کد خبر: 767231 A

شش سال پیش یک پرسپولیسی نقش مهمی را در رقم خوردن آخرین قهرمانی استقلال ایفا کرد

به گزارش ایلنا، فوتبال پر از شگفتی‌هاست؛ تا حدی که گاهی حتی دقیقا نمی‌توانی تشخیص بدهی اتفاقی که رخ داده به سود توست یا به ضررت! شبی که استقلال با گل بسیار زیبا و دقیقه آخری آیاندا پاتوسی سپاهان را در اصفهان شکست داد، بازیکنان این تیم آنقدر خوشحال بودند که از ذوق‌شان وینفرد شفر را بالا و پایین انداختند.

آن شب پرسپولیسی‌ها زیاد دل و دماغ نداشتند، چون ترجیح می‌دادند دو رقیب اصلی‌‎شان با هم مساوی کنند و هر دو امتیاز از دست بدهند. بعد از آن برد، قرمزها حتی نگران بازگشت استقلال به کورس قهرمانی هم شدند، اما گذر زمان نشان داد آن گل به سود پرسپولیس بوده، چرا که سپاهان را از سرخپوشان دور کرد. الان خیلی‌ها به شوخی دارند به نقش پاتوسی در قهرمانی پرسپولیس اشاره می‌کنند، اما بد نیست بدانید شش سال پیش یک پرسپولیسی دقیقا همین نقش را در رقم خوردن آخرین قهرمانی استقلال ایفا کرد.

موضوع به لیگ دوازدهم برمی‌گردد؛ به جایی که پرسپولیس در هفته بیست‌وششم با گل دیرهنگام هادی نوروزی فقید سپاهان را در تهران شکست داد و نهایتا استقلال با 3 امتیاز برتری نسبت به سپاهان جام قهرمانی را بالای سر برد. نوروزی هم مثل پاتوسی آن گل را بعد از دقیقه نود به ثمر رساند. جالب است بدانید پرسپولیس در شرایطی سپاهان را برد که این تیم به شدت آماده و روی فرم بود. در یک بازه زمانی 7 هفته‌ای، سپاهان 6 پیروزی به دست آورد و فقط همین یک باخت را به پرسپولیس داد تا قهرمان نشود.

امروز یک استقلالی جامی را به سمت پرسپولیس هل داد که دیروز یک پرسپولیسی آن را به سمت استقلال هل داده بود. بله؛ این فوتبال است.

 

 

استقلال پرسپولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر