کد خبر: 771744 A

رئیس فدراسیون فوتبال صحبت‌های جالبی در خصوص فینال جام حذفی مطرح کرد که این صحبت ها یک حلقه مفقوده داشت.

به گزارش ایلنا، حرف‌های رئیس فدراسیون امروز درباره مسایل و مشکلات مربوط به فینال جام حذفی بار دیگر بیانگر یک موضوع بود؛ اینکه در درک معنای "احترام به تماشاگر" در فوتبال ایران سوء تفاهمی عمیق به وجود آمده است.

به عمل کار برآید

فوتبال ایران یک جامعه شعارزده است و مهمترین شعاری که هنوز مثل روز اولش زنده مانده موضوع "احترام به تماشاگران " است. مهدی تاج امروز در کنفرانس خبری اش درباره مشکلاتی که در بازی فینال جام حذفی رخ داد می گوید ما نمی توانیم تماشاگرانی را که بدون بلیط به ورزشگاه آمده اند پشت در نگه داریم؟

این حرف رئیس فدراسیون در راستای تمام سخنانی است که در این سال ها از مسئولان مختلف تیم های باشگاهی و فدراسیون فوتبال شنیده و می شنویم. مدیران و دست اندرکاران باشگاه های پرطرفدار ایرانی همواره مدعی این هستند که تمام هدفشان هواداران است اما حالا این سوال پیش می آید که فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید در هر مصاحبه ای چندبار از هواداران و عشق به آن ها و کار کردن برای آن ها صحبت می کند؟ اصلا آخرین مصاحبه ای که از مدیرعامل رئال مادرید یا بارسلونا خوانده اید کی بوده است؟

واقعیت این شعر جناب سعدی است که می گوید:« به عمل کار برآید به سخندانی نیست» چرا که در عمل آنهایی که احترام تماشاگر را به معنای واقعی به جا می آورند همین مدیرانی هستند که برخلاف مدیران ایرانی از هر چند جمله شان یکی این نیست که " ما برای هواداران و به عشق آن ها در حال کار هستیم و ..."

از زمانی که مشخص شد که رئال مادرید با ادن هازارد در حال مذاکره است تا وقتی که لباس‌های این بازیکن در فروشگاه‌های رئال مادرید دیده شد ، باشگاه رئال مادرید و مسئولانش نه حرف های متناقض زدند و نه چیزی را تکذیب کردند. آن ها کارشان را به بهترین شکل انجام دادند. رئالی ها از روز اول گفتند ما هازارد را می خواهیم و جالب است که چند ساعت قبل از آنکه خبر رسمی انتقال هافبک بلژیکی به مادرید منتشر شود لباس های او در فروشگاه های رئال مادرید برای اولین بار دیده شد. اینکه اخبار را کاملا درست در اختیار رسانه ها و هواداران قرار دهید، اینکه به هواداران حقیقت را بگویید عین احترام به تماشاگر است.

در فوتبال ایران متاسفانه مسئولان تیم ها چندان به شعور هواداران اعتماد نمی کنند و شاید به همین خاطر است که از انتشار اخبار درست هراس دارند و یا خیلی از مسایل در پشت پرده انجام می شود. خیلی از مسئولان فکر می کنند نباید همه چیز را به هواداران بگویند و این در حالی است که اکثرتیم های بزرگ و پرطرفدار ایرانی تیم های دولتی هستند و باید در برابر مردم پاسخگو باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال می گوید ما نمی توانیم هواداری را که برای تماشای فوتبال آمده راه ندهیم حتی اگر بلیط نداشته باشد. اما این احترام به تماشاگران نیست. اینکه جمیعت بیشتر از ظرفیت ورزشگاه باشد و در نهایت منجر به اتفاقات ناخوشایندی مثل فوت و آسیب دیدگی جانی و تخریب و ضررهای مالی باشد ، کار خوب و دوستی در حق هوادار فوتبال نیست. اینکه بیش از یک ماه هواداران یک باشگاه کوچکترین خبر موثق و رسمی درباره سرنوشت سرمربی تیمشان و روند دریافت نکرده و در نهایت هر روزشان را با اخبار ضد و نقیض می گذرانند ، نه تنها تکریم هوادار نیست که به عکس بی احترامی است.

برای هوادار فوتبال ایران ، حرف های قشنگ و بازی با کلمات دیگر مشکل گشا نیست. هوادار فوتبال ایران احترام واقعی می خواهد. به جای دروغ ها و مطالب گمراه کننده هوادار باید در جریان تمام حقایق قرار بگیرد. به هوادار فوتبال ایران با ساختن ورزشگاه ، سیستم الکترونیکی بلیط و شماره گذاری صندلی ها ، بالا بردن امکانات استادیوم ها و ارتقای سطح فوتبال احترام بگذارید.

مهدی تاج جام حذفی فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر