پر کرده بودند اما حالا دیگر علیپور، ترابی و همتی جایی در این فهرست ندارند و فقط می‌ماند رسن و نادری که آنها هم بعید است بعد از برانکو، جایی در پرسپولیس برای‌شان باشد. حداقل تا الان این‌طور بوده.

محمد نادری که در نیم‌فصل با قراردادی قرضی و 6 ماهه به پرسپولیس آمده بود، به کورتریک بلژیک برگشته و باشگاه از او خواسته که خودش رضایتنامه‌اش را بگیرد! تنها شرط ماندن بشار رسن اما پرداخت مطالبات 70 هزار دلاری اوست که باشگاه هیچ توجهی به آن ندارد و به نظر می‌رسد بی‌میل است به تمدید قرارداد این بازیکن عراقی.

با این حال سرخ‌ها که میراث بزرگی را از دوران برانکو ایوانکوویچ در اختیار دارند، در شرایط فعلی نیاز حضور کمرنگی در نقل و انتقالات خواهند داشت تا پروفسور سرخ‌ها با جدایی‌اش هم شرایط مناسبی در اختیار آنها قرار داده باشد. در حال حاضر برای جذب بازیکن جدید سرخ‌ها نیاز به خروج چند بازیکن دارند و باید دید استراتژی مدیران تیم برای این موضوع چه خواهد بود.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر