کد خبر: 776181 A

پیش فصل را از دست بدهند مشکلات پرسپولیس زیاد می‌شود

هافبک سابق قرمزها می گوید:مدیران باید با ستاره‌های تیم تمدید کرده و بازیکنان تاثیرگذاری را جذب کنند تا تمرینات پیش فصل سریعتر شروع شود

به گزارش ایلنا، فرزاد آشوبی هافبک سابق پرسپولیس معتقد است در حال حاضر بحث کردن در مورد جدایی برانکو و دنبال مقصر گشتن دردی را دوا نمی‌کند و مدیران باشگاه باید هر چه سریعتر گزینه معقول و خوبی را به عنوان جانشین برانکو انتخاب کنند.

 

در مورد جدایی برانکو از پرسپولیس چه نظری دارید؟

اتفاق خوبی نیست و ای کاش این اتفاق نمی‌افتاد و برانکو به مسیر موفق و پرافتخاری که با پرسپولیس داشت ادامه می‌داد اما باید به خواست و تصمیم برانکو احترام گذاشت. اگر حرفه ای به قضیه نگاه کنیم برانکو زمان مناسبی را برای جدایی از پرسپولیس انتخاب کرد چون هم با پرسپولیس به افتخارات بزرگ و دست نیافتنی رسید و هم تکرار این افتخارات کار بسیار سختی است و در چنین فضایی برانکو تصمیم گرفت یک چالش جدید را تجربه کند که تصمیم منطقی و حرفه ای بود.

 

عده ای هم معتقدند برانکو بی معرفت است. حرف این عده را قبول داری؟

نه، اصلا این حرف هیچ مبنای منطقی و حرفه ای ندارد و در دنیای حرفه ای حرف پوچی است. برانکو به تمام تعهداتش عمل کرد و کیفیت خودش را نشان داد و کیفیت پرسپولیس را هم بالا برد و شادی‌های بزرگی را برای هواداران به ارمغان آورد و همانطور که گفتم باید به تصمیم ایشان احترام گذاشت.این اتفاق برای هر مربی و بازیکنی می‌افتد که بخواهد یک فضای جدید را تجربه کند.

 

در این ماجرا خیلی از هواداران باشگاه را مقصر می‌دانند. واقعا باشگاه مقصر است؟

دنبال مقصر نمی‌گردم. به هر حال باشگاه باید در زمان معین به تعهداتش عمل می‌کرد چرا که ما با یک مربی خارجی و حرفه ای طرف هستیم. من باشگاه را تقصیر کار نمی‌دانم اما باشگاه باید سر موقع به تعهداتش عمل می‌کرد. اگر بخواهیم جدا از بحث‌های هواداری و تعصبی به ماجرا نگاه کنیم تصمیم برانکو منطقی و حرفه ای بود.

 

برای هواداران نگران پرسپولیس دراین روزها چه صحبتی دارید؟

هواداران حق دارند نگران باشند. به هر حال 4 سال پرافتخار و باشکوه را با برانکو سپری کردند و طبیعی است نگران آینده تیم‌شان باشند. به نظرم مدیران باشگاه به جای صدور بیانیه و منصرف کردن برانکو که منصرف هم نمی‌شود به فکر یک گزینه مطلوب برای هدایت تیم باشند تا زمان را از دست ندهند و این‌طوری مربی بعدی زمان بیشتری دارد و هواداران هم نگرانی کمتری خواهند داشت.

 

فکر می‌کنی باشگاه برای حفظ برانکو تلاش لازم را کرد؟

تلاش کردن یک بعد قضیه است و توان انجام کار هم یک بخش دیگر است. هزینه‌های تیمداری سرسام‌آور است و فراهم کردن بودجه خیلی سخت است. نمی‌دانم باشگاه تلاشش را کرد یا نه‌اما به جای پرداختن به جدایی برانکو دنبال یک مربی خوب و تمدید با ستاره‌ها و جذب بازیکنان خوب برای فصل آینده باشیم.

 

در این شرایط برای هدایت پرسپولیس مربی ایرانی را ترجیح می‌دهی یا گزینه خارجی؟

این مساله برمی گردد به سیاست گذاری و توان مالی باشگاه، آوردن مربی خارجی طبیعتا هزینه بیشتری نسبت به داخلی دارد و در مدیریت باشگاه باید به جمع بندی نهایی برسند و طرح کردن مربی ایرانی یا خارجی اصلا درست نیست.

 

در بین گزینه‌های داخلی بحث یحیی گل محمدی مطرح است. با حضور او در تیم موافق هستید؟

یحیی گل محمدی در چند سال گذشته و به‌خصوص در فصل قبل با پدیده عملکرد خیلی خوبی داشت و به عنوان یک مربی بزرگ خودش را مطرح کرده و می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 

با توجه به شرایطی که وجود دارد چه تصوری از پرسپولیس فصل بعد داری؟

شرایط الان که خیلی گنگ و مبهم است. بحث انتخاب مربی را کنار بگذاریم حفظ نفرات تاثیرگذار تیم خیلی مهم است ضمن این‌که باید نفرات تاثیرگذار دیگری هم جذب تیم شوند تا به پرسپولیس در فصل جدید کمک کنند. اگر این کارها انجام شود مربی بعدی‌شانس موفقیت بیشتری خواهد داشت چون تمرینات پیش فصل یکی از نکات مثبت برانکو بود که سریع بازیکنان مورد نظر جذب می‌شدند و تمرینات به موقع شروع می‌شد و با یک پیش فصل خوب برای مسابقات آماده می‌شدند. باید سریعتر مهره‌ها جذب شوند و پیش فصل خوبی داشته باشند تا برای مسابقات آماده شوند وگرنه مشکلات زیادی در پیش خواهد بود. 

 

پرسپولیس برانکو ایکوانکوویچ فرزاد آشوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر