کد خبر: 774324 A

مربیانی که هنوز تیم فصل جدیدشان مشخص نیست؛

چند سرمربی مطرح فوتبال ایران هنوز تیم فصل بعدشان مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در فاصله تعطیلات پیش از شروع لیگ نوزدهم برخی تیم‌ها ترجیح دادند تغییراتی روی نیمکت خود اعمال کرده و سرمربی جدیدی روی کار بیاورند و برخی تیم‌ها هم با سرمربی فصل گذشته خود ادامه فعالیت می‌دهند و چند تیم هم هنوز بلاتکلیف هستند و سرمربی فصل جدیدشان مشخص نیست. چهره‌های جدیدی مثل استراماچونی و دنیزلی هم در فصل جدید اضافه خواهند شد.

در این متن به بررسی وضعیت شناخته‌ شده ترین سرمربیانی که در حال حاضر بدون تیم هستند و مشخص نیست فصل بعد در تیمی حضور دارند یا بیرون گود می‌نشینند پرداخته‌ایم:

 

علی دایی

علی+دایی

نتایج خوبی با سایپا گرفته بود و تیم به روزهای خوبش برگشته بود ولی مشکلات مالی و عدم پرداخت معوقات باعث شد اوضاع نارنجی‌پوشان خراب شده و دایی در چند نوبت مصاحبه‌های تندی علیه سران باشگاه و کارخانه سایپا انجام داد و تذکراتی هم که به او داده شد افاقه نکرد تا در نهایت در یک تصمیم غیر منتظره دایی برکنار شده و ابراهیم صادقی جای او را بگیرد.

دایی در حال حاضر تیم ندارد ولی نامش در این مدت نزدیک نیمکت تیم‌هایی مثل تراکتورسازی و پرسپولیس شنیده شد. حالا تراکتور سرمربی جدید خود را شناخته ولی نیمکت پرسپولیس با جدایی برانکو خالی است و دایی هم یکی از گزینه‌های جانشینی اوست. باید دید در فصل جدید دایی را در لیگ برتر می‌بینیم یا نه.

 

افشین قطبی

1397100914061639316261734

حضور او در میانه فصل روی نیمکت فولاد از اتفاقات غیر منتظره بود ولی در نهایت بعد از چند سال امپراتور را بار دیگر در ایران دیدیدم. هرچند همکاری قطبی و فولاد طولانی نشد و در نهایت جواد نکونام جای او را روی نیمکت تیم اهوازی گرفت. قطبی هم گزینه تیم‌هایی مثل تراکتورسازی و پرسپولیس بود و حالا هنوز هم صحبت از حضورش به جای برانکو است.

 

رضا مهاجری

13961011000154_test_photoi

از مربیان خوب لیگ برتر در سال‌های اخیر است که همیشه با توجه به بضاعت تیمش نتایج قابل قبولی گرفته و در پدیده و ماشین‌سازی توانست عملکرد مناسبی داشته باشد ولی به دلایلی که هیچ وقت به طور دقیق مشخص نشد از جمع سبزپوشان تبریزی جدا شده و جایش را به رسول خطیبی داد. حالا مهاجری که می‌تواند گزینه مناسبی برای تیم‌های لیگ برتری باشد بدون تیم مانده و باید دید می‌تواند تا شروع فصل جدید به تیم دیگری برود یا نه.

 

مهدی تارتار

710723

او پس از چند سال حضور در پارس جم، صعود با این تیم به لیگ برتر، نتایج درخشان در لیگ هفدهم و حفظ این تیم در لیگ برتر در لیگ هجدهم در نهایت خودش تصمیم گرفت دیگر در پارس جم نماند و پیش از پایان فصل از این تصمیم خود خبر داد. در نهایت مسئولان پارس جم چندی قبل با فراز کمالوند برای جانشینی او به توافق رسیدند و حالا تارتار هم باید به دنبال تیم جدیدی در لیگ برتر یا لیگ دسته یک باشد.

 

فیروز کریمی

فیروز-کریمی

فصل قبل در شرایط خیلی سختی هدایت نفت مسجد سلیمان را بر عهده گرفت و توانست به قول خود مبنی بر حفظ تیم در لیگ برتر عمل کرده و در کورس شانه به شانه با سپیدرودی‌ها به برتری برسد. البته بقای نفت مسجد سلیمان بیشتر به دلیل نتایج ضعیف سپیدرود رقم خورد و کریمی بدون حتی یک پیروزی در 5 دیدار توانست تیمش را در لیگ برتر حفظ کند. کار او و نفتی‌ها در نهایت به جدایی کشید و حالا هنوز سرمربی جدید این تیم معرفی نشده است.

 

خداداد عزیزی

1397050421152214314865284

بعد از نتایج ضعیف با سپیدرود در ابتدای فصل قبل اولین مربی برکنار شده لیگ هجدهم لقب گرفت و بعد از آن دیگر رنگ نیمکت هیچ تیمی را ندید و الان هم یکی از مربیان بیرون مانده محسوب می‌شود و باید دید در نهایت موفق می‌شود هدایت تیم جدیدی را بر عهده بگیرد یا نه. خداداد این روزها مثل همیشه صحبت از دوری از فضای مربیگری به دلیل فراهم نبودن شرایط می‌کند ولی او پیش از این هم چنین مسائلی را مطرح کرده ولی در نهایت به فوتبال برگشته است.

 

علی کریمی

image

او هم از جمله افرادی بود که همیشه خودش را به سرمربیگری بی‌میل نشان می‌داد ولی فصل هفدهم در نفت تهران و فصل هجدهم در سپیدرود فعالیت کرد و در نهایت هر دو پروژه او به قطع همکاری ختم شد. کریمی می‌تواند به واسطه محبوبیت خود گزینه جذابی برای تیم‌ها باشد و باید دید می‌تواند با تیمی به توافق برسد یا نه.

 

سایر گزینه‌ها:

پرویز مظلومی

پرویز مظلومی این روزها پست سرمربیگری را رها کرده و عضو کمیته فنی استقلال در فصل گذشته بود و مشخص نیست می‌خواهد بازهم به نیمکت برگردد یا سمت‌های کم دردسرتر این چنینی را ترجیح می‌دهد. صمد مرفاوی هم بیش از یک سال است که بدون تیم است و می‌تواند گزینه‌ای برای تیم‌های بدون مربی باشد. گزینه‌های دیگری مثل محمد علوی و کریم بوستانی هم هستند که فصل گذشته در مقاطعی تیم‌داری کردند و حالا بیرون گود هستند.

افشین قطبی خداداد عزیزی علی دایی فیروز کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر