کد خبر: 765550 A

هر چند بایرن مونیخ برای هفتمین قهرمان بوندسلیگای آلمان شد اما این قهرمانی با سختی ها و مشکلات زیادی روبه رو بود.

به گزارش ایلنا، بایرن مونیخ هفتمین قهرمانی پیاپی خود در بوندس‌لیگا را به دست آورد اما سخت‌ترین قهرمانی‌اش در این یک دهه نیاز به خانه‌تکانی را بیش از پیش نشان داد.

هواداران فوتبال آلمان از رقابت نزدیک بایرن با بوروسیادورتموند برای قهرمانی فصل 2019-2018 لذت بردند اما 78 امتیاز کمترین امتیاز در هفت فصل سلطه بایرن بود و گویا فاصله زیادی با روزهای اقتدار بایرن با مربی‌هایی مثل یوپ هاینکس، پپ گواردیولا و کارلو آنچلوتی که یک تا دو ماه قبل از پایان فصل قهرمانی را قطعی می‌کردند، به وجود آمده.

وقتی در تابستان گذشته بایرن تصمیم گرفت بازیکنی نخرد، مشخص شد که نیمکت مربیگری به دست گزینه کم تجربه‌ای مثل نیکو کواچ سپرده می‌شود که از آینتراخت فرانکفورت آمد. این تیم که شنبه آینده برای رسیدن به قهرمانی جام حذفی با لایپزیگ دیدار می‌کند، آنقدر پرفراز و نشیب بوده که آینده مربی کروات همچنان مبهم است. تیم قهرمان در طول فصل مبارزه سختی داشت و اواخر سال 2018 از تیم صدرنشین دورتموند 9 امتیاز عقب افتاده بود. بایرن بعد از شروع خوب و چهار برد متوالی، در هشت بازی بعدی‌اش تنها دو پیروزی به دست آورد. دفاع لرزان با حضور ژروم بواتنگ و متس هوملس که سابقه قهرمانی جهان را دارند اما فاصله زیادی با اوج داشتند به علاوه مصدومیت‌های جدی کورنتین تولیسو، کینگزلی کومان و آرین روبن تیم را دچار مشکل کرد.

اما کواچ به تدریج راه حل پیدا کرد و از نیکلاس سوله در قلب دفاع و سرژ گنابری در پست بال استفاده کرد ضمن اینکه درخشش یاشوا کیمیش و همچنین روبرت لواندوفسکی تیم را به نتیجه رساند. گنابری، بازیکن تیم ملی آلمان در نخستین فصل بازی برای بایرن 10 گل زد و پنج پاس گل داد ضمن اینکه بازگشت کومان از مصدومیت به کناره‌های تیم سرعت داد.

در پایان ماه ژانویه که یک فرصت دیگر برای تقویت تیم از دست رفت، بایرن با هفت پیروزی متوالی نزدیکترین رقیب دورتموند شد و با پیروزی 5 بر صفر مقابل این تیم مدعی اصلی قهرمانی شد. با توجه به اینکه بازیکنان باتجربه، فرانک ریبری، روبن و رافینیا از تیم جدا می‌شوند و چند نفر دیگر نیز در مسیر خروج هستند، تغییرات عمده‌ای در راه است.

این تغییرات شاید به نیمکت هم برسد چون کواچ بیشتر فصل اول را تحت فشار سپری کرد. حتی دوگانه قهرمانی هم شاید برای تیم تشنه موفقیت بایرن کافی نباشد.


کارولوس گرومان

بایرن مونیخ بوندس لیگا قهرمان بوندسلیگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر