کد خبر: 778165 A

باید تا شهریور این دو باشگاه به بورس بروند

وزیر ورزش و جوانان گفت: مطابق قانون بودجه سال ۹۸ باید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا شهریورماه امسال به فرابورس بروند

به گزارش ایلنا،نشست مشترک مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی، محمدرضا داورزنی معاون قهرمانی و بعضی از اعضای هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با موضوع واگذاری دو باشگاه در دفتر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست مسعود سلطانی فر با اشاره به نشست اخیر خود با نمایندگان مجلس در کمیسیون اصل ۴۴ گفت: مطابق قانون بودجه سال ۹۸ بایستی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا شهریورماه امسال به فرابورس بروند و تمامی برنامه ها و تمهیدات لازم در این مورد پیش بینی شده و در حال اقدام است.

سلطانی فر افزود: بسیار خوشحالم که اعلام کنم ظرف سه سال گذشته شفافیت و ساماندهی مالی و مدیریتی باشگاه در بخش های مختلف بخصوص تعیین دارایی ها و بدهی و سرمایه دو باشگاه و همینطور مالیات دو تیم به گونه ای پیش رفته که شفافیت لازم را برای قرار گرفتن در مسیر خصوصی شدن اخذ کرده اند و بقیه مراحل به نظر سازمان خصوصی سازی بستگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: واگذاری استقلال و پرسپولیس در سال ۹۸ عمل به قانون و چابک سازی و منطقی سازی دولت در بخش فوتبال و صرفه جویی در منابع عمومی است و رییس جمهور به گسترش سهم مردم در اداره این دو باشگاه اعتقاد و اصرار دارد.مدیران عامل دو باشگاه تمامی اسناد و موارد مالی، حقوقی و قانونی مد نظر سازمان خصوصی را تهیه کرده اند و تا زمان واگذاری استقلال و پرسپولیس مکلف به همکاری کامل هستند.

در این دیدار پوری حسینی با تشکر از جدیت وزیر ورزش در موضوع واگذاری دو باشگاه گفت:امیدوارم در سال ۹۸ وعده دیرینه خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس با پیگیری و همت سلطانی فر و مدیران دو باشگاه عملی شود.

 

سازمان خصوصی سازی وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر