کد خبر: 772052 A

با وجود نگرانی هواداران پرسپولیس به نظر می‌رسد طلب برانکو پرداخت و قرارداد او تمدید می‌شود.

به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ بعد از قهرمانی در جام حذفی و دوگانه‌ای که با پرسپولیس فتح کرد، ترجیح داد ایران را برای مدتی ترک کند تا تکلیف طلب چشمگیرش از باشگاه مشخص شود. برانکو در این روزها با هیچ رسانه‌ای صحبت نکرده و در سکوت کامل به انتظار پایان مهلت قانونی باقی‌مانده نشسته است.

در این وضعیت هرچه گفته می‌شود صرفاً گمانه‌زنی است و فقط آنچه نزدیک‌تر به واقعیت به نظر می‌رسد این است که برانکو همچنان به پرسپولیس دلبسته است و احتمالاً بدش نمی‌آید فصل آینده را هم در لیگ ایران ادامه دهد.

درست چند ساعت بعد از اینکه برانکو در پروژه ساخت فیلم مستندی از باشگاه زادگاهش، واراژدین جلوی دوربین رفت تا درباره تیم «وارتکس» و سال‌های طولانی که در آن بازی کرده خاطره‌بازی کند، 3 هزار کیلومتر دورتر و در ورزشگاه شهید کاظمی تهران، ایرج عرب مشغول پاسخگویی به پرسش‌های خبرنگارانی بود که بیش از هر چیز به دنبال یافتن پاسخ یک سوال بودند: «آیا برانکو می‌ماند؟»

مدیرعامل پرسپولیس در این کنفرانس خبری، با جزییات از میزان درآمد باشگاه و هزینه‌های سرسام‌آور و تراز منفی مالی پرسپولیس حرف زد و از شکاف 50 میلیارد تومانی بین درآمد باشگاه با هزینه‌های سالیانه گفت. عرب که در هفته گذشته چند بار دیگر به رسانه‌ها گفته بود اولویت اول و دوم و سوم پرسپولیس، حفظ برانکو برای فصل آینده است، روز یکشنبه باز هم این جمله را تکرار کرد ولی این هم برای مرهم گذاشتن بر نگرانی هواداران قرمزها کافی نبود. آنچنان که دقیقاً در همان لحظاتی که عرب با امیدواری از ادامه حضور برانکو در پرسپولیس حرف می‌زد، ده‌ها هوادار پرسپولیس ترجیح دادند به جای پیگیری آنلاین حرف‌های مدیر عامل، به خیابان سئول بروند تا در مقابل ساختمان وزارت ورزش، نارضایتی خود را از جدایی احتمالی مربی محبوب‌شان ابراز کنند.

بیراه نیست اگر ادعا کنیم در یکی دو دهه اخیر، هیچ مربی در سطح باشگاهی محبوبیتی در حد و اندازه‌های برانکو نداشته و اوست که بی‌آنکه از مجراهای غیررسمی، سکوها را «شارژ» مالی کند، به صورتی خودجوش و به شدت از روی سکوها تشویق می‌شود.

این محبوبیت هم از نتایج درخشان پرسپولیس در سه فصل اخیر نشات گرفته؛ چه، او تنها مربی تاریخ باشگاه است که این تیم را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برده، بیشتر از هر مربی دیگری در پرسپولیس فاتح دربی تهران شده و برای نخستین بار در تاریخ لیگ، پرسپولیس را به سه قهرمانی پیاپی رسانده. با این کارنامه فوق‌العاده، طبیعی است که هواداران پرسپولیس پیش از اینکه خواهان استخدام فلان ستاره داخلی و خارجی باشند، به دنبال حفظ ستاره واقعی خودشان یعنی برانکو ایوانکوویچ هستند.

عرب با امیدواری از ادامه کار با برانکو صحبت می‌کند و می‌گوید با وجود همه مشکلات و نداری‌ها، هم و غم پرسپولیس حفظ پروفسور است. تجربه هم ثابت کرده قبل از پایان ضرب‌الاجل یک هفته‌ای برانکو، یک میلیون دلار طلب او آماده پرداخت خواهد شد و قبلاً هم پرسپولیس و استقلال در چنین بزنگاه‌هایی با حمایت‌های پنهان و آشکار از این پیچ‌ها و تنگناهای مالی عبور کرده‌اند اما آیا برانکو که پیشنهادهای قابل توجهی هم روی میز دارد، حاضر خواهد شد به مشی وفادارانه خود ادامه دهد و با دستمزد کمتر، همچنان در پرسپولیس بماند؟ این پرسشی است که هواداران پرسپولیس بسیار امیدوارند که پاسخ آن مثبت باشد.

 

علی مغانی

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر