کد خبر: 772410 A

سرمربی تیم‌ملی تعریف ویژه‌ای برای کارگیری نظم و انضباط بازیکنانش در نظر گرفته است

به گزارش ایلنا،بازیکنان تیم‌ملی نظم و انضباط را ویژگی مشترک و فوتبال تهاجمی را وجه متفاوت بین سرمربی سابق و کنونی تیم‌ملی می‌دانند. بعد از حضور نزدیک به هشت ساله کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران که با حضور در دو جام جهانی همراه بود، مرد پرتغالی در پایان جام ملت‌ها به کار خود خاتمه داد و راهی کلمبیا شد. فدراسیون فوتبال ایران نیز بعد از مذاکره با چند نام مطرح در فوتبال اروپا در نهایت با مارک ویلموتس بلژیکی به توافق دست یافت.ویلموتس در اولین تجربه‌اش روی نیمکت تیم‌ملی ایران برابر سوریه در آزادی تیمش را هدایت کرد و به یک برد پرگل و قاطع دست یافت. موضوعی که کاملا موردتوجه اهالی فوتبال قرار گرفت و تیم‌ملی از بردهای کلیشه‌ای نزدیک فاصله گرفت. خصوصا اینکه آن‌ها موفق شدند برابر تیمی به برتری 5گله دست یابند که در دو بازی رفت و برگشت انتخابی جام جهانی روسیه به تساوی رضایت داده‌ بودند. هرچند این نمایش در جدال دوستانه نمی‌تواند ملاک موردتوجهی قرار گیرد و ویلموتس نیز در پایان بازی به این موضوع اشاره کرده بود که در اولین تجربه نمی‌توانسته کاملا اوضاع تاکتیکی را تحت کنترل خود در بیاورد.

با این حال بازیکنان تیم‌ملی طی روزهای اخیر نظم و انضباط را مولفه مشترکی بین مارک ویلموتس بلژیکی و کارلوس کی‌روش پرتغالی می‌دانند. سرمربی سابق تیم‌ملی نیز تعریف ویژه‌ای برای کارگیری نظم و انضباط بازیکنانش در نظر گرفته بود و جرایم خاصی نیز در این ارتباط تعیین کرده بود. جرایم خاص 100دلاری در زمان کارلوس کی‌روش که برای بازیکنان خاطی در نظر گرفته می‌شد و البته بعد از آن در اختیار خیریه قرار می‌گرفت از ویژگی جالب توجه مربی سابق تیم‌ملی بود که اکنون نیز به شکل جدی از سوی ویلموتس نیز اجرا می‌شود و با اخطارهای کتبی او برای بازیکنان خاطی همراه شده است.

بازیکنان تیم‌ملی البته تفکرات تاکتیکی ویلموتس را متفاوت از کی‌روش می‌دانند. سرمربی بلژیکی تازه وارد تیم‌ملی علاقه وافری به فوتبال تهاجمی دارد و قصد دارد هر چه زودتر این روحیه را در بین بازیکنانش نیز شکل دهد. علاقه خاص او به فوتبال تهاجمی با این توصیف و توصیه او برای بازیکنان همراه شده که برای بازیکنان تدافعی نیز دستورات تهاجمی خاصی در نظر گرفته است. تاکید او بر حضور پررنگ دو مدافع چپ و راست در فاز تهاجمی از دستورات تاکتیکی او بوده. ویلموتس با اشاره به اینکه با این حربه تهاجمی مانع از پیش‌روی و افزایش تعداد نفرات تهاجمی حریف در زمین ایران می‌شود، از مدافعان ایران خواسته تا روی حرکات طولی و شرکت موفق در فاز تهاجمی دقت عمل بیشتری داشته باشند.

 

 

تیم ملی ایران مارک ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر