کد خبر: 769044 A

با توجه به اتفاقات بازی سپاهان - پرسپولیس؛ سازمان لیگ برای برگزاری سوپرجام به مشکل خورده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با برتری پرسپولیس مقابل سپاهان در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی که چهارشنبه شب برگزار شد مشخص شد سرخپوشان تهرانی دومین فینالیست این رقابت‌ها هستند و باید در این مرحله به مصاف داماش دسته دومی بروند.

با توجه به شانس بالای پرسپولیس برای قهرمانی در این رقابت‌ها، بحث برگزاری سوپرجام و تعیین تکلیف در این مورد مجددا به راه افتاده و این در حالیست که سازمان لیگ هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.

طبق اعلام سعید فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات، قوانین سازمان لیگ در این خصوص ساکت است و در صورت قهرمانی سرخپوشان باید هیات رئیسه تشکیل جلسه بدهد و در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

طبق عرف معمول فوتبال دنیا معمولا در این شرایط قهرمان 2 جام در یک کشور سوپرجام را برابر تیم دوم لیگ برگزار می‌کند و در این شرایط پرسپولیس اگر جام حذفی را بالای سر ببرد باید به مصاف سپاهان برود ولی اتفاقات دو بازی اخیر میان این دو تیم معضل جدی برای برگزاری این دیدار برای سازمان لیگ ایجاد کرده است.

در بازی برگشت دو تیم در تهران حوادث و درگیری‌هایی ایجاد شد و در بازی نیمه نهایی جام حذفی در اصفهان با وجود قابل پیش بینی بودن خیلی از اتفاقات نه تنها اوضاع نسبت به ورزشگاه آزادی بهتر نشد، که حتی شاهد درگیری‌ها و حوادث بیشتری هم بودیم.

باید دید در نهایت چه تصمیمی در این خصوص گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است این موارد در صورتی است که پرسپولیس برنده دیدار فینال شود و داماش گیلانیان هم به عنوان یکی از تیم‌های فینالیست شانس قهرمانی در این رقابت‌ها را دارد.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر