کد خبر: 769687 A

داماش گیلانیان تا همینجا هم کار بزرگی انجام داده ولی قطعاً آنها برای باخت به مصاف پرسپولیس نمی‌روند.

به گزارش ایلنا، لاجوردی‌پوشان شهر باران امسال خبرساز بزرگ جام حذفی بوده‌اند. تیمی که بتواند از سطح سوم فوتبال کشور خود را به فینال جام حذفی برساند بی‌تردید تا همین جای کار هم شایستگی‌های خود را به فوتبال کشور نشان داده. اگرچه رشتی‌ها 10 سال پیش هم تجربه حضور در فینال جام حذفی را داشتند، اما حکایت این داماش لیگ دویی با آن پگاه پرمهره لیگ برتری زمین تا آسمان فرق می‌کند.

پسران رشتی شگفتی‌ساز بزرگ امسال جام حذفی بوده و اکنون برای تکمیل شگفتی بزرگ خود یک گام تا رسیدن به رویای خود فاصله دارند. آنها ماموریت خود را تا اینجای کار هم به‌نحو مطلوب انجام داده‌اند اما فراموش نکنیم قهرمانی‌شان یک اتفاق بی‌نظیر در سطح فوتبال دنیا به‌حساب می‌آید.

اما کمی روی وضعیت این تیم فینالیست خیره شویم. شاگردان سیامک فراهانی قبل از بازی فینال دو چالش عمده را در پیش دارند. آخرین بازی رسمی داماش در تاریخ پانزدهم اردیبهشت در دیدار پلی‌آف لیگ 2 بود. در استادیوم مملو از تماشاگر سردار جنگل رشت اشتباهات فاجعه‌بار داوری داماشی‌ها را از صعود به لیگ یک باز داشت و لطمات سنگینی را بر پیکره این تیم پرهوادار وارد کرد تا جایی که داماشی‌ها در اعتراض نسبت به این اجحاف صورت‌گرفته حتی تا چند روز پیش حاضر به حضور در فینال نبودند و تمرکز و روحیه خوبی را پس از آن بازی نداشتند.

دومین چالش بزرگ داماش هم دوری از شرایط بازی است. آنها بر خلاف پرسپولیس حدود یک ماه است که هیچ مسابقه‌ای را برگزار نکرده و به‌دلیل تعطیلی بازی‌های لیگ‌های مختلف حتی یک حریف تمرینی برای انجام حداقل یک بازی دوستانه را هم پیدا نکرده‌اند، آنها در چنین شرایطی پا به دیدار فینال در برابر تیمی می‌گذارند که در طول این مدت کاملا در شرایط بازی بوده و هفته‌ای یک مسابقه برگزار

کرده است.

اینها دو چالش عمده داماش برای فینال هستند و باید دید این تیم لیگ دویی چگونه بر این چالش‌های خود فائق خواهد آمد. به علاوه داماش سه بازیکن اصلی خود به نام‌های میلاد پورمحسن، میثم میرپسندیده و سعید طالبی را به‌دلیل دو اخطاره بودن در این بازی در اختیار ندارد. در این زمینه هم محرومیت دو کارته برای بازیکنان دو تیم را نمی‌توان خیلی منصفانه دانست، چراکه این تیم لیگ دویی بر خلاف پرسپولیس لیگ برتری که از مرحله سوم جام حذفی در این رقابت‌ها حضور یافته از همان ابتدا در جام حذفی بازی کرده و دو برابر تعداد بازی‌های پرسپولیس به میدان رفته است. حال اینکه محرومیت دو کارته برای هر دو تیم بوده و ربطی به تعداد بازی‌ها ندارد. به‌جز علی آل‌کثیر که با مصدومیتی به‌جا مانده از پلی‌‌آف دست و پنجه نرم می‌کند و حضورش در فینال هنوز به قطعیت نرسیده است، امید قربانی و مهرداد علیزاده نیز دو بازیکن دیگر داماش هستند که بعد از دیدار پلی‌آف دیگر در تیم‌شان حضور پیدا نکرده و از غایبان داماش برای این بازی محسوب می‌شوند.

اما اگر بخواهیم از داماش فعلی بیشتر صحبت کنیم باید اضافه کنیم بعد از یک دوره پرچالش که در نهایت منجر به سقوط تلخ داماش به لیگ دسته 2 در سال ۹۵ شد، داماش با مدیریت خصوصی جدید در سه سال اخیر دوباره ادامه حیات داد. اسماعیل حاجی‌پور مالک مردمی داماش از سال ۹۵ این تیم را در اختیار داشته و داماشی‌ها با چنگ و دندان روزگار گذرانده‌اند. اکنون هم خبر می‌رسد با پرداخت بخش دیگری از مطالبات اعضای باشگاه در آستانه بازی فینال، تعهدات مالی باشگاه در فصل جاری تا ۷۵ درصد به انجام رسیده است. داماشی‌ها برای بازی فینال از جمعه‌شب در اهواز اقامت دارند و با دو جلسه تمرین در اهواز پا به بازی فینال خواهند گذاشت

 

میثم محبوب

 

 

جام حذفی فوتبال داماش گیلانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر