کد خبر: 775388 A

حضور دو تیم آسیایی در رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی اعتراضاتی به همراه داشته است.

به گزارش ایلنا، این روزها رقابت‌های کوپا آمریکا در حالی برگزار می‌شود که دو تیم آسیایی قطر و ژاپن به عنوان میهمان در این رقابت حضور دارند.

ادواردو بریتزو سرمربی تیم ملی پاراگوئه پس از تساوی 2 بر 2 تیمش مقابل قطر در نخستین بازی دو تیم در کوپا آمریکای 2019 از حضور نمایندگان آسیایی در این رقابت‌ها انتقاد کرد.

در این دوره از رقابت‌های کوپا آمریکا، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، قطر و ژاپن، قهرمان و نایب قهرمان دوره اخیر جام ملت‌های آسیا را به‌عنوان میهمان دعوت کرده است. قطری‌ها در حالی موفق شدند از پاراگوئه یک امتیاز بگیرند که تا دقیقه 68 با دو گل از این تیم عقب بودند.

پاراگوئه‌ای‌ها خیلی زود و در همان دقیقه چهارم بازی با گلزنی اسکار کاردوسو از روی نقطه پنالتی پیش افتادند و بعد از او هم درلیس گونسالس در دقیقه 56 گل دوم پاراگوئه را زد. بعد از آن گل اما جریان بازی به سود تیم آسیایی تغییر کرد و این تیم در دقیقه 68 توسط المعز علی یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. 9 دقیقه بعد هم گل به خودی خوان رودریگریو روخاس باعث تقسیم امتیازات میان دو تیم شد.

این نخستین دوره‌ای نیست که کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی از تیم‌های آسیایی برای شرکت در کوپا آمریکا دعوت می‌کند و قرار است که سال آینده هم که کوپا آمریکا به میزبانی کلمبیا و آرژانتین برگزار می‌شود، استرالیا به‌ عنوان میهمان به این رقابت‌ها دعوت شود، اتفاقی که بریتزو مخالف آن است.

بریتزو به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم که در مورد رقابت‌های کوپا آمریکا، تصمیم درست و منطقی این باشد که شما با تیم‌هایی از قاره آمریکا مسابقات را برگزار کنید. شما دارید از من درباره تیم‌های دعوت شده سوال می‌پرسید، درست است؟ در مورد قطر و ژاپن؟ من فکر می‌کنم که بهتر است که ما یک کوپا آمریکایی متشکل از تمام تیم‌های قاره آمریکا شامل آمریکای مرکزی و شمالی داشته باشیم و در هر دوره فقط این تیم‌ها در این تورنمنت حضور داشته باشند. من هرگز ندیده‌ام که در اروپا، تیمی از آمریکای جنوبی برای حضور در جام ملت‌ها دعوت شود.»

بریتزو افزود: «منظور مرا اشتباه متوجه نشوید. شاید حرف امروز من آن هم درست پس از بازی مقابل قطر جنجالی به نظر برسد اما من کاملاً باور دارم که کوپا آمریکا باید با حضور تمام تیم‌های آمریکایی در یک تورنمنت و با حضور تیم‌های کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی برگزار شود.»

سرمربی تیم ملی پاراگوئه درباره نتیجه‌ای که تیمش از نخستین بازی خود در کوپا آمریکا گرفت هم گفت: «این نتیجه ما را ناراحت کرد. برای کسب پیروزی‌ آمده بودیم و همگی از هوادار تا مربی می‌‌خواستیم که سه امتیاز را بگیریم. باید حواس‌مان به رقبا، به واقعیت مسابقات و خیلی چیزها درباره شرایط فعلی باشد. تیم ما در یک چرخه جدید قرار گرفته است. هیچ بهانه‌ای برای اینکه ما نتوانیم خوب بازی کنیم، نمی‌بینم. در بازی امروز ما برای تصاحب توپ مخصوصاً در میانه میدان و بعد از 2 بر صفر پیش افتادن، مشکلات زیادی داشتیم که اگر اینطور نبود، نتیجه دیگری برای بازی رقم می‌خورد.»

 

تیم ملی ژاپن تیم ملی قطر کوپا آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر