کد خبر: 769012 A

​تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل ایتالیا در نخستین دیدار از لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 16:30 شنبه برابر چین میزبان هفته نخست این رقابت ها به میدان می‌رود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، چین که در اکثر رشته های ورزشی سرآمد قاره کهن است، طی سال های گذشته به ندرت توانسته برابر تیم ملی والیبال ایران حرفی برای گفتن داشته باشد. این تیم در دوره قبلی لیگ ملت ها متحمل شکست سختی از ایران شد و حالا در شرایطی که از امتیاز میزبانی برخوردار است، از انگیزه زیادی برای پیروزی بر تیم ایران دارد.

چینی ها که در نخستین دیدارشان با اختلاف نزدیک و در ست پنجم بازی برابر آلمان تسلیم شدند، برای جمع کردم امتیازها و صعود به دور نهایی نیازمند پیروزی در دو بازی بعدی برابر ایران و ایتالیا هستند.

جیانگ چوان ستاره چینی‌ها نقش بسزایی در بازی پایاپای تیمش برابر آلمان داشت و در حمله، دفاع روی تور و سرویس عملکرد قابل قبولی داشت. میانگین سنی چینی ها در این مسابقات 24 سال و میانگین قدی آن ها 198 سانتی متر است. با ارتفاع اسپک 351 و ارتفاع دفاع 339 یکی از تیم های خوب در آمار به شمار می روند.

چینی ها امسال برای صعود به المپیک برنامه ریزی کرده اند و با سرمایه گذاری قابل توجه برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند. رائول لوزانو سرمربی آرژانتینی و سابق تیم ملی والیبال ایران در انتخابی المپیک 2016 نیز هدایت این تیم را بر عهده دارد.

چین تا کنون دو بار در بازی های المپیک شرکت کرده است که دومین بار در سال 2008 به دلیل میزبانی در پکن سهمیه گرفت. مقام هفتمی مسابقات قهرمانی جهان بهترین عنوان این تیم در رویدادهای بین المللی به شمار می رود. همچنین چین سه مدال طلا در بازی های آسیایی دارد.

در مقابل، تیم ملی ایران پس از پیروزی در نخستین گام لیگ ملت های والیبال مقابل ایتالیا، با روحیه دو چندان برابر چین به میدان می رود. شاگردان ایگور کولاکوویچ که در بازی نخست قدری تحت تاثیر هوای شرجی و رطوبت بالای شهر جیانگمن در دریافت اول و سرویس با مشکل روبه‌رو شده بودند، حالا بعد از انجام یک مسابقه رسمی شناخت بیش‌تری از محیط و سالن برگزاری این رقابت ها خواهند داشت.

در تیم ایران امیر غفور به عنوان امتیاز آورترین بازیکن در دیدار اول معرفی شد. نمایش هماهنگ تیمی و ارائه یک بازی منطقی از ملی پوشان موجب شد تا در نهایت ایتالیا شکست بخورد. حال باید دید سروقامتان والیبال ایران در برابر چین هم می‍توانند به برتری برسند و یا این که چین در خانه حریف آسیایی خود را شکست خواهد داد.

تیم ملی والیبال ایران لیگ ملت‌های والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر