کد خبر: 770896 A

ستاره تیم ملی فوتبال برزیل در دفتر پلیس حضور یافت تا به اتهامات علیه خودش در رابطه با پرونده تجاوز به مدل معروف شفاف سازی کند.

به گزارش ایلنا، وکیل نیمار می‌گوید این بازیکن برزیلی در ایستگاه پلیس شهر ریودوژانیور حضور یافت تا در واکنش به اتهام تجاوز به مدل مشهور بیانیه‌ای را تنظیم کند.

این بازیکن مطرح تجاوزی که در تاریخ 15 مه در هتلی در پارس صورت گرفته بود را انکار کرد و از طرفدارانش که در محوطه ایستگاه پلیس حضور داشتند تشکر کرد.

خانم تریندید جمعه گذشته در گفت و گویی زنده با تلویزیون برزیل خواستار اجرای عدالت شده بود. این اتهام به نیمار سبب شده تا اسپانسرهای او برای ادامه همکاری دچار شک و تردید شوند که بزرگترین آنها کمپانی نایکی است.

چه اتفاقی در ایستگاه پلیس افتاد؟

نیمار در حالی در این جلسه حضور یافت که روز چهارشنبه در بازی مقابل قطر مصدوم شده بود و با ویلچر به ایستگاه پلیس رسید. ماریا فرناندز، وکیل نیمار در گفت و گو با رویترز اظهار داشت: نیمار فقط یک بیانیه داده است. او به محض این که می توانست بیانیه ای را ارائه دهد، برای روشن شدن همه چیزهایی که باید روشن شود، نقطه شروع به کار خود را به نمایش گذاشت. ما کاملا مطمئن هستیم که بی گناهی موکل ما را اثبات خواهیم کرد... فرآیند کامل بود، اما او تمام ابهاماتی را که باید روشن می‌شد، ارائه کرد. 

همچنین نیمار خطاب به طرفداران و هوادارانی که طی یک هفته گذشته پیام‌های برای او ارسال کرده بودند تشکر کرد.

2

وضعیت حقوقی پرونده به چه صورت است؟

وکلا که نخستین بار به خانم تریندید معرفی شده اند می گویند شکایت اولیه او به جهت "تجاوز" یا "خشونت فیزیکی" توسط نیمار است. آنها گفتند که با وکیل نیمار  مقابله کردند اما این وکلا آن را رد کردند. دو تیم حقوقی که ابتدا در این جلسه خواسته بودند، با یکدیگر اختلاف نظر دارند. خانم تریندید سپس جمعه گذشته در سائوپاولو ادعای تجاوز به عنف را صادر کرد. وکلای او گفتند که این اتهامات "با استراتژی" ناسازگار با آنها توافق کرده و در روز شنبه موکل خود را ترک کردند. او اکنون وکلای جدیدی دارد. 

نیمار همچنین به دلیل اینکه بدون اجازه خانم تریندید عکس و فیلم او را منتشر کرده است قوانینی که برای حفاظت از حریم خصوصی طراحی شده را نقض کرده است و آن هم می‌تواند جریمه‌ای جداگانه برای او داشته باشد.

تجاوز زندان پلیس نیمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر