کد خبر: 778666 A

رئیس فدراسیون قایقرانی ایران در سفر خود به خراسان شمالی، با محمدعلی شجاعی استاندار این استان نیز دیدار و گفت و گو داشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، علیرضا سهرابیان که برای بازدید از اماکن ورزشی و برگزاری مجمع عمومی هیات خراسان شمالی راهی این استان شده بود با محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز دیدار و گفت و گو داشت.

 

در این دیدار هر دو طرف به پتانسیل قایقرانی کشور و خراسان شمالی تاکید داشتند و محمدعلی شجاعی که خود از مدیران ورزشی است و در سال های گذشته نیز ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان را برعهده داشته به حمایت همه جانبه از ورزش این استان تاکید داشت.

 

در این دیدار استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اهمیت تفکر اقتصادی در پیشرفت ورزش اظهار کرد: تفکر اقتصادی و کسب درآمد از اعتبارات هزینه شده در بخش ورزش باید در هیات های ورزشی استان ایجاد شود.

 

وی افزود: امروز کشورهای توسعه یافته اقتصاد ورزش را دنبال می کنند و به ازای هر هزینه در این بخش کسب درآمد دارند که این تفکر باید در ورزش کشور و استان نیز ایجاد شود.

 

استاندار خراسان شمالی همچنین گفت: با توجه به وجود زمینه ورزش قایقرانی در خراسان شمالی از توسعه این ورزش در استان حمایت می کنم. فضای عمومی استان نیز برای ورود جوانان به ورزش قایقرانی باید ایجاد شود. متولیان قایقرانی نیز باید طرح های خوبی برای استان داشته باشند.

 

شجاعی که خود از مدیران ورزشی کشور است با تاکید بر حمایت از هیات های استانی بیان کرد: اگر بدانم یک هیات ورزشی با دریافت اعتباری به دنبال خودکفایی و ایجاد اشتغال پایدار خواهد بود، حمایت خواهم کرد.

 

علیرضا سهربیان رئیس فدارسیون قایقرانی نیز با اشاره به پتانسیل قایقرانی در کشور و استان خراسان شمالی گفت: برنامه های خوبی در استان خراسان شمالی انجام شده و هیات استان سعی در توسعه این رشته دارد. خراسان شمالی پتانسیل بالایی دارد و فدراسیون نیز از تمامی طرح های توسعه ای حمایت می کند.

 

وی با اشاره به نقش مهم هیات های استانی در پیشرفت ورزش تاکید کرد: هیات ها بازوان توانمند فدارسیون هستند و هرچقدر تقویت شوند و بتوانند کار کنند قایقرانی پیشرفت می کند. ورزش کشور با تقویت هیات ها پیشرفت می کند و فدراسیون نیز به همین دلیل از هیات هایش حمایت می کند. همکاری فدراسیون با استانداری و اداره کل ورزش و جوانان هم در این مسیر اهمیت زیادی دارد.

 

در این جلسه با توجه به اهمیت توسعه ورزش و پتانسیل بالای قایقرانی در خراسان شمالی مقرر شد تا در آینده تفاهم نامه ای بین استانداری و فدراسیون قایقرانی ایران نیز برای توسعه هرچه بیشتر این رشته به امضا برسد.

فدراسیون قایقرانی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر