کد خبر: 773035 A

وقتی فدراسیون می‌خواهد وجهه کی‌روش را خراب کند

رضا قوچان‌نژاد یک سال بعد از جام جهانی 2018 روسیه و جدایی کارلوس کی‌روش از فوتبال ایران، درباره خداحافظی از تیم ملی و نیمکت‌نشینی صحبت‌هایی انجام داده و دلایل متعددی برای این موضوع بیان کرده که بنابر واقعیت‌های گفته نشده، جای تأمل دارد.

به گزارش ایلنا، او در این مصاحبه کارلوس کی‌روش را به بد‌رفتاری و اتخاذ تدابیر فنی نامناسب بخصوص در بازی با اسپانیا و پرتغال و بازی ندادن به مهاجمان تیم ملی متهم کرده است اما یک کلام از واقعیت موجود در پس اتفاقاتی که در جام جهانی رخ داد و قوچان‌نژاد با بدرفتاری اردوی تیم ملی را ترک کرد، بیان نکرده است.

قوچان‌نژاد بدون شک از مهاجمان خاطره‌ساز و محبوب فوتبال‌دوستان ایرانی است که ستاره تیم ملی ایران در صعود به جام جهانی 2014 برزیل بود و تا سال‌های سال به واسطه گل به کره‌جنوبی و زنده کردن امیدهای تیم ملی در خاطره‌ها ماند اما او برای توجیه رفتارش در اردوی تیم ملی در جام جهانی دلایلی را بیان می‌کند که به دور از واقعیت است.

در واقع اگر رضا قوچان‌نژاد در جام جهانی و برای تیم ملی ایران بازی نکرد، به خاطر عدم حرفه‌ای‌گری برای نشستن روی نیمکت تیم ملی همانند اشکان دژاگه و اعتماد به سرمربی تیم ملی بود. اگر او در جام جهانی به میدان نرفت، به جهت اغتشاش در اردوی تیم ملی و مصدومیت علی قلی‌زاده در این اردو بود که نهایتا منجر به دوری طولانی بازیکن تیم ملی شد. کی‌روش که تلقی رفتار تعمدی یا حاشیه‌محور او را داشت، مجبور شد برای دوری تیمش از هر‌گونه حاشیه و به‌هم ریختن جو تیمی، قوچان‌نژاد را از حضور در تمرینات منع کند.

رفتار نامناسب قوچان‌نژاد در پایان جام جهانی و خداحافظی نکردن با کادرفنی و بخصوص هم‌تیمی‌هایش، رفتار نامناسب دیگری بود که از بازیکنی چون قوچان‌نژاد اتفاق افتاد و او به همراه سایر ملی‌پوشان به تهران نیامد. با این حال کارلوس کی‌روش به پاس خدمات قوچان‌نژاد به تیم ملی ایران و احترامی که برای این بازیکن قایل بود، اجازه رسانه‌ای شدن رفتارهای نامناسب مهاجم تیم ملی در روسیه را نداد و حتی بعد از پایان رقابت‌ها از او قدردانی کرد تا کسی متوجه برخوردهای قوچان‌نژاد نشود.

حالا قوچان‌نژاد بی‌توجه به رفتاری که در جام جهانی و بعد از آن در عدم خداحافظی با هم‌تیمی‌هایش سر زد، رو به روی دوربین نشسته و درباره دلایل بازی نکردن خودش و سایرین صحبت می‌کند. آن هم بی‌توجه به اینکه واقعیت‌ها به‌خاطر حفظ احترام و خاطرات خوش از او گفته نشد اما هم‌تیمی‌هایش که شب و روز در کنار او بودند، هنوز رفتار رضا در تمرین و مصدومیت قلی‌زاده را فراموش نکرده‌اند.

 قوچان‌نژاد برای بازگشت به تیم ملی ایران بدون در نظر گرفتن کارهایی که در جام جهانی کرده، سوار موجی شده که احتمالا فدراسیون فوتبال آن را رهبری می‌کند. موجی که در‌صدد ساختن وجهه‌ای نامناسب از کارلوس کی‌روش، در آستانه شروع فعالیت مارک ویلموتس است تا این مهاجم در نهایت به اردوی تیم ملی ملحق شود.

رضای خاطره‌انگیز که در نزد فوتبال‌دوستان ایرانی، از احترام بالایی برخوردار است، می‌تواند مانند هر بازیکن دیگری با اثبات توانایی‌هایش به تیم ملی برگردد اما پشت پا زدن به واقعیت‌ها و چنین غیرمنصفانه تاختن به کی‌روش، با در نظر گرفتن اینکه بازیکنان و کادرفنی تیم ملی همه اتفاقات اردوی جام جهانی را می‌دانند، رفتار مناسبی به نظر نمی‌رسد و قطعا به دور از شأن و شخصیت بازیکنی در حد و قواره اوست.

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش رضا قوچان نژاد فدراسیون فوتبال ایران علی قلی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر