کد خبر: 768383 A

ملی‌پوش بسکتبال کشورمان در خصوص شرایط خودش و رقابت سپاهان- پرسپولیس صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، ارسلان کاظمی جزو شاخص‌ترین بسکتبالیست‌های ایران است که اواخر دوره نسل طلایی به ترکیب تیم ملی اضافه شد اما آنقدر نقش چشمگیری داشت که خیلی زود نامش را بین بهترین‌های ایران ثبت کرد. او که به سلطان اسلم‌ دانک معروف است، برای آخرین بازی‌های تیم ملی در انتخابی جام جهانی مورد بی‌مهری مطلق قرار گرفت و قدرش را ندانستند اما سکوت کرد. حالا هم امیدوار است که هر چه خیر است برای تیم ملی در راه جام جهانی رخ بدهد و برخلاف چند بازیکن دیگر بسکتبال کشورمان که تمام گله‌گذاری‌های‌شان را روی دایره ریختند و از پشت پرده‌ها سخن گفتند، او حرفی نمی‌زند.

پسر محجوب و باشخصیت بسکتبال از کری‌خوانی فوتبالی با سروش رفیعی هافبک پرسپولیس تا شرایط لیگ برتر بسکتبال و تیم پتروشیمی گفتگویی انجام داد.

* پست موقت اینستاگرامی از شما کنار سروش رفیعی بازیکن پرسپولیس دیدیم که ضمن تبریک قهرمانی پرسپولیس در لیگ برای سروش کری جام حذفی خوانده بودید. پس قهرمان بسکتبال فوتبالی هم هست؟

من همیشه فوتبال را دنبال می‌کردم و طرفدار تیم‌های شهرم یعنی ذوب آهن و سپاهان بودم و هستم. البته سپاهان بیشتر چون زودتر به اوج رسید. با سروش رفیعی هم از طریق حامد (حدادی) آشنا شدم چون رفیق صمیمی حامد است و یک شب که پیش حامد رفته بودیم سروش آنجا بود. آن زمان هنوز لیگ تمام نشده بود و به سروش می‌گفتم تو را به خدا یک مساوی یا باخت بدهید تا ما قهرمان شویم (با خنده). سروش هم جواب داد که عمرا! خلاصه لیگ با قهرمانی پرسپولیس تمام شد و مبارک‌شان باشد ولی ما در جام حذفی جبران می‌کنیم و اینجا قهرمانی برای سپاهان است.

 

* یعنی اعتقاد دارید که امروز سپاهان برنده بازی نیمه‌نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس می‌شود؟

به هر حال هر طرفداری اعتقاد به بردن تیمش دارد. ما هم که امروز میزبان هستیم و انتظار داریم تماشاگران سنگ تمام بگذارند. ان‌شاءا.. سپاهان می‌برد.

 

* البته پرسپولیس هم با انگیزه‌ای که از قهرمانی لیگ گرفته برای باختن نمی‌آید؟

در اینکه پرسپولیس تیم خیلی خوبی است، شکی نیست ولی ما اصفهانی‌ها دوست داریم که تیم خودمان ببرد که همین طور هم می‌شود.

 

* گویا همین حالا هم اصفهان هستید، به ورزشگاه می‌روید؟

راستش امشب پرواز داریم که به تهران برگردیم البته با اتفاقاتی که سر بازی این دو تیم در تهران افتاد هم فکر نمی‌کنم خیلی ورزشگاه امنیت داشته باشد! (با خنده)

 

* کمی از لیگ بسکتبال صحبت کنیم. لیگ امسال برای شما و پتروشیمی که به عنوان سوم مشترک ختم شد، چطور گذشت؟

به نظر من کلا لیگ عجیب و غریبی بود. هفته‌ای یک بازی داشتیم. گاهی دو بازی و حتی زمان‌هایی پیش آمد که چند هفته بازی نداشته باشیم. فدراسیون باید سال بعد روی این موضوع تمرکز کند که لیگ چنین برنامه‌ای نداشته باشد. در تمام لیگ‌های سایر کشورها و دنیا برنامه منظم حداقل دو بازی در هفته اجرا می‌شود. البته در NBA هر دو هفته 6 بازی و در لیگ چین هم هر دو هفته پنج بازی انجام می‌شود. شرایطی که ما داریم کار را برای همه از بازیکن تا کادر فنی و حتی خود فدراسیون سخت می‌کند.

 

* خیلی از بازیکنان دیگر هم از طولانی و کسل کننده بودن لیگ شکایت داشتند.

بله به نظر من بازی‌ها زیاد از حد طول کشید و بین 9 تیم، تیم‌هایی بودند که من اسم آنها را تیم‌های زوری در لیگ می‌گذارم مثل نیروی زمینی یا رعد پدافند هوایی. من خودم برای نیروی زمینی بازی کردم و می‌دانم که بازیکن‌ها هیچ پولی نمی‌گیرند و بالطبع انگیزه کمتری هم دارند. با این حساب برای هفت یا هشت تیم جدی‌تر، هشت ماه بازی واقعا زیاد بود و بهتر بود که دیدارها زودتر تمام شود.

 

* انتقاد جدی کیفیت پایین بازی‌ها هم به دلایل مختلف از جمله نبود بازیکنان خارجی به لیگ وارد بود.

بله نبود بازیکن خارجی هم کار را سخت‌تر کرده بود. حتی بسیاری از بازیکنان خوب خودمان مثل حامد و صمد که اگر خارج هم بودند برای پلی‌آف می‌آمدند یا بازیکنان دیگر مثل اوشین و بسکتبالیست‌های دورگه مثل یونس لاله‌زاده، بنی کوچویی و عرفان نساج‌پور حضور نداشتند و جای‌شان خالی بود. به هر حال پایین آمدن ارزش پول ما باعث شد که نه باشگاه‌ها و نه بازیکنان خارجی زیر بار همکاری نروند. خود تیم پتروشیمی فصل گذشته 6 بازیکن خارجی عوض کرد که به بازیکنان داخلی تیم و سطح لیگ کمک می‌کردند.

 

* پتروشیمی دچار بحران تغییر مدیریتی هم شد و این مساله هم به ضررتان تمام شد. چرا این اتفاق افتاد؟ به هر حال شاپور یاوری مدیرعامل سابق باشگاه همیشه ارتباط نزدیک و خوبی با بازیکنان داشت.

راستش من در جریان علت این اتفاق نیستم باید دلیل آن را  از مدیران و تصمیم گیرندگان بپرسید. ما در تیم به فکر وظایف خودمان بودیم. آقای یاوری سال‌ها خیلی زحمت کشیدند و جایگزین ایشان یعنی آقای معاوی را هم یک سالی است که می‌شناسم و چند سال سرپرست تیم بودند. امیدوارم موفق باشند.

 

* فکر می‌کردید برای دومین سال پیاپی پتروشیمی که همیشه مدعی قهرمانی در لیگ بسکتبال بوده، به فینال نرسد؟

شرایط پلی‌آف به گونه‌ای است که وقتی به آن می‌رسیم تمام امتیازها و رتبه‌بندی‌ها صفر می‌شود و همه چیز از اول شروع می‌شود پس احتمال هر اتفاق یا برد و باختی وجود دارد. به هر حال شرایط تیم آبادان خیلی خوب بود و تیم سرحالی داشتند. اگر به آمار نگاه کنید درصدهای شوت خوبی هم داشتند تا در نهایت لیگ در این دوره متعلق به آنها باشد.

 

*‌از پیشنهادهای فصل بعد که فعلا خبری نیست؟

نه فعلا. اینجا برای این صحبت‌ها خیلی زود است. لیگ لبنان دو هفته پیش تمام شد و داشتم می‌دیدم که نقل و انتقال‌هایش آغاز شده اما خود من فصل پیش برای پتروشیمی دو بازی هم انجام دادم و بعد تازه قرارداد بستم! امیدوارم شرایط این موضوع برای لیگ ما بهتر شود و زمان نقل و انتقالات به زودتر از روالی که عادت شده، بیاید.

 

*‌اگر پیشنهاد خارجی برسد، از ایران می‌روید؟

دوست دارم که این اتفاق بیفتد. دو فصل پیش خیلی دیر در ماه بهمن تازه کارت پایان خدمتم رسید و فصل قبل هم به دلیل مصدومیت مچ پایم وضعیت ریسک پذیری برای لژیونری داشتم. نباید خیلی فشار می‌آوردم اما امسال اگر پیشنهاد خوب برسد استقبال می‌کنم.

 

*‌مصدومیت‌تان کاملا برطرف شده؟

بله. بعد از عید خیلی بهتر شدم و در تمرین‌ها شرایط مطلوبی داشتم. گاهی پایم ورم داشت که رو به بهبود رفت.

 

* درباره تیم ملی حرف و حدیث‌ها خیلی زیاد است. از دعوت نشدن شما تا اتفاقات عجیبی که برای حامد حدادی افتاده. فکر می‌کنید برای اردوی 18 خرداد جهت شرکت در جام جهانی و انتخابی المپیک که حساسیت و اهمیت زیادی دارد، کادر فنی چه تصمیمی می‌گیرد؟ به حواشی پایان می‌دهد یا خیر؟

امیدوارم هر چیزی که خیر است پیش بیاید.

 

 

هدیه خطیبی

 

تیم ملی بسکتبال ارسلان کاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر