کد خبر: 770319 A

بدون حتی یک رای مخالف؛

رئیس فیفا با برگزاری انتخابات جدید که امروز برگزار شد، در سمت خود ابقا شد

به گزارش ایلنا، جیانی ایفانتینو پیش از برگزاری انتخابات ریاست فیفا در کنگره‌ای که امروز به میزبانی شهر پاریس برگزار شد، اعلام کرد بدنه فوتبال از رسوایی و فساد پاک شده است.

در انتخابات امروز،‌ اینفانتینو هیچ مخالفی برای یک دوره دیگر ریاست در فیفا که تا سال 2023 ادامه دارد، نداشت. 

11278_314

اینفانتینو پس از تمدید دوران ریاستش گفت: برای کسانی که من را دوست دارند، برای کسانی که از من نفرت دارند, من امروز همه را دوست دارم. 

این مرد 49 ساله سوئیس-ایتالیایی در سال 2016 پس از برکناری سپ بلاتر به دلیل فساد مالی و تخلفات گسترده در بالاترین رده فدراسیون جهانی فوتبال قرار گرفت.

اینفانتینو2

او ادامه داد: به یاد داشته باشید که دولت فیفا در کنگره است. خوب، سه سال گذشته و چهار ماه قطعا کامل نشده است. من قطعا اشتباه کرده ام و سعی دارم این را بهبود دهم و این کار را بهتر انجام دهم اما امروز در روز انتخابات هیچ کس درباره بحران صحبت نمی‌کند. هیچ کس در مورد بازسازی فیفا از ابتدا صحبت نمی‌کند. هیچ کس در مورد رسوایی‌ها صحبت نمی‌کند. هیچ کس در مورد فساد صحبت نمی‌کند.

از مهم‌ترین تصمیمات اینفانتینو در دوران ریاست فیفا، طرح برگزاری مسابقات جام جهانی با حضور 48 تیم بود که برای سال 2022 در قطر این طرح برگزار نخواهد شد و قرار است در جام جهانی 2026 اینفانتینو یکی از اهدافش را محقق کند.

فیفا جیانی اینفانتینو فدراسیون جهانی فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر