کد خبر: 769698 A

شاگردان تارتار نتوانستند درخشش فصل قبل را در لیگ هجدهم تکرار کنند.

به گزارش ایلنا، پارس جم در فصل هجدهم نتوانست درخشش فصل قبل از آن را داشته باشد و عملکرد پر فراز و نشیبی داشت که به گفته کادرفنی و اکثر بازیکنان، مسائل مالی و مشکلات داخلی باشگاه تاثیر زیادی در آن داشته است. بررسی عملکرد پارسی‌ها در فصلی که گذشت:

حذف مقابل ماشین‌سازی

تیم فوتبال پارس‌جنوبی‌جم در نخستین بازی جام حذفی به مصاف پیکان رفت و با درخشش رحمان احمدی در ضربات پنالتی موفق به شکست این تیم شد. شاگردان مهدی تارتار در مرحله یک‌هشتم با تیم ماشین‌سازی تبریز روبه‌رو شدند که با قبول شکست 2 بر یک از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.  گل دقیقه 1+90 پارسی‌ها که روی ارسال نقی‌زاده و ضربه نورمحمدی به‌دست آمد، بازی را به وقت اضافه کشاند اما در دقیقه 115محسن بنگر در یک‌سوم دفاعی تیمش دچار اشتباه شد و همین کافی بود تا خرم‌الحسینی بازیکن تعویضی ماشین‌سازی با استفاده از شلوغی در محوطه جریمه دومین گل را وارد دروازه گوهری کند. میزبان تا قبل از آن در جم در فصل جدید شکست نخورده بود.

بازیکنان کلیدی

برای تیم پارس‌جنوبی‌جم 30 بازیکن در لیگ برتر به میدان رفتند که در این میان نقش چند بازیکن پررنگ‌تر از بقیه بود. محمد نوری کاپیتان باتجربه آنها پنج گل زد و یک پاس گل داد تا بهترین گلزن تیمش باشد. روح‌ا... سیف‌اللهی وینگر تیم جنوبی‌ها هم چهار گل زد اما با پنج پاس گل بهترین پاسور پارس‌جنوبی‌جم شد.

بازنده مقابل دو تیم

تیم پارس‌جنوبی‌جم فقط در جام حذفی به ماشین‌سازی نباخت؛ آنها در دو بازی رفت و برگشت لیگ هم مغلوب این تیم شدند. البته آنها همین دو شکست را هم مقابل پرسپولیس تجربه کردند. در عوض استقلال خوزستان تنها تیمی بود که شش امتیاز به شاگردان تارتار داد. آنها از 12 بازی با تیم‌های سپاهان، سایپا، پدیده، نفت آبادان، سپیدرود و تراکتورسازی فقط شش امتیاز گرفتند.

پایانی ضعیف

یکی از دلایلی که باعث شد تیم پارس‌جنوبی‌جم در لیگ برتر بماند، کسب امتیازهای لازم در نیم‌فصل اول بود. آنها در مرحله رفت مسابقات 19 امتیاز به‌دست آوردند اما در نیم‌فصل دوم نتایج بسیار ضعیفی را به‌دست آوردند. شاید اگر همین اتفاق در دور رفت برای‌شان رقم می‌خورد جایگاه پایین‌تری را تجربه کرده بودند. تیم مهدی تارتار در 15 بازی نیم‌فصل دوم فقط 11 امتیاز جمع کردند. این تیم از شش بازی آخرش مقابل نفت آبادان، سپیدرود، پیکان، ذوب‌آهن، تراکتورسازی و پرسپولیس فقط دو امتیاز گرفت.

تیم داخل خانه

پارس‌جنوبی از جمله تیم‌هایی بود که از امتیاز بازی‌های خانگی‌اش استفاده کرد. آنها در 15 مسابقه‌ای که در ورزشگاه تختی جم برگزار کردند 21 امتیاز به‌دست آوردند، یعنی به‌طور دقیق 70 درصد از مجموع امتیازهای‌شان. این تیم باید قدردان هوادارانش باشد که با حمایت‌های‌شان شرایط را برای حریفان سخت می‌کردند. آنها 10 باخت از 14 شکست‌شان را در زمین حریف تجربه کردند.

نیمه دوم‌های پرگل

آمار گل‌های زده و خورده تیم پارس‌جنوبی‌جم هم در نوع خودش جالب است. شاگردان مهدی تارتار در 30 بازی 33 گل دریافت کرده‌اند. نکته قابل توجه اینکه آنها در نیمه‌های اول بازی‌های‌شان خیلی کم گل می‌زدند. بازیکنان این تیم فقط 10 گل زده‌اند و 18 گل دریافت کرده‌اند اما در نیمه‌های دوم تعداد آن را به عدد 18 رسانده‌اند.

جذب و اخراج حاتمی

فرزاد حاتمی مهاجم باتجربه بادران وقتی با مسوولان سپیدرود به توافق نرسید به پارس‌جنوبی‌جم رفت و اتفاقا در همان چند بازی اولش هم یک گل زد و یک پاس گل هم داد، اما بعد از مصدومیت‌اش خیلی به او بازی نرسید. مهاجم جنوبی هم در اظهارنظری خاص که البته بعدا عذرخواهی هم کرد مدعی شد تارتار او را بازی نمی‌دهد تا در آخرین بازی به پرسپولیس گل نزند و قرمزهای پایتخت قهرمان شوند. تارتار هم به همین دلیل او را تا پایان فصل در اختیار باشگاه قرار داد.

داوران بازی‌های خانگی:

مرجان‌زاده، ناظمی، زرگر، مهدوی (2)، عادل، کاظمی، بیژن حیدری، پیام حیدری، کرمانشاهی، میرغفاری، خورشیدی

 

کمک‌داوران بازی‌های خانگی:

راهی (3)، آشورماهانی، شفیعی، ظهیری، ایلدروم (2)، نوری، نجفی، مروجی، رضا سخندان، قمی، سیفی، قیم، منصوری، عالیقدر، عیوض‌محمدی، غلامزاده، الوندی، داوری، مداح، طوسی، اسعدی، دودانگه، سلطانی، انتظاری

  نحوه بیشترین گل‌های زده: ارسال از سمت راست و پنالتی: هر کدام 7تا

  نحوه بیشترین گل‌های خورده: ارسال از چپ: 8تا، پاس در عمق: 7تا

  تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه اول: صفر

  تعداد گل‌های زده در دقایق اضافه نیمه دوم: 3تا

  تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه اول: یک گل

  تعداد گل‌های دریافتی در دقایق اضافه نیمه دوم: 2تا

  تعداد تماشاگران بازی‌های خانگی: 71450 نفر

برای تماشای 15 بازی خانگی این تیم حدود 71450 نفر به ورزشگاه تختی جم رفتند که به‌طور میانگین 4763 نفر برای هر بازی می‌شود.

 

لیگ برتر فوتبال پارس جم جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر