کد خبر: 770481 A

بازی دوستانه

دیدار دوستانه بین دو تیم ایران و سوریه با برتری پرگل پنج بر صفر شاگردان مارک وویلموتس به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین مسابقه بعد از بازی‌های جام ملت‌های آسیا دیداری دوستانه برابر تیم ملی سوریه برگزار کرد. در این بازی ملی پوشان کشورمان برای اولین بار با هدایت مارک ویلموتس بلژیکی به میدان رفتند و برتری پرگلی هم دست پیدا کردند. گزارش کامل این مسابقه را در ادامه مشاهده می‌کنید:

ورزشگاه آزادی / 16 خرداد 98 / تماشاگر: 14750 نفر

تیم داوری: علیرضا فغانی - محمدرضا منصوری - رضا سخندان - موعود بنیادی فر

اخطار:

 

ترکیب ایران

علیرضابیرانوند، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی(محمد حسین کنعانی زادگان، 53)، میلاد محمدی، امید ابراهیمی(سعید عزت الهی، 69)، کریم‌ انصاری فرد(اللهیار صیادمنش، 81)، علیرضا جهانبخش(مهدی ترابی، 62)، وحید امیری(مسعود شجاعی، 66)، رامین رضاییان(وریا غفوری، 75) و مهدی طارمی

 

ترکیب سوریه

احمد مدنیه، علاء الشبلی(عبدالملک العنزان، 45)، شعیب العلی(احمد دیب، 46)، عمرو میدانی، موید العجان(آمرو جنیات، 82)، محمود المواس، تامر حاج محمد، خالد البیض(احمد اشکر، 71)، محمد المرمور(حمید میدو، 46)، محمد الواکد(الخطیب، 57) و عمر السومه  

 

شرح گل

ایران یک - سوریه صفر / علیرضا جهانبخش، دقیقه 30: پاس بین مدافع سوریه را جهانبخش به خوبی دریافت کرد و با یک ضربه ساده موفق شد قفل دروازه حریف را با دومین شوت داخل چارچوب در این بازی باز کند.

ایران دو - سوریه صفر / مهدی طارمی، دقیقه 37: با پاس پشت پای استادانه کریم انصاری فرد، مهدی طارمی به راحتی در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفت و با کنار گذاشتن سنگربان حریف دومین گل ایران در این بازی را به ثمر رساند.

ایران سه - سوریه صفر / مهدی طارمی، دقیقه 57: ارسال جهانبخش پس از دفع ناقص مدافعان سوریه فاصله زیادی از زمین گرفت و مهدی طارمی با یک ضربه قیچی برگردان دومین گلش در این بازی را ثبت کرد.

ایران چهار - سوریه صفر / مهدی طارمی، دقیقه 75: ضربه سر محکم طارمی دقت بالایی داشت و شیرجه بلند احمد مدنیه نتوانست مانع از هت‌تریک مهاجم الغرافه شود.

ایران پنج - سوریه صفر / الهیار صیادمنش، دقیقه 89: مهاجم جوان در اولین بازی ملی خود موفق شد با ضربه سر دروازه سوریه را باز کند و یکی از گلزنان این بازی باشد.

 

حواشی و دقایق حساس

در نهایت این بازی با برتری پنج بر صفر تیم ملی ایران خاتمه یافت.

دقیقه 90: علیرضا بیرانوند با خروج به موقع مانع از گلزنی عمر السومه شد و ردوازه ایران را نجات داد.

دقیقه 88: ضربه مهدی ترابی در محوطه جریمه سوریه توسط دروازه بان دفع شد و به کرنر رفت.

دقیقه 84: الهیار صیادمنش در موقعیت تک به تک با دروازه بان سوریه فرصت داشت تا او هم یکی از گلزنانا این بازی باشد اما کنترل اشتباه او مانع از این اتفاق شد.

دقیقه 73: مهدی طارمی با ضربه سر بی دقت ارسال عالی حاج صفی را راهی اوت کرد.

دقیقه 55: سانتر خطرناک جهانبخش یک قدم جلوتر از طارمی در نزدیکی دروازه سوریه توسط مدافع حریف به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 51: سیدمجید حسینی با برخورد شدیدی با بازیکن سوریه روی زمین افتاد و پس از مداوا در زمین مسابقه از ترکیب خارج شد تا محمدحسین کنعانی زادگان جانشین او شود.

دقیقه 48: ضربه سر محمد الواکد بالاتر از مدافعان ایران شکل گرفت و با فاصله کم راهی اوت شد.

نیمه نخست این بازی با برتری دو بر صفر ایران پایان یافت.

دقیقه 45: شوت آرام مهدی طارمی از پشت قوس محوطه جریمه سوریه به راحتی در اختیار دروازه‌بان قرار گرفت.

دقیقه 40: ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی در فاصله 30 متری دروازه سوریه با اختلاف زیاد به اوت رفت.

* در حالیکه ایران با یک گل از سوریه پیش افتاده بود بخشی از سکوهای ورزشگاه یکصدا برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس را تشویق کردند.

دقیقه 35: ارسال روی دروازه ایران از روی ضربه ایستگاهی با خروج به موقع بیرانوند بی اثر ماند و توسط مدافعان دور شد.

دقیقه 26: روی ارسال المرمور، عمر السومه در فضای خالی بین دو مدافع میانی فرصت خوبی برای گلزنی یافت که ضربه سر او با اختلاف کم از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه 20: شوت خطرناک مهاجم سوریه با اختلاف کم از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 12: ضربه ایستگاهی محکم حاج صفی با برخورد به دیوار دفاعی تغییر مسیر داد و ضربه کرنر به سود ایران اعلام شد.

دقیقه 2: پاس عرضی به محوطه جریمه سوریه سبب شد تا اولین حمله خطرناک به نام ایران ثبت شود؛ کریم انصاری فرد در شرایطی که تعادل مناسبی نداشت به توپ ضربه زد که توسط دروازه‌بان دفع شد.

 

* خسرو حیدری، کاپیتان سابق استقلال تهران و ابراهیم صادقی، سرمربی سایپا تهران با حضور در ورزشگاه آزادی تماشاگر این بازی شده‌اند.

* اولین حضور مارک ویلموتس در ورزشگاه آزادی با استقبال مناسب هواداران رو به رو شد و حدود 8 هزار نفر برای تماشای مسابقه به ورزشگاه آزادی آمده‌اند.

تصاویری از حضور بازیکنان و مربیان دو تیم پیش از آغاز بازی

5

4

3

2

1

 

تیم ملی فوتبال ایران بازی دوستانه تیم ملی فوتبال سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر