کد خبر: 770161 A

افسر امنیتی بلژیکی به عنوان بادیگارد همراه ویلموتس در ایران حضور خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، از لحظه ورود مارک ویلموتس به ایران، حضور یک فرد میانسال کنار او جلب توجه می‌کرد. ابتدا تصور می‌شد که یکی از دستیاران ویلموتس است، ولی چهره‌اش با مربیانی که قرار بود به کادر فنی تیم ملی اضافه شوند، همخوانی نداشت.

سرانجام صبح دیروز رسانه‌ها مدعی شدند که این فرد سرژ بورله نام دارد که در تیم ملی بلژیک هم به‌عنوان افسر امنیتی همراه ویلموتس بوده. فدراسیون فوتبال ساعتی بعد در واکنش به این خبر اینگونه توضیح داد: «آقای ژرژ به‌عنوان مشاور اجرایی و برنامه‌ریز شخصی سرمربی تیم ملی در ایران حضور داشته و هیچ گونه قراردادی میان ایشان و فدراسیون فوتبال به امضا نرسیده است.» ولی بورله کیست و چه سابقه‌ای دارد؟

کنکاشی در رسانه‌های بلژیک نشان می‌دهد که او یک افسر سابق پلیس است که سال‌های زیادی در تور دو فرانس همراه دوچرخه‌سواران مشهور از جمله لنس آرمسترانگ بوده و بعد از آن همکاری با مارک ویلموتس را شروع کرده.

او در یکی از مصاحبه‌های قدیمی‌اش از لذت حضور در تور دو فرانس و همکاری با دوچرخه‌سواران گفته است. از یان اولریش تا لنس آرمسترانگ و کدل اوانز، ستاره‌هایی بوده‌اند که بورله در کنارشان بوده است.

او درباره ورودش به دنیای دوچرخه‌سواری می‌گوید: «دو برادر داشتم که دوچرخه‌سوار آماتور بودند، آنها را پیش ماساژور می‌بردم و باید یک ساعت منتظر می‌‌ماندم. یک روز آن ماساژور به من گفت که چرا خودم این کار را شروع نمی‌کنم؟ یک سال و نیم به مدرسه شبانه می‌رفتم و توانستم مدرک ماساژ و کمک‌های اولیه را بگیرم.»

بورله اضافه می‌کند: «نخستین تجربه من در سال 1989 بود و از سال 1992 با تیم موتورولا کار کردم تا اینکه آرمسترانگ سرطان گرفت. در سال 2000 آرمسترانگ با من تماس گرفت و پرسید که نمی‌خواهم با یک سمت جدید برگردم؟ یوهان برونل، مدیر تیم به دنبال شخصی بود تا امنیت و آسایش لنس را تامین کند. او دو بار قهرمان تور دو فرانس شده بود و جمعیت زیادی اطرافش جمع می‌شد. همان زمان یک خبرنگار به من لقب بادیگارد داد. من آن را دوست ندارم و فرشته نگهبان را ترجیح می‌دهم.» در این ماموریت اروین بالارتا هم بورله را همراهی می‌کرده، فردی که در دوره فرمانداری جرج بوش، محافظ شخصی‌اش بوده.

بورله به‌عنوان مامور پلیس فاجعه ورزشگاه هیسل را هم تجربه کرده؛ فینال بین یوونتوس و لیورپول که تعداد زیادی از تماشاگران ایتالیایی کشته شدند. او می‌گوید: «در فاجعه هیسل حضور داشتم. یک اتفاق تلخ که تجربیات مثبتی هم داشت.»

حضور در کنار آرمسترانگ برای بورله شهرتی به همراه داشت و او را وارد دنیای فوتبال کرد. در سال‌های حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی بلژیک، بورله هم در کنارش حضور داشت و این مربی بعد از رفتن به ساحل عاج هم از او در کنارش استفاده کرد. ماجراهای فوتبال حالا ویلموتس و بورله را به تهران کشانده و در تمام تصاویری که از سرمربی جدید تیم ملی منتشر می‌شود، این پلیس سابق هم حضور دارد. او را باید محافظ ویلموتس بدانیم؟ بورله فرشته نگهبان را ترجیح می‌دهد!

تیم ملی ایران مارک ویلموتس سرژ بورله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر