کد خبر: 774929 A

وقتی برانکو رفت...

جدایی برانکو از پرسپولیس واکنش‌های مختلفی در میان چهره‌های فوتبالی داشته است و حمیدرضا صدر هم یادداشتی در مورد این موضوع نوشته است.

به گزارش ایلنا، همین پانزده روز پیش بود که تک گل علیپور، جام حذفی را برای پرسپولیس به ارمغان آورده بود. کمی پیشتر گل بودیمیر درون سنگر پارس جنوبی قهرمانی لیگ را، سومین قهرمانی پیاپی را...

ولی او حالا رفته، برانکو رفته. دل هواداران شکسته، مبهوت شان کرده. برانکو که عصر طلایی را رقم زده بود، که رکورد بیشترین پیروزی و کمترین شکست را برجای گذاشته بود و... همه می پرسیدند چرا؟ چرا؟ آیا عصر طلایی تمام شده؟

برانکو تیمی را از حمید درخشان تحویل گرفت که فصل را در رده هشتم  لیگ به پایان برده بود، ۲۳ امتیاز کمتر از سپاهان قهرمان. پرسپولیس فصل بعد هم امتیاز با استقلال خوزستان با سه تفاضل گل در رده دوم ایستاد... او بود که دفاع فروپاشیده پرسپولیس را نظم بخشید. سرخپوش‌ها در چهار فصل بعد به ترتیب فقط چهارده گل، سیزده گل، پانزده گل و چهارده گل دریافت کردند، در حالی که رکورد چهارده کلین شیت فصل سپری شده از آن بیراوند شد... به جوانان اعتقاد داشت و عجیب نبود علیپور بیست و چهار ساله در فصل سومین قهرمانی پیاپی چهارده گل زد.

اجازه نداد واکنش‌های غیر قابل پیش بینی طارمی، مسلمان، رضاییان، منشا و عالیشاه مجموعه تیم را تحت تاثیر قرار دهد. اجازه نداد رفتن بازیکنان کلیدی بازدارنده شوند. با آرامش هیاهوهای رسانه‌ای را دفع کرد. دانسته بود در کشوری پر تب و تاب چگونه دوام آورد. چنان که با تیم ملی قهرمان بازی‌های آسیایی شده و پس از یک رفت و برگشت فقط با یک شکست و بی‌نیاز از نتیجه آخرین دیدار، راهی جام جهانی ۲۰۰۶.

حالا رفته و ورود استراماچونی و دنیزلی به استقلال و تراکتور بر پرسش‌های هواداران افزوده و آنها را برابر مدیران مات شده قرار داده. رفتنش مربی بعدی را برابر صخره بلندی قرار داده، خیلی بلند... ولی پروفسور در نقطه اوج رفته، با عنوان بهترین مربی خارجی باشگاهی تاریخ فوتبال ایران... حال و هوای طرفداران پرسپولیس را می‌فهمیم و البته همین‌طور احتمالا تصمیم برانکو ۶۵ ساله در سال‌های پایانی‌اش روی نیمکت را. او در دوران سقوط اقتصادی ایران رفته، در عصر دلشوره‌های بی‌پایان سیاسی. راهی عربستان شده که به خودی خود طعنه آمیز است....

 

حمیدرضا صدر

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ حمیدرضا صدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر