کد خبر: 776578 A

لیگ ملت‌های والیبال 2019

تیم ملی والیبال ایران توانست با پیروزی برابر استرالیا، دهمین برد خود در لیگ ملت های والیبال را کسب کرده و همچنان به صدرنشینی ادامه دهد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایران این دیدار را با ترکیب سعید معروف، علی شفیعی، فرهاد قائمی، امیر غفور، علی اصغر مجرد، محمد جواد معنوی نژاد و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد تا کولاکوویچ به فیاضی و عبادی پور نسبت به دیدار با پرتغال استراحت داده باشد.

ست اول:

استرالیا با سه سرویس گراهام توانست شروع خوبی در این ست داشته باشد و در شرایطی استرالیایی ها به امتیاز 5 رسیدند که ایران تنها یک امتیاز کسب کرده بود تا کار برای ما در شروع سخت شود اما تیم ایران توانست در ادامه عملکرد بهتری داشته باشد و اختلاف اندکی کم شد. عملکرد خوب ملی پوشان ایران باز هم ادامه پیدا کرد و در نهایت تیم ملی زودتر از حریف خود به امتیاز 8 رسید. بعد از وقت استراحت فنی اول، تیم استرالیا توانست با استفاده از سرویس های خوب بازیکنان خود از ایران پیش بیفتد.

حضور فرهاد قائمی در خط سرویس باعث شد تا تیم ملی دریافت حریف را با اخلال رو به رو کند و همین موضوع امتیاز بعدی را برای ایران به ارمغان آورد تا بازی به تساوی کشیده شود. سرویس های خوب مجرد باز هم ادامه پیدا کرد تا تیم ایران با استفاده از دفاع قدرتمند خود روی تور دو امتیاز از حریف پیش بیفتد و سرویس امیر غفور باعث شد تا تیم ایران با این 2 امتیاز اختلاف به وقت استراحت فنی دوم برسد. غفور در شروع مسابقه دومین امتیاز سرویس خود را کسب کرد و سومین سرویس متوالی او نیز تبدیل به امتیاز شد تا به این ترتیب لبدوف سرمربی استرالیا مجبور به درخواست وقت استراحت شود. غفور در شروع هم درخشان ظاهر شد تا تیم ایران بتواند اختلاف امتیازی قابل قبولی در این ست ایجاد کند و از حریف خود 5 امتیاز پیش بیفتد. بعد از سرویس های خوب غفور دوباره استرالیا به بازی برگشت و توانست در جنگ سرویس ها دوباره 2 امتیاز متوالی با به هم ریختن دریافت تیم ما ایجاد کند اما در نهایت ایران این ست را با نتیجه 25 بر 19 و با سرویس زیبای قائمی به پایان رساند.

 

ست دوم:

تساوی دو تیم در شروع مسابقه عمر زیادی نداشت و باز هم غفور در منطقه سرویس باعث شد تا استرالیا با مشکل در دریافت رو به رو شود و ایران دو امتیاز از حریف پیش افتاد. تیم ملی در ادامه این ست و قبل از فرا رسیدن وقت استراحت فنی اول توانست با دفاع موفق روی تور خود برتری چشمگیری ایجاد کند و سرویس علی شفیعی در شرایطی امتیاز 9 را رقم زد که حریف تنها 3 امتیاز داشت.

استرالیا بعد از شروع طوفانی ایران توانست نمایش بهتری داشته باشد و به بازی برگشت اما اختلاف امتیاز چشمگیری میان دو تیم همچنان وجود داشت. در این امتیازات تیم ایران با چند اشتباه در خط سرویس باعث شد تا استرالیایی ها در امتیاز گیری بهتر عمل کنند اما در نهایت اختلاف دو تیم در زمانیکه وقت دوم استراحت فنی اعلام شد، 5 امتیاز بود. نمایش خوب تیم ملی باعث شد تا لبدوف سرمربی استرالیا خیلی سریع دومین وقت استراحت را درخواست کند و البته در شروع بدشانس بود که قائمی باز هم امتیاز سرویس از روی ساعد پری گرفت.

یک امتیاز سرویس و یک دفاع عالی باعث شد تا استرالیا در این ست خودی نشان دهد اما فاصله دو تیم به اندازه ای بود که تیم ایران خیلی نگرانی نداشت و در نهایت در این ست هم با دفاع عالی از مجرد به پیروزی با نتیجه 25 بر 19 رسید.

 

ست سوم:

مطابق انتظار شروع ما در این ست هم بهتر از حریف بود و تیم ملی در همان شروع مسابقه 2 امتیاز از حریف خود پیش افتاد. اعتماد به نفس بالای ملی پوشان و حمایت خوب حاضرین در سالن باعث شد تا تیم ملی با شجاعت بیشتری سرویس بزند و موفقیت در دفاع روی تور به ایران کمک کرد تا همچنان تیم برتر زمین باشد. تیزهوشی سعید معروف و بازی خوب او با توپ باعث شد تا تیم ملی با استفاده از یک توپ برگشتی به امتیاز 6 برسد و استرالیا همچنان 2 امتیاز کسب کرده بود تا سرمربی حریف به سراغ وقت استراحت برود اما این موضوع هم به تیم به هم ریخته استرالیا کمک نکرد و ایران دو امتیاز متوالی کسب کرد تا به امتیاز 8 برسد. تیم ملی در ادامه باز هم با تیکه بر سرویس های خوب خود توانست از حریف امتیاز بگیرد و با روندی بهتر از ست قبل به بازی خوب خود ادامه داد و در شرایطی به امتیاز 16 رسید که حریف تنها 8 امتیاز داشت.

هر دو تیم در امتیازات بعدی پر اشتباه ظاهر شدند و به ویژه استرالیا بارها با اشتباه در سرویس به برد مقتدرانه تیم ملی ایران کمک کرد تا به این ترتیب ایران برنده این مسابقه باشد. ست سوم با نتیجه 25 بر 14 به سود ایران به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایران فدراسیون والیبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر