کد خبر: 770365 A

کرسی مهم از دست رفته و شکست اول برای فوتبال ایران؛

متاسفانه ایران در انتخابات دیروز رکن قضایی فوتبال آسیا، مهمترین کرسی خود را از دست داد.

به گزارش ایلنا، دیروز خبرهایی از انتخابات رکن قضایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حاشیه مجمع عمومی فیفا که به میزبانی پاریس برگزار می‌شود، سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها را فرا گرفت که در  بیشتر آنها عنوان شده بود ایران دو کرسی درAFC بدست آورد، در صورتی که این تیتر کاملا فضای واقعی را مخدوش می‌کند.

رکن قضایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ترتیب شامل ۴ کمیته زیر می‌شود:

 کمیته انضباطی

 کمیته اخلاق

 کمیته استیناف

 کمیته بررسی صلاحیت‌ها 

در دوره (چهار ساله) گذشته، ایران صاحب سه کرسی در چهار کمیته رکن قضایی به شرح زیر بود:

 روزبه وثوق‌احمدی (کمیته انضباطی)

 جهانگیر بیگلری (کمیته استیناف)

 احمدرضا براتی (کمیته بررسی صلاحیت‌ها)

در این دوره روزبه وثوق احمدی به علت دانش و توانایی‌هایی که از خود نشان داده بود، شانس این را داشت تا در صورت معرفی توسط فدراسیون فوتبال، حتی به عنوان معاون کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شود. اتفاقی که برای جهانگیر بیگلری افتاد و حضور چهارساله وی در کمیته استینافAFC باعث شد تا وی بعداز معرفی مجدد عنوان ریاست این کمیته را به دست آورد. اما فدراسیون با عدم معرفی وثوق احمدی، فرد دیگری را به جای ایشان معرفی کرد و متاسفانه ایران در انتخابات دیروز رکن قضایی فوتبال آسیا، مهمترین کرسی خود را از دست داد و احمدرضا براتی نیز در همان کمیته‌ای که چهار سال قبل حضور داشت رای آورد. 

نتیجه کلی این است که فوتبال ایران از  ۳ کرسی در اختیارش نسبت به دوره قبل، ۲ کرسی را حفظ کرد و ۱ کرسی مهم را از دست داد تا اینکه مشخص شود در معرفی فرد جدید، برای حفظ صندلی مهم کمیته انضباطی، احتمالا لابیگری جدی با اعضای مجمعAFC صورت نگرفته است یا فرد معرفی شده نتوانسته اعضا را جهت رای دادن مجاب کند و خروجی این فرآیند از دست رفتن فرصت فوتبال کشور جهت حضور در یکی از مهمترین کمیته‌های فوتبال قاره بود.

انتخابات فوتبال آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر