کد خبر: 769079 A

کی‌روش در دام پرسپولیسی‌ها افتاد

سرمربی سپاهان در مورد اتفاقات بازی با پرسپولیس صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، امیر قلعه‌نویی در گفتگو با رادیو تهران در خصوص اتفاقات بازی با پرسپولیس اظهار داشت: بازیکنان ما با شرافت بازی کردند. وقتی ۹ نفره شدیم مردانه جنگیدند. بعد از بازی هم هواداران سپاهانی ما را تا ساعت ۲ صبح ما را شرمنده خودشان کردند. امسال سال خوبی بود. درس‌های خوبی از هواداران گرفتم. نمی‌دانم از چه کلماتی استفاده کنم که قدردان آنها باشم.

وی افزود: همه نوع همکاری کردیم تا بازی به نحو احسن انجام شود و اتفاقی رخ ندهد. می‌توانید از مسئولان حراست استادیوم آزادی بپرسید. وقتی قبل از بازی برگشت در لیگ آن حرکت‌ها را شروع کردند، آقایان گفتند جو استادیوم دارد به هم می ریزد و از من خواستند کمک کنم. دو کاپیتان سپاهان که باید نیم ساعت بعد وارد زمین شوند را بردم در دل هواداران تا خواهش کنیم انرژی را برای تشویق سپاهان بگذارند. وقتی وارد زمین شدیم 100 هزار نفر فحش ناموسی دادند.

قلعه‌نویی تاکید کرد: سیدجلال حسینی وقتی به اصفهان آمد از او تجلیل کردیم. از علی دایی و علی کریمی تقدیر کردیم. بازی رفت با ذوب‌آهن هم برای من بنر تقدیر زده بودند. باید در فوتبال دنبال این مسائل باشیم. مگر ما دقیقه 97 به استقلال نباختیم؟ مگر مربی و بازیکنانشان آن رفتارها را نکردند؟ آیا نیمکت ما کوچکترین حرکتی انجام داد؟ استقلالی‌ها بردند و مبارکشان باشد. آنها حتی به ما مشت نشان دادند. اشکالی ندارد.

سرمربی سپاهان تصریح کرد: وقتی در تهران استقلال را بردم خسته نباشید و وقتی باختم هم به آنها تبریک گفتم. مگر در تبریز با اشتباهات داوری نباختیم؟ رفتیم و تبریک گفتیم. این رفتارها درست نیست.

قلعه نویی یادآور شد: بازی با پرسپولیس دیدار متعادلی بود. هم ما هم پرسپولیس موقعیت داشتیم. حتی یک گل هم زدیم که آفساید بود. از تیم داوری با همه اشتباهاتی که داشت تشکر می‌کنم! همه داوران نسل جدید ما خوب هستند ولی مطمئنم نسل جوان داوری باید به زاهدی‌فر افتخار کند. باید از ایشان هم تشکر کنم.

او درباره اینکه گفته بود نتایج فوتبال مهندسی شده است، گفت: اجازه بدهید بعداً صحبت می‌کنم. در نیمه اول خوب بودیم. دنبال این بودیم در نود دقیقه بازی را تمام کنیم. برای همین در نیمه دوم تغییراتی ایجاد کردیم. فکر نمی‌کردیم ولادیمیر کومان دوباره دچار آن مشکل شود. از تیم پزشکی و دکتر نوروزی استقلال نهایت تشکر را می‌کنم. در جریان بازی وسط زمین ما خالی شد که پرسپولیسی‌ها سه چهار شوت زدند. دوباره تیم را تغییر دادیم که جواب داد و نبض بازی را در اختیار گرفتیم. رسول نویدکیا را آوردیم تا بازی هجومی‌تر شود ولی آن اتفاقات رخ داد.

سرمربی سپاهان اظهار کرد: از من می‌پرسند چرا تغییرات انجام شد. وقتی تیم حرکت تاکتیکی را ندارد، باید تغییرات ایجاد کرد. بازی را از پرسپولیس گرفتیم که آن اتفاقات رخ داد. محمد ایران‌پوریان 5 سال شاگرد من بوده و خدا را شاهد می‌گیرم جزو مودبترین بازیکنانی است که کار کرده‌ام. او از یک خانواده مذهبی و شهید است. جالب است آن صحنه اوت شد و داور اشتباه کرنر گرفت. ایران‌پوریان اعتراض کرد که توپ اوت شده. همانجا به ایران‌پوریان تشر می‌زدم که قسم جلاله خورد به داور گفته‌ام اوت شده و حرف دیگری نزده است.

قلعه نویی ادامه داد: بعد از آنکه وقت اضافه اول تمام شد، آقایان از نیمکت شروع کردند فحش بد به کی‌روش (مهاجم سپاهان) بدهند. از سروش رفیعی توقع آن حرکت را نداشتم. او شاگرد من بوده است. کی‌روش را روی هر دو کارت زرد صد درصد محکوم می‌کنم. هرچند داور در کارت اول به او اشتباه کرد. وقتی کی‌روش ربیع‌خواه را جا گذاشت، بازیکن پرسپولیس لباس او را کشید و جالب است که در کارشناسی‌ها نشان نمی‌دهند. باید داور به ربیع‌خواه کارت می‌داد. البته من کار کی‌روش را محکوم می‌کنم. قبل از بازی گفته بودیم کی‌روش می‌آیند که با روح و روانت بازی کنند و مراقب باش. متاسفانه کی‌روش در دام این عزیزان افتاد.

پرسپولیس امیر قلعه‌نویی سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر