کد خبر: 764693 A

شفر نباید اخراج می‌شد

معاون سابق باشگاه استقلال اعلام کرد تا زمانی که این تیم مستقل اداره نشود تا 10 سال آینده هم جام نمی‌گیرد.

به گزارش ایلنا، علی نظری جویباری معاون سابق باشگاه استقلال معتقد است ضعف مدیریت در این تیم باعث شد آبی‌پوشان نتوانند دوباره بعد از سالها در لیگ قهرمان شوند. با او در خصوص اتفاقات و شرایط این روزهای استقلال صحبت کردیم.

* استقلال امسال هم نتوانست جامی را کسب کند. دلیلش را در چه می‌دانید؟

با این روندی که استقلال در پیش گرفته 10 سال دیگر هم نمی‌تواند جامی را کسب کند زیرا زیربنای این تیم غلط است. خشت اول گر نهد مهمار کج - تا ثریا میرود دیوار کج. مدیران استقلال نگهداری از یک تیم بزرگ را بلد نیستند. این تیم باید مستقل اداره شود مدیران در اختیار نمی توانند منافع باشگاه را حفظ کنند و مسئولان این تیم باید تمام فکر و ذکرشان موفقیت تیم باشد.

* پرسپولیس هم برای سومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر شد.

آنها سه فصل است قهرمان می‌شوند در درجه اول مدیون  وزارت و سپس یک سرمربی با هوش که با هیچکس شوخی ندارد نه در فضای مجازی فعال است نه یک شومن بلکه اصول حرفه ای نگهداری از یک تیم فوتبال را بلد است ولی در عوض مدیران استقلال فقط بلدند حرف بزنند بجای تهیه سخت افزاری و آگاهی از اصول حرفه ای باشگاهداری به هواداران وعده و وعید می دهند تا مرور زمان شود.

* خیلی‌ها می‌گویند قهرمانی پرسپولیس پاک نبوده است.

اصلا چنین چیزی نیست. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که از آنها حمایت بیشتری صورت می‌گرفت.

* خیلی از کارشناسان معتقدند استقلال حاشیه‌های زیادی داشته است. شما با این موضوع موافقید؟

به جرأت می‌توانم بگویم استقلال آنقدری که از مدیریت ضربه خورده از بازیکن و کادر فنی نخورده است. در این تیم افرادی مانند کامران منزوی و میرشاد ماجدی حضور دارند که استاد اداره این تیم هستند. من فکر می‌کنم یا منزوی وقت ندارد یا اینکه حرفش را گوش نمی‌دهند. ایشان به همراه آقای ماجدی سال ها  تجربه دارند و می توانند به راحتی استقلال را از این بحران خارج کنند یعنی در واقع مدیریت از تجربه این دو بزرگوار استفاده نمی کند و کار خودش را انجام می‌دهد.

* درگیری خطیر با شفر چقدر روی نتیجه نگرفتن استقلال تاثیر گذاشت؟

کسی که در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس پست معاونت ورزشی را دارد نباید حالت تهاجمی داشته باشد. در واقع او باید همه را به هم وصل کند؛ از مدیرعامل و مدیریت گرفته تا کادر فنی و بازیکنان. ما از نداشتن انسجام تیمی ضربه خوردیم.

* به نظر شما اخراج شفر در آن مقطع درست بود

با اخراج شفر و چند بازیکن هیچ چیزی در باشگاه استقلال درست نمی‌شود. الان زمان آن نبود که شفر اخراج شود. اگر قرار بود چنین اتفاقی بیفتد باید بعد از دربی می‌افتاد.

* این روزها بحث حضور مربی خارجی در استقلال است. چه نظری در این باره دارید؟

هیات مدیره باید در این خصوص تصمیمات لازم را بگیرد مربی خارجی یا ایرانی مهم نیست اما چیزی که خیلی در این میان مهم است این است که استقلال باید هر طوری که شده قهرمان شود؛ چه با مربی داخلی و چه با مربی خارجی زیرا اگر قرار است دوباره در کسب عنوان قهرمانی ناکام شویم دیگر چه فرقی می‌کند که سراغ مربی خارجی برویم. اگر مانند امسال بخواهیم سوم شویم ما این عنوان را با مربیان داخلی هم به دست آورده بودیم.

* نظرتان در خصوص اعتصاب بازیکنان استقلال قبل از بازی با سپیدرود چیست؟

مگر می شود این را بپذیریم بازیکن استقلال با میلیونها هوادار، شب قبلِ بازی به خانه برود و در اردو شرکت نکند؟! این نشان می‌دهد که حرف مدیریت خریدار ندارد. کاش بازیکنان استقلال بخصوص بزرگترها بچه ها را جمع می کردند به آنها می گفتند جایگاه استقلال در جامعه کجاست مردم با این تیم زندگی می کنند هر چند باید حق حقوق شما پرداخت شود که می شود باید شأن استقلال را حفظ می‌کردید این اتفاقات در شأن استقلال نیست. پول آنقدرها هم ارزش ندارد که حیثیت هواداران از بین برود.

استقلال علی نظری جویباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر