کد خبر: 768512 A

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: از سال 92 که مسابقات جام حذفی دیگر به صورت رفت و برگشت برگزار نمی‌شود قانون 50-50 برای ظرفیت ورزشگاه وجود داشته و ابلاغ هم شده است و مدارکش نیز موجود است.

به گزارش ایلنا،  سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان مسابقه تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی راجع به  قانون 50 - 50 در تقسیم جایگاه های هواداران گفت: واقعاً متأسفم از اینکه این سؤال را بپرسید! مگر می‌شود چنین چیزی قانون نباشد و ما آن را اجرا کنیم؟! از سال 92 که مسابقات جام حذفی دیگر به صورت رفت و برگشت برگزار نمی‌شود قانون 50-50 برای ظرفیت ورزشگاه وجود داشته و ابلاغ هم شده است و مدارکش نیز موجود است. شاید کسانی که می‌گویند چنین قانونی وجود نداشته است، آن زمان در باشگاه‌شان حضور نداشتند.

وی افزود: زمانی که دربی در لیگ برتر برگزار می‌شود قانون می‌گوید که باید ظرفیت ورزشگاه 90 به 10 باشد، اما ما این بازی را 50-50 برگزار می‌کنیم. دلیل آن هم فقط حفظ امنیت است. در اینجا هم تصمیم بر این شد که ظرفیت تماشاگران 70 به 30 باشد و دیدید که در نهایت نیز هواداران دو تیم به ورزشگاه نیامدند و سکوها را پر نکردند، اما در هر حالت جان آدم‌ها از هر چیز مهم است. در همه جای دنیا همین‌طور است و اگر امنیت وجود نداشته باشد، بازی لغو می‌شود.

جام حذفی فتاحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر