کد خبر: 769418 A

دو ایرانی و سه خارجی در کادر استراماچونی

سه گزینه برای دستیاری آندره‌آ جوان نامبرده شده‌ است.

به گزارش ایلنا، پس از جمع‌بندی که مسوولان باشگاه استقلال داشتند در نهایت امیرحسین فتحی به ترکیه سفر کرد تا با گزینه‌های سرمربیگری استقلال دیدار کند؛ در کنار آندره آ استراماچونی که بیشتر از سایرین به نیمکت استقلال نزدیک است دو گزینه دیگر هم قرار بوده در این سفر وضعیت‌شان را مشخص کنند که نامی از آن‌ها منتشر نشده است. استراماچونی گزینه نهایی باشگاه استقلال است و به دلیل انگیزه‌ای که در گذشته از خود نشان داده سبب شده تا اعضای باشگاه به کارنامه او بی اعتنا باشند.

استراماچونی مدت‌هاست که شرایط استقلال را زیر نظر دارد؛ او با برنامه ریزی مناسبی که داشته فیلم بازی‌های تیم را تماشا کرده و از وضعیت تمام بازیکنان آگاه است. آندره‌آ خیلی زود کارش را آغاز کرده و اگر مشکل خاصی پیش نیاید امروز و فردا به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید آبی پوشان تهرانی معرفی خواهد شد. ابتدا گفته می‌شد سرمربی خارجی قرار است با دو دستیار به تهران بیاید که ظاهرا سه سرمربی همراه او مسافر تهران می‌شوند.

سه گزینه برای دستیاری آندره‌آ جوان نامبرده شده‌اند که دارای رزومه مشخصی در سری آ هستند و می‌توانند در صورت عقد قرارداد رسمی در تهران، جای کادرفنی وینفرد شفر را بگیرند.

روبرتو موتزی: 449 بازی در سری آ داشته و 129 گل زده دارد؛ این مرد 47 ساله سابقه بازی در رم، لاتزیو، اودینزه، پیتزا و تورینو را داشته و در تمام دوران حرفه‌ای خود در سری آ حضور داشته است. موتزی به واسطه حضورش در رم سرمربیگری را از تیم پایه‌های این باشگاه آغاز کرد و در سال 2013 هم به عنوان دستیار در تیم بزرگسالان فعالیت کرد. او آشنایی کامل از استراماچونی دارد؛ این دو در تیم پاناتینایکوس و اسپارتاپراگ کنار هم حضور داشته‌اند و موتزی در دو ناکامی آندره‌آ کنار او بود.

عمر دانزی 48ساله عضو دیگری است که نام او برای مربیگری در استقلال مطرح شده است که ظاهرا سابقه کار در تیم‌های رده پایه برشا و آ ث میلان را در کارنامه دارد اما رزومه‌ای از او در دسترس نیست. دانزی نیز ظاهرا از همکاران سابق استراماچونی بوده که در چند سال گذشته کنار او حضور داشته است.

فدریکو پانونچینی هم آخرین دستیار آندره آ خواهد بود؛ این مربی بدنساز 48 ساله دارای لیسانس از دانشگاه علوم ورزشی رم است که مربی بدنساز سابق اینتر، اودینزه و پاناتینایکوس بوده و همیار سرمربی ایتالیایی آبی‌هاست. به طور کلی سرمربی جدید استقلال به همراه سه مربی به ایران سفر می‌کند که شناخت کافی از آن‌ها دارد و سابقه همکاری با یکدیگر را دارند.

در کنار این سه مربی قرار است دو مربی ایرانی روی نیمکت استقلال باقی بمانند؛ دستیاران وینفرد شفر که با فرا رسیدن پایان فصل قراردادشان به‌اتمام رسیده ایران را ترک می‌کنند و به نظر می‌رسد اشکان نامداری به عنوان مربی دروازه‌بآن‌ها در تیم می‌ماند و ادامه همکاری با بیژن طاهری هم نظر استراماچونی خواهد بود؛ دیگر عضو کادرفنی فرهاد مجیدی است که در حال حاضر مشخص نیست او تصمیم به ادامه همکاری به عنوان مربی دارد یا خیر.

استقلال استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر