کد خبر: 768444 A

گام بلند پرسپولیس به سمت دوگانه

دیدار حساس نیمه نهایی جام حذفی میان سپاهان و پرسپولیس برگزار شد و با برتری سرخپوشان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دیدار حساس مرحله نیمه نهایی جام حذفی میان دو تیم سپاهان و پرسپولیس از ساعت 21 امشب در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد و دو تیم که چندی پیش رقابت تنگاتنگ قهرمانی لیگ برتر را میان هم به پایان رساندند در یک تورنمنت دیگر با هم رقابت کردند تا مشخص شود کدام تیم حریف داماش در فینال خواهد شد.

در پایان 120 دقیقه تلاش نفسگیر دو تیم و در یک بازی پر برخورد و پر موقعیت پرسپولیس با گل ثانیه‌های پایانی احمد نوراللهی توانست یک بر صفر به پیروزی برسد و سپاهان در حالی شانس صعود به فینال را از دست داد که در جریان بازی 2 بازیکنش از زمین اخراج شد و یک ضربه پنالتی را هم از دست داد.

 

داور: محمدحسین زاهدی‌فرد

کمک‌ها: رضا سخندان و محمدرضا منصوری

داوران پشت دروازه: حسن اکرمی و سیدوحید کاظمی

داور چهارم‌: محمدرضا ابوالفضلی

ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی

 

کارت زرد: 

سیاوش یزدانی(40) محمد ایران‌پوریان(45) و کی‌روش استنلی (102) از سپاهان 

شجاع خلیل‌زاده(40) بوژیدار رادوشوویچ(1+45) علیرضا بیرانوند(3+120) از پرسپولیس

 

کارت قرمز:

محمد ایران‌پوریان (99) و کی‌روش استنلی (105) از سپاهان

 

گل: احمد نوراللهی (121) برای پرسپولیس

 

ترکیب سپاهان

پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، عزت‌الله پورقاز، سعید آقایی، محمد ایران‌پوریان، مهدی کیانی، محمد کریمی (83 رسول نویدکیا (102 محمدرضا مهدیزاده))، سجاد شهباززاده، مهرداد محمدی، علی قربانی (46 ولادیمیر کومان (74 حامد بحیرایی)) و کی‌روش استنلی سوارز

photo_2019-05-29_20-29-43

 

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری (110 مهدی شریفی)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سروش رفیعی (71 سیامک نعمتی)، مهدی ترابی (90 امید عالیشاه)​، ماریو بودیمیر (81 محسن ربیع‌خواه) و علی علیپور

photo_2019-05-29_19-44-37

 

دقایق حساس بازی:

دقیقه دقیقه 3+120: ارسال کیانی و ضربه سر نیازمند پیشتاخته را بیرانوند جمع کرد.

دقیقه 1+120 (سپاهان صفر - پرسپولیس یک/ احمد نوراللهی): پشت محوطه جریمه توپ به احمد نوراللهی رسید که شوت زمینی او با دفع اشتباه سیاوش یزدانی وارد دروازه سپاهان شد تا پرسپولیس در لحظه آخر فینالیست شود.

دقیقه 115: سانتر دقیق امید عالیشاه با پای چپ و ضربه سر علیپور را نیازمند به زیبایی دفع کرد و در ادامه شوت شریفی از موقعیتی عالی به بیرون رفت.

​دقیقه 113: خطای محسن ربیع‌خواه روی بازیکن سپاهان در محوطه جریمه پرسپولیس خطای پنالتی تشخیص داده شد ولی این ضربه توسط مهدی کیانی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 104: ضربه سر علیپور باز هم خطرناک بود و با اختلاف کمی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 101: سانتر شیری و ضربه سر علیپور را نیازمند در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 95: علیپور فرصت عالی گلزنی در مصاف تک به تک با نیازمند به دست آورد ولی ضربه چیپ او به تیرک افقی دروازه سپاهان برخورد کرد و دفع شد.

 

دقیقه 92: پاس بلند به پشت مدافعان سپاهان و شوت پای چپ علی علیپور از کنار دروازه سپاهان رد شد.


دقیقه 89: شوت تماشایی علیپور با فاصله کمی از روی دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 73: حرکت خوب بازیکنان پرسپولی توپ را در گوشه محوطه جریمه سپاهان به سیامک نعمتی رساند و این بازیکن با یک شوت دقیق از زاویه تنگ دروازه را تهدید کرد ولی واکنش به موقع نیازمند توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 63: شوت روی پای محکم نوراللهی به شکل خطرناکی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 58: بیرانوند اجازه نداد حمله سپاهان نتیجه‌بخش شود و توپ ارسالی از سمت راست محوطه جریمه را دراختیار گرفت.

دقیقه 57: بودیمیر به زیبایی منطقه بازی را تغییر داد و پاس در عرض زیبایی برای مهدی ترابی فرستاد که حرکت او تا پشت محوطه جریمه و شوت زمینی این بازیکن به تیرک عمودی دروازه سپاهان برخورد کرد و در ادامه شوت  بازیکنان پرسپولیس توسط دروازه‌بان سپاهان جمع شد.

 

دقیقه 55: ارسال پای راست سعید آقایی از جناح چپ زمین به سیاوش یزدانی رسید که شوت مدافع پیشتاخته سپاهان دراختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 46: بودیمیر در محوطه جریمه سپاهان پاس نمایشی داد که مدافعان سپاهان جلوتر از علیپور توپ را دفع کردند ولی در برگشت کامیابی‌نیا در موقعیت شوت‌زنی قرار گرفت که ضربه او به محمد کریمی برخورد کرد و دور شد.


 

دقیقه 35: ارسال مهرداد محمدی روی دروازه پرسپولیس ایجاد خطر کرد و ضربه سر علی قربانی از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه 23: شوت سرکش مهرداد محمدی از فاصله 30 متری به سمت دروازه پرسپولیس به شکلی خطرناک در حال ورود به دروازه بود که بیرانوند با یک واکنش خوب توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 19: ارسال بلند ایرانپوریان روی دروازه پرسپولیس بالاتر از مدافعان این تیم روی سر علی قربانی نشست و این بازیکن با ضربه سر دروازه را باز کرد ولی داور مسابقه این گل را آفساید تشخیص داد و مردود شد.

دقیقه 12: حمله بازیکنان پرسپولیس در ناهماهنگی خط دفاع سپاهان توپ را زیر پای سروش رفیعی انداخت و ضربه این بازیکن با وجود اثر گذاشتن نیازمند از او عبور کرد و در آستانه ورود به دروازه توسط ایرانپوریان دفع شد.

دقیقه 8: مهرداد محمدی با پاس در عمق روی دروزاه پرسپولیس موقعیت ایجاد کرد ولی ضربه او بعد از دفع ناقص نادری و بیرانوند، از مقابل پای استنلی توسط دروازه‌بان سرخ پوشان جمع شد.

دقیقه 2: ضربه ایستگاهی از میانه زمین پرسپولیس روی دروازه این تیم توسط کیانی ارسال شد ولی ضربه سر شهباززاده در داخل محوطه جریمه به شکل خطرناک با اختلاف کم از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

پرسپولیس سپاهان اصفهان جام حذفی فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر