کد خبر: 777221 A

پیشکسوت رشته اسنوکر در خصوص تخلفات فدارسیون بیلیارد،‌ بولینگ و بولس صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بحث تخلف در فدراسیون بیلیارد، بولینگ و بولس چند وقتی است که از سوی چند تن از پیکشسوتان و دست اندرکاران این رشته‌های ورزشی مطرح می‌شود و در گفتگو با رسانه‌های مختلف گوشه‌هایی از آن عنوان شده است. عباس صاحب‌الزمانی یکی از پیشکسوتان اسنوکر در گفتگو با ایلنا به بخشی از این موارد اشاره کرده است. لازم به ذکر است که صحت و سقم ادعاهای این عزیزان بر عهده خودشان است و خبرگزاری ایلنا هم حق پاسخگویی برای ریاست فدراسیون بیلیارد، بولینگ و بونس قائل است:

دفاع تمام قد ریاست فدراسیون بولینگ و بیلیارد از وزیر محترم

جالب اینجاست رئیس فدارسیونی که سازمان بازرسی کل کشور طی یک نامه رسماً به تخلفاتش ورود کرده و در حال بررسی است در صحبت‌هایش از استیضاح نکردن وزیر دفاع می‌کند. همین باعث می‌شود آدم شک می‌کند که وزیر از کارهای  این آدم با خبر است یا خیر؟. می‌گوید استیضاح وزیر ورزش به صلاح نیست. بله معلوم است که به صلاح نیست چرا که وزیر بنده خدا به خاطر عملکرد امثال حضرتعالی دعوت به استیضاح می‌شود.

فکر می‌کنم آقای اسکندی آقازاده و نورچشمی است

من با آقای اسکندری ملاقات داشتم که ایشان خیلی راحت به بنده گفت من از این بحران عبور می‌کنم. اما من نمی‌دانم؛ به گفته‌ی ایشان یعنی دستگاه‌های نظارتی ما مشکل دارند؟ (که البته قطعا چنین نیست و امریست محال)، یا ایشان خیلی کارشان برو دارد. مثلا آقای داورزنی بیایند و بگویند که ایشان آقازاده یا نورچشمی هستند خب ما می‌دانیم که تکلیف چیست. ما نمی‌خواهیم مسائلی پیش بیاید که خدای ناکرده بیگانگان از آب گل‌آلود ماهی بگیرند اما ما می‌گوییم این سیستم فدراسیون عملکرد بدی داشته و ضعف دارد و موج نارضایتی آن به رضایتمندی آن می‌چربد و ما جلوی این آدم ایستاده‌ایم تمام مراحل را هم در فضای حقیقی دنبال می‌کنیم و کاری به فضای مجازی نداریم. همه صحبت‌ها در فضای حقیقی بوده. سازمان بازرسی هم دو ماه است کارش را انجام می‌دهد و طبق آخرین تماس‌هایی که داشتیم گفتند در مراحل انجام است و گزارشات تکمیلی صورت گرفته، که از بابت زحمات این عزیزان تشکر ویژه را داریم.

گفتند من پیشکسوت نما هستم

من به عنوان پیشکسوت اسنوکر دو مصاحبه با دو رسانه ورزشی داشتم.

رئیس کمیته پیشکسوتان به یکی از پیشکسوتان (جناب جوکار عزیز) که بالای 80 درصد محبوبیت دارد گفت ایشان را نمی‌شناسم و حق شرکت در مسابقات را ندارند. حتی گفتند کسی با این شخص ارتباط داشته باشد او هم بی‌نصیب نمی‌ماند. و از طرفی دیگر در سایت فدراسیون که اینروزها بلندگوی تبلیغاتی فدراسیون به شمار می رود به بنده پیشکسوت نما لقب دادند که البته من افتخار می‌کنم پیشکسوت نما از زبان ایشان باشم چرا که معمولا تا نما بکار نیاید زیبایی نهفته است و نما خیلی جاها خوب است و ویترین یک مجموعه است و بنده هم انشاا.. با رعایت اخلاق و ادب بتوانم نمای خوبی برای پیشکسوتان عزیز و محترم باشم. البته به ایشان گفتم که مقوله پیشکسوتی آمیخته شدن فن و اخلاق است و شاید کسی بتواند با داشتنه فن شهرت بیافریند ولی نمیتواند پیشکسوت باشد و زمانی پیشکسوتی بر افتخارات اوافزوده می‌شود که اخلاق را با فن در آمیزد.

هر چند گفته ‌های ایشان را همگی فرمایشی و جملات را آشنا و نزدیک به افکار ریاست محترم دیدم.

فدراسیون به فکر آینده بازیکنان نیست

ایشان طی این 9 سالی که در رأس کار بود به اندازه 9 سال عمر برخی جوان‌های بولینگ و  بیلیارد و اسنوکر  را تباه کرده است. شاید خود بیلیارد بازها با من موافق نباشند و بگویند که به تو ربطی ندارد ولی من کاری با آنها ندارم و فقط در مورد فدراسیون و نقد مدیریتی آن صحبت می‌کنم. آقای اسکندی نمی‌داند که همه این افراد تا یک سنی می‌توانند بازی کنند و بعد از آن بازنشسته می‌شوند. آیا این‌ها نیاز به بیمه و بازنشستگی و خدماتِ درمانی ندارند؟ این‌ها بیمار نمی‌شوند؟ فدراسیون به فکر آینده و بازنشستگی بازیکنان نیست. کسی که جایزه میلیونی و میلیاردی می‌گیرد برایش مساله‌ای نیست که بیاید حق بیمه پرداخت کند ولی در فدارسیون کسی به فکر این مسائل نیست. بازیکنی که قهرمانی می‌آورد و وضعش خوب است به فکر آینده خودش نیست ولی یک پیشکسوت که حکم پدر یک مجموعه را دارد باید به فکر آینده آنها باشد. پدر خانواده باید به این فکر کند که وقتی بعد از چند سال از دنیا رفت برای خانواده‌اش چیزی گذاشته باشد که دچار مشکل نشوند ولی در فدراسیون کسی به فکر آینده بازیکنانش نیست.

امیدواریم به یمن وجود و حضور  با برکت جناب آقای رئیسی در رأس امور قوه قضاییه و وجود افراد کارآمد و با درایت و هوشمند در سیستم قضایی با استناد به مدارک مستدل گردآمده در حوزه‌ی بازرسی محترم کل کشور به زودی شاهد تغییر و تحولات اساسی در حوزه‌ی فدراسیون متبوع باشیم. انشاالله

آقای اسکندری در این فدراسیون به تاجر زبده‌ای تبدیل شده.

او در نشستی برایم تعریف میکرد که در یکی از مراسمات منتسب به مولا علی (ع) وقتی آش نذری هم می‌زند نام حضرت علی (ع) را در آن می‌بیند.سوال من اینست مگر می‌شود کسی نام علی (ع) را در آش ببیند ولی به مرام و مسلک و اعتقاد و بیانات علی (ع) این چنین پشت کند؟ چنین شخصی فقط به درد آشپزی می‌خورد.

ایشان در نشستهای مختلف و متعددی از بنده خواستند سکوت کنم و منتظر دعوت ایشان به عنوان نایب رئیس بمانم و به نوعی پیشنهاد کرسی نایب رییسی در قبال سکوت و کنار کشیدن از این مسائل را دادند که باید بگویم متاسفانه ایشان نمیدانند که برخی چیزها فروختنی نیست و برخی هم متقابلا خریدنی نیست و لکن ظاهرا بنا به عادت دیرینه‌ی کاری ایشان در این ده سال برای عبور از بحرانها به قول خودشان با بعضا اشخاص دیگر این معاملات را بارها بارها انجام داده و موفق بوده‌اند ( البته تمام موفقیت در معاملات را مدیون و مرهون عسر و حرجی بوده که اشخاص در آن بودند) ، نمونه این معاملات پرداخت وجه به برخی بازیکنان و درخواست پس گرفتن شکایتشان بابت امضاهای جعلی از سازمان بازرسی کل کشور بوده که در این بین برخی بازیکنان از وارد این معامله شدن امتناع کردند که صد البته از بی مهری‌های مدیریت غیر مستقیم ایشان بی نصیب نماندند که درود بر غیرتشان.....

حواس وزارت ورزش به فدراسیون‌های بزرگ است

چند فدراسیون غول پیکر مثل فوتبال و والیبال و کشتی ذهن همه را بخود مشغول کرده و فدراسیونی مانند بولینگ و بیلیارد تبدیل به حیات خلوت رئیس فدراسیون و عواملش شده است و تخلف در آنها انجام می‌شود. این را می‌گویم به گوش جناب سلطانی‌فر وزیر محترم و جناب داورزنی معاون محترم ایشان برسد.

اسکندری را از تخلفات فدراسیون مبرا نمی‌دانم

حرف آخرم این است که ریاست فدراسیون در صدر این قضایا است. همان ماجرای معروف ناصرالدین شاه که به گفته راوی به خاطر تخلف وزیرش توسط میرزا رضای کرمانی ترور شد و گفتند چرا این کار را کردی و در پاسخ گفت اگر مقصر خودش بود که درست زدم و اگر مقصر وزیرش بود بازهم درست زدم چرا که کسیکه از تخلف زیر دستانش خبر نداشته باشد همان به که بمیرد...  در اینجا هم رئیس فدراسیون اگر خبر نداشته که چه در فدراسیونش می گذرد و تمام تخلفات را به گردن این و آن می اندازد،  باید خودش استعفا دهد.

فدراسیون بیلیارد، بولینگ و بونس صاحب الزمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر