کد خبر: 776752 A

با خروج احتمالی دو کاپیتان آبی‌ها

اجرای قانون منع قرارداد با بازیکنان زیر‌ سی‌سال در استقلال دوباره در شرایطی اجرا میشود،که در گذشته جواهراتی مانند ناصر‌حجازی را در اوج پختگی از تیم‌ملی فوتبال دور نگهداشت.

به گزارش ایلنا،قانون 27ساله‌ها را قدیمی‌ها خوب به یاد دارند که چه جواهراتی را از تیم ملی فوتبال ایران گرفت؛ قانونی که اجازه نمی‌داد بازیکنان بالای 27 سال در تیم ملی فوتبال ایران بازی کنند. این قانون ناصرحجازی را در اوج پختگی و مهارت از تیم ملی دور نگه داشت و باعث شد شماره یک افسانه‌ای فوتبال ایران در شرایطی که لااقل 5 سال دیگر می‌توانست در قفس توری تیم ملی بدرخشد، با فوتبال ملی وداع کند. این قانون حالا به شکلی دیگر در استقلال به اجرا درآمده و مسوولان در خفا به این نتیجه رسیده‌اند که به دلایلی از تمدید قرارداد با بازیکنانی که بالای 30 سال دارند ممانعت شود. البته اجرای این قانون در برخی موارد نقدی را متوجه باشگاه استقلال نمی‌کند. برای مثال باید به نام خسرو حیدری اشاره داشت که در سال‌های اخیر بی‌جهت از استقلال دستمزدهای میلیاردی می‌گرفت و هیچ کارآیی هم در این تیم نداشت.

بدون شک در مواجهه با این بازیکن که به‌دلیل برخی حمایت‌ها در سال‌های اخیر با استقلال قرارداد می‌بست، باشگاه استقلال دچار اشتباه نشده است اما درباره مهدی رحمتی و پژمان منتظری هرگز نمی‌توان تصمیم باشگاه استقلال را تایید کرد. رحمتی گرچه به‌لحاظ مسائل غیرفوتبالی گاها (خواسته یا ناخواسته) برای استقلال حاشیه‌هایی را ایجاد می‌کرد و این اواخر حرف و حدیث‌های بسیاری پشت سرش بود، اما از بعد فنی بدون شک می‌توانست همچنان در قفس توری استقلال بدرخشد. همانطور که دیدیم بهزاد غلامپور، مربی دروازه‌بان‌های استقلال نیز پس از نشست معارفه استراماچونی صراحتا اعلام کرد اگر قدری زودتر مربی دروازه‌بان‌های استقلال شده بود، اجازه نمی‌داد این دروازه‌بان استقلال را ترک کند.

ماجرای حذف پژمان منتظری را نیز باید در زمره تصمیم‌های نادرست در باشگاه استقلال دانست. منتظری گرچه به سن بازنشستگی نزدیک می‌شود اما به‌حدی آماده بود که لااقل یک فصل دیگر بتواند در استقلال بازی کند. اینکه منتظری، رحمتی یا امثالهم در استقلال با مشکلات حاشیه‌ای مواجه می‌شوند نشات‌گرفته از مدیریت نادرست در این باشگاه است وگرنه چنانچه تصمیم‌گیران در این باشگاه فضا را طوری ترسیم می‌کردند که جایگاه‌ها حفظ شود و اجازه نمی‌دادند بازیکنان بیش از اندازه درگیر فضای مجازی شوند، بدون شک این بازیکنان نیز درگیر برخی حاشیه‌ها نمی‌شدند و منتظری و رحمتی می‌توانستند یکی، دو فصل دیگر در استقلال بازی کنند.

حال اگر جدایی رحمتی را به‌دلیل شدت برخی حواشی اجتناب‌ناپذیر بدانیم اما درباره منتظری هرگز نمی‌توانیم از چنین استدلالی بهره بگیریم و باید اذعان کنیم که باشگاه استقلال درباره این مدافع آرام دچار اشتباهی بزرگ شده است و شماره 33 می‌توانست یک فصل دیگر در ترکیب استقلال به میدان برود.

استقلال تیم‌ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر