کد خبر: 770024 A

معاون وزارت ورزش و جوانان از پیگیری ویژه اتفاقات بازی پرسپولیس - داماش صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا داورزنی در رابطه با اتفاقات رخ داده در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان گفت: بعد از مشخص شدن مکان بازی تقسیم کار صورت گرفت و هیات فوتبال، اداره‌کل ورزش و جوانان و همه دوستان زحمت زیادی کشیدند تا بازی به بهترین شکل برگزار شود. جایگاه‌های هواداران دو تیم مشخص شده بود اما حضور هواداران و ازدحام جمعیت بیش از انتظار مسئولان بود. همین عامل سبب شد هواداران زیادی وارد ورزشگاه شوند. 

وی افزود: ظرفیت ورزشگاه فولاد خوزستان 28 هزار نفر است. مسئولان تصمیم به فروش 20 هزار بلیت گرفته بودند اما بیش از 10 هزار نفر از در و دیوار وارد ورزشگاه شدند و منطقه‌ای که برای هواداران داماش‌ پیش‌بینی شده بود را به خود اختصاص دادند. با توجه به اینکه اعلام شده بود 6-5 اتوبوس به اهواز می‌اید، حدود 2-3 هزار سکو برای آنها در نظر گرفته شد اما ازدحام زیاد و هجومی که به بخش‌های مختلف سکوها آمد باعث شد این جایگاه پر شود. 

معاون وزیر ورزش در ادامه تاکید کرد: حتی جایگاه VIP که مخصوص میهمانان ویژه بود هم به دلیل هجوم هواداران و ورود از طریق در و دیوار پر شد و همه چیز منجر به این شد که هواداران داماش نتوانند وارد ورزشگاه شوند و پشت در بمانند. مسئولین این تیم هم به همین خاطر اعلام کردند که حاضر به برگزاری بازی نمی‌شوند و این اتفاقات منجر به تاخیر دو ساعته دیدار پرسپولیس و داماش شد. 

داورزنی که با برنامه خبر ورزشی گفتگو می‌کرد، در ادامه گفت: وقتی جمعیتی بیش از 30 هزار نفر وارد ورزشگاه شدند جابجایی آنها ساده نیست. حتی افرادی وارد جایگاه خبرنگاران شده بودند و تلاش شده تا آن منطقه هم تخلیه شود. در نهایت با اقداماتی که صورت گرفت بازی فینال برگزار شد و بعد از اتمام بازی مردم به منزل‌هایشان برگشتند باید از مردم عزیز هم تشکر کنیم آنها خویشتن‌داری کردند و با وجود اینکه خطرات زیادی وجود داشت و 6 ساعت هواداران در ورزشگاه معطل شده بودند بدون هیچ مشکلی به برگزاری بازی کمک کردند. تلاش می‌کنیم این حادثه‌ها دیگر تکرار نشود و با بررسی این مشکلات گزارش کاملی در مورد اتفاقات ارائه دهیم. 

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی حکم متخلفان این اتفاق صادر خواهد شد، تصریح کرد: ما مسائل مختلف را بررسی می‌کنیم تا گزارش کاملی در این ارتباط بدست بیاوریم. قرار است اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم با سفر به اهواز اتفاقات را از نزدیک بررسی کنند من هم به همراه تورک رئیس کمیته اخلاق به اهواز آمده‌ام تا شرایط را بررسی کنیم بعد از بررسی مسائل و تصمیم‌گیری مسئولان مربوطه تمامی اتفاقات در این مورد به اطلاع مردم  و هواداران می‌رسد.

پرسپولیس فدراسیون فوتبال وزارت ورزش و جوانان محمدرضا داورزنی داماش گیلانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر