کد خبر: 768238 A

اختصاصی ایلنا؛

گزینه‌های مربیگری تراکتورسازی به 4 نفر رسید که از میان آنها انتخاب خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تراکتورسازی در حالی خود را آماده حضور قدرتمند در فصل نقل و انتقالات تابستانی می‌کند که هنوز سرمربی جدید خودش را نشناخته و مسئولان باشگاه مشغول مذاکرات فشرده با گزینه‌های مورد نظر هستند تا هرچه زودتر سرمربی جدید از میان آنها انتخاب و فعالیت رسمی تراکتور برای فصل 98-99 شروع شود.

تراکتوری‌ها در هفته‌های گذشته مذاکراتی با گزینه‌هایی از جمله ارطغرول ساغلام، میرچا لوچسکو، علی دایی، جواد نکونام، تونی اولیویرا، امیر قلعه‌نویی و... داشتند که به بن‌بست خورد و هر کدام به دلایل یا رد شده یا به نتیجه نرسیدند تا در نهایت تراکتوری‌ها به 4 گزینه نهایی برسند و سرمربی بعدی تراکتور یکی از این نفرات خواهد بود. 3 گزینه خارجی و یک گزینه داخلی.

 

برانکو ایوانکوویچ

4328449

اگرچه مذاکره پنهانی برانکو ایوانکوویچ با زنوزی برخلاف انتظارها رسانه‌ای شد و همین موضوع باعث شکاف میان سرمربی کروات با مالک متمول باشگاه شده است ولی هنوز نباید نام سرمربی قهرمان 3 دوره اخیر لیگ را از فهرست گزینه‌های باشگاه تبریزی خط زد. برانکو از شرایطش در پرسپولیس خصوصاً از اوضاع مالی راضی نیست و شرایط مورد نیاز او برای بستن یک تیم قدرتمند توسط زنوزی انجام می‌شود و همین موضوع یک گزینه وسوسه کننده برای سرمربی پرسپولیس خواهد بود. برانکو گزینه اصلی و اولیه تراکتورسازی است و باید دید او قید محبوبیت بالای خود بین هواداران پرسپولیس را می‌زند و روی نیمکت یکی از رقیبان جدی این تیم می‌نشیند یا نه. در صورتی که برانکو پاسخ منفی بدهد تراکتوری‌ها سراغ گزینه‌های دیگر می‌روند.

 

افشین قطبی

قطبی

در سال‌های گذشته و در مقاطع مختلف گزینه نیمکت تراکتورسازی بود ولی هرگز این همکاری تاکنون میسر نشده است و حتی گفته می‌شد دیگر قطبی را در ایران نخواهیم دید ولی پذیرش هدایت فولاد در اواسط فصل گذشته بازگشت او به ایران را کلید زد و حالا گفته می‌شود قصد ندارد به این زودی‌ها از کشور خارج شود و فصل بعد هم روی نیمکت یک تیم لیگ برتری خواهد نشست. قطبی مذاکراتی با تراکتوری‌ها داشته است ولی تردید‌هایی برای این همکاری وجود دارد و باید دید به نتیجه خواهد رسید یا نه. او تنها گزینه داخلی زنوزی است که البته قراردادش با مفاد مربیان خارجی بسته می‌شود و دریافتی او بر اساس دلار است.

 

استراماچونی

5198714

تراکتوری‌ها تنها دنبال هوایی کردن سرمربی پرسپولیس نیستند و گوشه چشمی هم به گزینه نیمکت استقلال دارند. سرمربی ایتالیایی که در ترکیه مشغول مذاکره با استقلال است پیشنهادی هم از سوی تراکتورسازی دریافت کرده که از نظر مالی و شرایط دیگر بهتر از پیشنهاد آبی‌پوشان است ولی هنوز این مذاکرات در مراحل اولیه است و به نظر می‌رسد در صورتی جدی خواهد شد که اولا او با استقلال به توافق نهایی دست پیدا نکند و ثانیاً گزینه‌های دیگر تراکتور خصوصاً برانکو پاسخ منفی بدهند. در حال حاضر این پیشنهاد در حد یک حرف است و رنگ و بوی جدی به خودش نگرفته است.

 

عرفان بوز

57882043

سرمربی ترکیه‌ای که کارنامه چندان درخشانی هم ندارد به شدت مورد توجه زنوزی و مسئولان تراکتور قرار گرفته است و مذاکره با او پیش از 3 گزینه دیگر آغاز شده بود و گفته می‌شود طرفین به نقاط مشترک خوبی هم دست یافته‌اند. عرفان بوز در فصل گذشته سرمربی عثمانلی اسپور  بود و سابقه هدایت تیم‌های بورسا اسپور و گنجلر بیر لیگی را در لیگ ترکیه در اختیار دارد، پیشنهاد دو ساله‌ای از تیم تراکتورسازی برای هدایت این تیم دریافت کرده است.

افشین قطبی تراکتورسازی تبریز برانکو ایوانکوویچ استراماچونی عرفان بوز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر