کد خبر: 775355 A

تعریف علی آقا حال خوب بودنم در پرسپولیس را دو چندان کرد

محمد نادری اولویت اولش را با این‌که چند پیشنهاد از تیم‌های مطرح ایرانی به دستش رسیده تنها پرسپولیس می‌داند

به گزارش ایلنا،قصه و ماجراهای برانکو و داستان ماندن یا رفتنش بالاخره گویا حکم به کوچ پروفسور سرخ‌ها داد تا همچون هواداران سرخپوش بازیکنان هم در شوک پایان این قصه باشند. محمد نادری هم شاید با عملکرد خوبی که در یک نیم‌فصل حضور در پرسپولیس داشت به سرنوشتی مثل برانکو دچار شود و حالا که حکم به برگشتنش به بلژیک داده شده این باشگاه دیگر اجازه برگشتن او به ایران را ندهد. به هرحال محمد نادری اولویت اولش را با این‌که چند پیشنهاد از تیم‌های مطرح ایرانی به دستش رسیده تنها پرسپولیس می‌داند و امیدوار است با پافشاری در بلژیک بتواند جواز برگشتنش را به این تیم دوباره بگیرد. با نادری از تیم‌ملی و آمدن ویلموتس بلژیکی هم پرسیدیم که معتقد است حضور او به نفع همه جوانان از جمله خودش خواهدش شد چون عاشق کار با جوانان و بازی تهاجمی است. ماجرای رفتن علی علیپور به اروپا هم دیگر موردی بود که با نادری در مورد آن صحبت کردیم و او معتقد است آقای گل سرخ‌ها در اروپا هم می‌تواند به این عنوان فکر کند.

برای شروع برای هواداران یک بیوگرافی از خودت داشته باش و این‌که از کجا فوتبالت را شروع کردی تا این‌که به پرسپولیس رسیدی؟

نکته جالب در مورد این است که در مورد محل تولد من و این‌که کجا فوتبالم را شروع کردم اشتباه زیاد است. من متولد مهرماه 1375 هستم و در تهران به دنیا آمدم و اصلیتم به استان قزوین بر می‌گردد. در یک خانواده فوتبالی بزرگ شدم و هم اکنون خواهرم و خانواده مادری ام در رشته تربیت بدنی فعالیت دارند. فوتبالم را از فوتبال سالنی شروع کردم و بعد نونهالان سایپا پیوستم . سربازی ام را در مقاومت گذراندم و بعد به تراکتورسازی رفتم و مدتی هم در نساجی توپ زدم که بعد از بازگشت به تراکتور به بلژیک رفتم و بعد هم به پرسپولیس پیوستم.

تو وقتی از تراکتورسازی به بلژیک رفتی حرف و حدیث زیاد بود که انتقال تو خلاف قرارداد بوده و تراکتوری‌ها مدعی بودند که بازیکن آن‌ها هستی.

من با باشگاه تراکتورسازی قرارداد داشتم اما وقتی خواستم به بلژیک بروم تمام شده بود اما گویا در قراردادم دستکاری شده بود چون می‌توانستم یکطرفه فسخ کنم. خیلی دوست داشتم لژیونر شوم که خدا را شکر رخ داد.

تو با شرایط خوبی از تراکتور به بلژیک رفتی اما نتوانستی آنجا عملکرد خوبی داشته باشی؟

همان طور که گفتید عملکرد خوبی در تراکتورسازی داشتم و رفتنم به بلژیک به واسطه دیرآمدن ویزا کمی طول کشید. وقتی به بلژیک رفتم بازی‌های آن‌ها شروع شده بود و اگر اشتباه نکنم هفته دوم یا سوم‌شان را انجام می‌دادند. بعد یک مصدومیت هم برایم به وجود آمد که من را از ترکیب دور کرد و توانستم آن طور که باید و شاید خودم را نشان بدهم.

با این شرایط به یکباره پیشنهاد پرسپولیس به دست تو رسید؟

بله و واقعا خبر خوبی بود. روزی که قرارداد پرسپولیس رسید من در خانه مشغول استراحت بودم که مدیر برنامه‌ام تماس گرفت و اعلام کرد که باشگاه برای جذب من اعلام نیاز کرده است. گویا آقای برانکو تماس داشته و نظر ایشان روی من مثبت بوده است. واقعا خوشحال بودم چون از بچگی دو آرزو داشتم یکی این‌که به فوتبال اروپا راه پیدا کنم و این‌که‌شانس بازی با پیراهن پرسپولیس را داشته باشم. وقتی پیشنهاد آمد هیچ چیز برایم دیگر مهم نبود و دوست داشتم همه چیز هرچه زودتر آماده شود و بتوانم به پرسپولیس بیایم.

در موجی از هیاهو بابت خرید تو توسط پرسپولیس به این تیم آمدی جایی که هواداران بابت شرایطی که در بلژیک داشتی تو را خرید خوبی نمی‌دانستند اما برانکو محکم پای خواست تو ایستاد.

بله... تراکتورسازی چون به زعم کارشناسان که می‌گفتند خیلی خوب کار کرده بودم در تیم نفر اول بودم و آقای برانکو از همان موقع روی من نظر مثبت داشت و این را به مدیر برنامه من گفته بود. این اتفاق نیفتاده بود چون پنجره نقل‌وانتقالات پرسپولیس بسته بود و به همین خاطر هواداران روی من زیاد شناخت نداشتند.

اولین تجربه‌ات برای بازی با پرسپولیس هم مقابل فولاد بود که حسابی آن پنالتی تجربه نخست را برای تلخ کرد.

خدا را شکر می‌کنم که توانستم زود در تیم جا افتادم و حق را بگیرم. ما خدا را شکر در تیم هیچ رقابتی نداریم و در هم پستی‌ها هرکدام بازی می‌کردیم اصلا مهم نبود. محمد انصاری را با این‌که مصدوم است خیلی دوست دارم و شایان هم دوست خوب من است. در بازی اول هم به زعم کارشناسان که گفتند خوب نبودم اما به نظرم یکی از بهترین بازی هایم را انجام دادم. داور ما را اذیت کرد و اصلا هیچ برخوردی نداشتم که پنالتی گرفت. چون بازی اول بود این اشتباه باعث شد همه چیز سر من خراب شود.

با این شرایطی که پیش آمد اما خوب توانستی خودت را دوباره از نظر روحی و روانی آماده کنی و از فشارهایی که به وجود آمده بود فاصله بگیری؟

باور کنید من یکی، دو روز استرس زیادی داشتم و اصلا نمی‌توانستم درست بخوابم چون اولین حضورم در تیمی که آرزوی بچگی ام بود را داور این‌طور خراب کرد. با این حال یکی، دو روز بعد برانکو من را صدا کرد و به من گفت تو اول راه هستی و به این پنالتی‌ها توجه نکن. این خطا پنالتی نبود و اصلا فکر نکن و کارت را با قدرت ادامه بده تا بتوانی به خوبی بدرخشی. این صحبت‌های برانکو برای من یک روحیه عالی بود و سعی کردم کار را جبران کنم.

خیلی زود هم هواداران روی تو نظر مثبت پیدا کردند و حسابی از عملکرد تو راضی بودند.

از این بابت خوشحالم و لطف خدا شامل حالم بود. هوادارانی که من را حمایت کردند و از آن‌ها ممنون هستم. همه هوادارانی که در بازی با فولاد از من انتقاد کردند از فردای آن روز کنارم بودند و با حمایتی که داشتند باعث شدند هر روز بتوانم بهتر عملکردم را به نمایش بگذارم.

یک نیم‌فصل رویایی هم با پرسپولیس تجربه کردی و از سه جام ممکن دو جام را توانستی با این تیم بالا ببری؟

واقعا برد و بالا بردن جام با پرسپولیس یک حس و حالی دارد که نمی‌توان بیان کرد. برد در دربی، رفتن فینال جام حذفی و قهرمانی و همچنین قهرمانی لیگ یک اتفاق فوق العاده بود که با همدلی تیم به دست آمد و از زحمات همه بچه‌ها و کادرفنی باید تشکر کرد.

در این گیرودار تو وقتی به دفاع چپ رفتی خیلی‌ها منتظر نفوذها و حضورت در فاز تهاجمی بودی و دراین بین نقدهایی هم به تو بود که مثلا خیلی دریبل می‌زنی و جا می‌ماندی.

انتقاد همیشه وجود داشت و در هر بازی قبل از برگزاری مسابقه برانکو در جلسه از من می‌خواست که مدام نفوذ کنم. اشتباه وجود دارد اما هدف کمک کردن به تیم برای نتیجه گیری بود. در مورد دریبل زدن‌های در حال حرکت هم چون من سالنی باز بودم ناخودآگاه این توانایی را دارم که هنگام نفوذ این کار را انجام دهم و حتی در 14 سالگی با آقای شمس نایب قهرمانی جهان را در فوتسال به دست آوردیم.

بعد از یک نیم‌فصل حضور در بلژیک و دیدن امکانات در آن کشور وقتی به پرسپولیس آمدی کار کردن با برانکو چطور بود و چقدر تفاوت را دیدی؟

واقعیت این است وقتی از تراکتور به اروپا رفتم امکانات و تمریناتی را دیدم که در ایران نبود اما وقتی به پرسپولیس آمدم دیدم هرآنچه که در اروپا وجود دارد را برانکو با خودش به ایران و پرسپولیس آورده است و کار کردیم. مهم‌تر از همه چیزی که برانکو به بچه‌ها این یاد داد که همدل باشیم و با قدرت کار کنیم. این اتفاق حتی در بازی‌های درون تیمی بود و همه جدی کار می‌کردند.

این روزها بحث رفتن یا ماندن برانکوست در حالی که خبرها حکایت از رفتن قطعی او می‌دهد. آن‌هایی که معتقد بودند او برنخواهد گشت باورشان این است که رفت چون دیگر نمی‌توانست با پرسپولیس به قهرمانی فکر کند.

اولا وقتی من هم مثل همه هواداران و بازیکنان شنیدیم که آقای برانکو دیگر به پرسپولیس باز نمی‌گردد شوکه شدیم و هنوز هم همه ما ناراحتیم اما به هرحال تصمیمی بود که ایشان گرفته بود و تنها می‌توانیم به پاس همه زحماتی که کشید از او تشکر داشته باشیم. با این حال در مورد این ادعا که برانکو رفت چون دیگر نمی‌توانست برای پرسپولیس قهرمانی بیاورد من اصلا چنین اعتقادی ندارم. برانکو می‌ماند صددرصد بازهم پرسپولیس به قهرمانی فکر می‌کرد و تجربه و کارنامه او طی این سه قهرمانی پی در پی و دیگر قهرمانی‌ها این را ثابت می‌کند. برانکو می‌ماند بازهم قهرمان می‌شویم چون به چیزی به برد فکر نمی‌کند و آن را به ما بازیکنان هم یاد داد. هرچند هنوز هم اطلاعی از آینده ایشان ندارم و در خبرها این را خواندم که دیگر بر نمی‌گردند اما در کل آرزوی قلبی همه هواداران و بازیکنان پرسپولیس به همراه مدیریت این بود که برانکو بماند.

این روزها بحث ماندن یا رفتن محمد نادری هم به یکی از سوال‌های هواداران و رسانه‌ها تبدیل شده است. چه شرایطی در نهایت برای ماندن در پرسپولیس خواهی داشت چون در فضای مجازی حرف از تعامل باشگاه بلژیکی زیاد شنیده می‌شود؟

من هم در فضای مجازی این موضوع را زیاد می‌بینم که باشگاه بلژیکی قبول کرده که محمد به پرسپولیس برگردد اما تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم اصلا چنین چیزی نیست. حتی به من گفتند باید تا پنجشنبه بلژیک باشم تا اولین تمرینم را انجام بدهم. آرزوی قلبی من ماندن و گرفتن رضایتنامه است و مدیر برنامه‌هایم در حال مذاکره با تیم بلژیکی است که قراردادم را درپرسپولیس دائمی کند. شک نکنید خودم هم به بلژیک بروم پافشاری خواهم داشت که برگردم.

قبول داری باشگاه نباید این موضوع تو را با توجه به تاکید برانکو به ماندنت در پرسپولیس نباید به روزهای آخر می‌انداخت و باید خیلی زودتر باب مذاکره را باز می‌کرد؟

به نظرم زودتر باید انجام می‌گرفت اما به باشگاه باید حق داد چون حسابی درگیر قرارداد آقای برانکو است. مهمتر از همه این‌که قرارداد آقای برانکو به مشکل خورد و اگرنه بدون شک کار را نمی‌گذاشتند به روز آخر کشیده شود.

چقدر امیدواری باشگاه بلژیکی که عملکرد خوب تو را هم در پرسپولیس دیده به این انتقال رضایت بدهد؟

باور کنید هیچ چیزی نمی‌دانم که بخواهم در مورد آن حرفی بزنم اما امیدوارم این اتفاق بیفتد. این‌که خودم به بلژیک می‌روم به همین خاطر است ولی کمک مربی تیم مان پیام داده است که حتما روز پنجشنبه در تمرینات باشم.

تو در زمان کی‌روش گفته می‌شد جزو لیست 50 نفره این مربی هستی اما پس از رفتن به بلژیک و ماجرای بازی نکردنت‌شانس را از دست دادی. حالا اگر قرار به ماندن در بلژیک باشد بحث ویلموتس و تکرار آن اتفاقات را چطور می‌بینی چون این مربی اعلام کرده به دفاع چپ نیاز دارد و تو می‌توانی یک گزینه باشی؟

خیلی امیدوارم این اتفاق بیفتد و به تیم‌ملی دعوت شوم چون آرزوی هر بازیکنی است. هدف و تلاشم این است که این اتفاق بیفتد. همان طور که گفتید سال گذشته در تراکتورسازی به من گفته شد که در لیست 50 نفره کی‌روش هستم اما در بلژیک چون بازی نکردم دعوت نشدم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و لذت آن دو چندان است اگر با پیراهن پرسپولیس به تیم‌ملی دعوت شوم.

پس این حرف ویلموتس که تنها در چپ محمدی را دارد برای تو تبدیل به یک انگیزه شد که خودت را دوباره به تیم‌ملی نزدیک ببینی؟

واقعا همین طور است. بعد از خواندن مصاحبه آقای ویلموتس درخصوص این‌که به دفاع چپ نیاز دارد خیلی این موضوع برایم جذاب بود و انگیزه‌ام را برای این‌که بتوانم خودم را به تیم‌ملی تحمیل کنم دو چندان کرد.

شنیدیم که در گیرودار ماندن یا نماندن تو در پرسپولیس چند تیم مطرح لیگ برتری هم سراغ تو آمدند. این خبر درست است؟

بله چند پیشنهاد از تیم‌های بالای جدول دارم که نیازی نیست اسم آن‌ها را بگویم. به هرحال آن‌ها با مدیر برنامه من مذاکراتی داشتند اما در وهله اول باید بگویم که من با باشگاه بلژیکی قرارداد دارم اما اولویت من در بازی در ایران پرسپولیس است. پنجشنبه به بلژیک می‌روم و باید مذاکره کنیم تا ببینیم شرایط چطور پیش می‌رود.

دو بازی اخیر تیم‌ملی با سوریه و کره جنوبی را دیدی و آیا تو هم موافقی که خیلی متفاوت‌تر از زمان کی‌روش بازی کردیم.

بله من این دو بازی ایران را دیدم و به نظرم آقای ویلموتس بیشتر به بازی هجومی علاقه دارد. سبک کاری ایشان با کی‌روش فرق دارد و این مساله طبیعی است. ویلموتوس بلژیکی است و با شناختی که از فوتبال این کشور دارم کاملا به فوتبال تهاجمی علاقه دارند و نظم تیمی چه درون و چه بیرون زمین برای آن‌ها بسیار مهم است. با این حال تیم‌ملی ویلموتس خیلی قشنگ‌تر و تهاجمی‌تر از زمان کی‌روش فوتبال بازی کرد.حتی با دوستان بلژیکی ام که صحبت می‌کردم در خصوص آمدن ویلموتس گفت که او علاقه زیادی به جوانان دارد و آمدنش به نفع من خواهد بود و در کل سبک فوتبال بلژیک و سبک کاری ویلموتس که عاشق بازی تهاجمی است با جنس فوتبال ایران جور است.

تو در حالی در دفاع چپ به کار گرفته شدی که خیلی از کارشناسان انتظار نفوذ و سانترهای بیشتری از مدافعان پرسپولیس دارند. تو این موضوع را قبول داری؟

من این موضوع را قبول دارم اما من قابلیت بازی در دفاع چپ و راست را دارم اما طی دو فصل اخیر بیشتر دفاع وسط بودم و به همین خاطر در تمرینات خیلی سانتر کار نکردم اما هر وقت که در تمرین‌ها زمان بود مدام به‌امادگی بیشتر فکر می‌کردم تا نفوذ بهتری داشته باشم. اگر فصل بعد هم پرسپولیس باشم قطعا پاس گل خواهم داد.

روی دفاع چپ‌ها به کدام علاقه داری مثلا در نسل‌های قبلی پرسپولیس روی کار رضا شاهرودی خیلی تمرکز و او را دوست داشتند که در حال حرکت سانتر می‌کرد و توپ‌های خوبی را روی دروازه می‌ریخت.

من سبک فوتبال رضا شاهرودی و مهرداد میناوند را خیلی دوست دارم. با آقا مهرداد ارتباط خوبی دارم و مدام با ایشان مشورت دارم. قطعا ارسال در هنگام حرکت عالی است و چون بیشتر دفاع آخر کار کردم این اواخر کمی زمان می‌برد تا خودم را به آن چیزی که مطلوب است برسانم اما قطعا با ماندنم این اتفاق خواهد افتاد.

بازی کردن تو برای علی پروین هم که خیلی سخت پسند است حسابی چشم نواز بود و در مصاحبه‌هایی گفته بود که از سبک بازی تو خوشش می‌آید.

در وهله اول برای علی آقای پروین آرزوی سلامتی می‌کنم و خوشحال شدم شنیدم حالشان بهتر است. از این خوشحال‌تر برای من وقتی بود که گفتند از سبک بازی من خوشش آمده است و این حال خوب بودنم در پرسپولیس را دو چندان کرد. آن روز پدرم برای من روزنامه را آورد و حساب کیف کردم. حتی می‌دانم که ایشان بازی آقامجتبی محرمی را دوست دارد و اطرافیانم هم در این مورد زیاد صحبت می‌کنند.

در پرسپولیس در این مدت کوتاه با کدام بازیکنان خیلی راحت هستی؟

 با همه خوب هستم و جو خیلی خوب است اما در این بین با احسان حسینی، حاج محمد انصاری و علی علیپور رابطه خیلی خوبی دارم.

این روزها حرف از رفتن علی علیپور و لژیونر شدن اوست. صحبتی با او داشته ای؟

بله با هم یکسری صحبت داشتیم در مورد رفتن و یکسری راهنمایی هایی به او داشتم. علی را قلبا دوست دارم و امیدوارم بهترین اتفاقات برای او بیفتد.

به نظرت علی علیپور چرا در هفته‌های آخر لیگ کمی ناکام در گلزنی بود؟

همه از علی انتظار گلزنی دارند اما عامل آن خستگی بود. ما هر سه روز بازی می‌کردیم و مارکو این موضوع را به ما گفت. علی علیپور با این‌که همه بازی‌ها را حضور داشت اما بدون خستگی فوتبال بازی می‌کرد و عملکرد خوبی داشت.

در این بین گویا یکی از پیشنهادهای علی علیپور از بلژیک است که تو در آن کشور فوتبال بازی می‌کنی؟

به نظرم سبک بازی علی به فوتبال بلژیک می‌خورد که مهاجمان دونده و قدرتی را می‌خواهد. در این خصوص با علی صحبت کردم و امیدوارم بهترین اتفاق با او بیفتد.

به نظرت با دوستی که با علی داری او سبک بازی اش در اروپا جواب می‌دهد.

قطعا همین طور است و با سبک زندگی که از او شناخت دارم و در تهران هم همسایه هستیم کاملا می‌تواند موفق باشد.

حتی آنجا هم مدعی آقای گلی باشد؟

صددرصد این‌طور است و می‌تواند مثل تمرینات که یک لحظه کوتاه نمی‌آید در اروپا هم با قدرت کار کند.

پس پرسپولیس با رفتن علیپور باید دنبال یک مهاجم خوب باشد.

اگر علی کارش صددرصد درست بشود که برود باید دنبال یک مهاجم خوب باشند چون جای خالی اش احساس می‌شود.

این روزها حرف از برگشتن طارمی است. زمان تراکتورسازی مقابل طارمی بازی کردی او چطور مهاجمی بود.

مهدی طارمی مهاجم کاملا فرصت طلبی است که اصلا نشان نمی‌دهد چه تصمیمی دارد. استارت‌های انفجاری فوق العاده ای می‌زند که خیلی عالی است.

 

بیشترین مهاجمی که در فوتبال ایران تو را اذیت کرده است، کدام بازیکن بوده است؟

من وقتی در دفاع وسط بازی می‌کردم مقابل علی علیپور است که در نبردهای هوایی و زمینی کار مقابل او سخت است. استنلی کی‌روش هم مهاجم خوبی است و با توجه به قد و قواره بلندی که دارد سرزدن روی او سخت است اما نسبت به او علی علیپور خیلی کامل‌تر است.

و این‌که قرار اگر این شد که نتوانی به پرسپولیس برگردی آینده‌ات را در اروپا چطور متصور هستی؟

همان طور که گفتم اولویتم برگشت به ایران و پرسپولیس است. حالا اگر قسمت نشد بتوانم از اروپا و فوتبال بلژیک به فوتبال ایتالیا و اسپانیا راه پیدا کنم. این مساله مستلزم تمرین بیشتر است و باید با تلاش زیاد به این هدف برسم.  

 

پرسپولیس محمدنادری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر