کد خبر: 770775 A

وضعیت جذب سرمربی ایتالیایی از ابتدا تا امروز

وضعیت سرمربی ایتالیایی که طی دو هفته گذشته مذاکراتش با باشگاه استقلال تهران آغاز شده است با مشورت نهایی اعضای هیات مدیره مشخص خواهد شد.

به گزارش ایلنا، آندره آ استراماچونی از 15 روز پیش با ادعای سایت توتومرکاتو ایتالیا به عنوان گزینه هدایت استقلال تهران معرفی شد. باشگاه استقلال که با وینفرد شفر قطع همکاری کرده بود در نظر داشته سرمربی خارجی جانشین وی کند.

نگاهی به آنچه طی دو هفته گذشته رقم خورد

این سرمربی ایتالیایی در چهار تیمی که سرمربی بوده گرچه تیم‌های بزرگی محسوب می‌شوند اما اصلا نتایج خوبی نگرفته است. او با تیم‌های پایه باشگاه های مطرح ایتالیا مثل رم و اینتر خوب کار کرد و به همین دلیل در سال 2012 سرمربی بزرگسالان اینتر شد ولی در اولین گام به عنوان سرمربی این تیم بزرگ نهم و در نهایت اخراج شد. سپس همراه اودینزه به رتبه نازل شانزدهم رسید و درحالی که هنوز قرارداد داشت از این تیم کنار گذاشته شد. در پاناتینایکوس یونان، پس از چند شکست مقابل المپیاکوس، زانتی، آژاکس، حذف از گروهش در لیگ اروپا با فقط 1 امتیاز و .. اخراج شد. او در تیم آخر یعنی اسپارتاپراگ هم درحالی که قرارداد دوساله امضا کرده بود، پس از کسب نتایج ضعیف و حذف از جام حذفی جمهوری چک از این تیم هم اخراج شد!

علاوه بر آندره آ استراماچونی دو گزینه دیگر نیز برای هدایت نیمکت استقلال در نظر گرفته شده اند اما با توجه به مذاکرات مقدماتی که صورت گرفته است این مربی ایتالیایی که در تیم های بزرگ کالچو نشسته است شانس بیشتری را برای عقد قرارداد با استقلال دارد. سایت‌های ایتالیایی از روز اول اظهار داشتند که باشگاه استقلال پیشنهاد سه ساله به این سرمربی 43 ساله ارسال کرده است. چهار روز بعد از مطرح شدن نام استراماچونی حوالی نیمکت استقلال، پرویز مظلومی به عنوان سخنگوی کمیته فنی تایید کرد که این سرمربی گزینه تایید شده این کمیته است و آنها نمی‌توانند بیشتر از 500 هزار دلار به او پرداخت کنند.

میرشاد ماجدی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه در حالیکه گفته می‌شد هیچ یک از اعضای هیات مدیره در روند انتخاب سرمربی دخالتی ندارند اعلام کرد که استراماچونی را قبول ندارد و به همین دلیل مخالف حضور اوست. یک هفته پیش بود که امیرحسین فتحی و علی خطیر به ترکیه سفر کردند تا با این سرمربی دیدار کنند. بعد از اینکه در روند مذاکرات طرفین چندین مرتبه اعلام شده بود که به توافق نرسیده‌اند و همه چیز پایان یافته است عده‌ای در اینستاگرام به صفحه شخصی همسر استراماچونی حمله کردند و تصمیم داشتند او را از حضور در تهران منصرف کنند. 

بعد از برتری ایران مقابل سوریه در بازی تدارکاتی شایعاتی به طور گسترده در فضای مجازی شکل گرفت که استراماچونی در پایان مهلتی که باشگاه استقلال به او داده بود جواب مشخصی را ارسال نکرده است و بدین ترتیب آنها به دنبال گزینه‌های دیگری خواهند رفت تا اینکه باشگاه اعلام کرد روند مذاکرات ادامه دارد و او همچنان شانس هدایت آبی‌ها را پیش رو دارد.

آخرین وضعیت استراماچونی

ظاهرا این سرمربی ایتالیایی خواسته‌های بزرگی داشته که سبب شده طرفین تا به این لحظه به توافق نرسند. گفته می‌شود او تقاضای 600 هزار دلار دستمزد داشته و اینکه سه دستیار را به همراه خود به تهران بیاورد.

 بعد از مشکلاتی که بین مسئولان باشگاه استقلال و گزینه ایتالیایی به وجود آمد این مربی از هدایت آبی‌پوشان فاصله گرفت اما پیگیری‌های امیرحسین فتحی و مشورت وی با چند وکیل حقوقی باعث ادامه مذاکرات شد. قرار است امروز جلسه هیات مدیره برگزار شود و فتحی آخرین وضعیت مذاکره با استراماچونی را ارائه کند تا به جمع بندی نهایی برسند.

اگر نظر اعضای مثبت باشد این سرمربی طی 48 ساعت آینده به تهران می‌آید و به صورت رسمی قراردادش را امضا خواهد کرد. گفته می‌شود باشگاه استقلال چند گزینه دیگر را زیر نظر داشته و در صورتی که استراماچونی در آخرین لحظه هم از سفر به تهران منصرف شد روند مذاکرات با سایر گزینه‌ها از سر گرفته شود.

استقلال تهران آندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر