کد خبر: 764050 A

استقلال با رتبه سوم پایان داد

سپیدرود رشت با شکست مقابل استقلال تهران در ورزشگاه آزادی به دسته پایین‌تر سقوط کرد.

به گزارش ایلنا، سپیدرود رشت و استقلال در هفته پایانی لیگ برتر به مصاف هم رفتند؛ آبی‌های تهرانی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به برتری در این بازی نیاز داشتند تا بالاتر از پدیده مشهد قرار بگیرند و در مقابل سپیدرود هم برای بقا در لیگ برتر نیاز داشت تا دست پر از زمین خارج شود و سهمیه گیلان در لیگ را حفظ کند اما در نهایت با نتیجه دو بر یک شکست خورد تا به دسته پایین‌تر سقوط کند.

گزارش این مسابقه را مشاهده می‌کنید:

هفته سی‌ام لیگ برتر / 26 اردیبهشت 1398 / ورزشگاه آزادی / تماشاگر: ...

تیم داوری: داور: علیرضا فغانی - کمک ها: علی میرزابیگی و سعید قاسمی - داوران پشت دروازه: حسن اکرمی و سیدعلی اصغر مومنی

اخطار:

کارت زرد: آرمین سهرابیان(59) ، روزبه چشمی(68) و (84) از استقلال / مهرداد بایرامی(84) از سپیدرود

 

ترکیب استقلال

سید حسین حسینی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، آیاندا پاتوسی(داریوش شجاعیان، 70)، مهدی قائدی، مرتضی تبریزی(خسرو حیدری، 53) و روح‌الله باقری(گادوین منشا، 80)

 

ترکیب سپیدرود

کوروش ملکی، میثم فردوسی، میثم تهیدست(حسین ابراهیمی، 45+2)، میلاد شیخ سلیمانی، محمد بلبلی، میلاد قربان زاده، هومن ربیع زاده، مهرداد بایرامی، حسین شنانی(محمد غلامی، 70)، لوکا نوزادزه و ابراهیم لطفی

 

شرح گل

استقلال یک - سپیدرود صفر / مهدی قائدی، دقیقه 6: روی توپ ربایی پاتوسی، توپ به باقری رسید؛ پاس باقری به تبریزی و در نهایت مهدی قائدی در موقعیت گلزنی قرار گرفت؛ ضربه اول قائدی توسط ملکی دفع شد اما در ریباند مهاجم ریز نقش آبی‌ها موفق شد گلزنی کند.

photo_۲۰۱۹-۰۵-۱۶_۲۲-۰۴-۱۴

استقلال دو - سپیدرود صفر / مرتضی تبریزی، دقیقه 23: پاس تاثیرگذار باقری بین مدافعان سپیدرود، تبریزی را صاحب موقعیت گلزنی کرد و او هم با ضربه‌ای فنی دروازه دروازه سرخپوشان را باز کرد.

استقلال دو - سپیدرود یک / مهرداد بایرامی، دقیقه 90: مهاجم سپیدرود با یک تنه به منتظری در حوالی محوطه استقلال به توپ رسید و با یک شوت توپ را به تور دروازه حسینی چسباند.

 

دقایق حساس و حواشی:

در نهایت این مسابقه با برتری دو بر یک استقلال به پایان رسید تا آبی پوشان در رده سوم جدول رده بندی به کار خود در لیگ برتر پایان بدهند و سپیدرود رشت هم به دست یک سقوط کند.

دقیقه 89: ضربه قیچی برگردان منشا با اختلاف اندک از بالای دروازه سپیدرود به اوت رفت.

دقیقه 75: ضربه خسرو حیدری با فاصله کم از کنار بالای دروازه سپیدرود به اوت رفت.

دقیقه 68: ارسال کوتاه چشمی در محوطه سپیدرود به دست مدافع حریف برخورد کرد و بازیکنان استقلال معتقد به خطای پنالتی بودن که با دستور فغانی بازی پیگیری شد.

دقیقه 63: به میدان آمدن خسرو حیدری سکوهای ورزشگاه آزادی را به وجد آورد؛ مدافع آبی‌ها که فضای احساسی به دلیل آخرین روز حضورش در مستطیل سبز شکل گرفته بازوبند کاپیتانی را به اصرار منتظری دریافت کرد و به جای مرتضی تبریزی به ترکیب اضافه شد.

دقیقه 48: ضربه سر علی کریمی خطرناک از کنار تیرک دروازه سپیدرود به اوت رفت.

دقیقه 2+45: ضربه محکم علی کریمی با دفع ملکی به کرنر رفت.

دقیقه 43: کوروش ملکی با واکنشی دیدنی ضربه وریا غفوری از روی نقطه پنالتی را دفع کرد.

دقیقه 42: ضربه روح اله باقری پس از برخورد با تیرک افقی دروازه سپیدرود به مهدی قائدی رسید و خطای لطفی روی این بازیکن از سوی فغانی پنالتی اعلام شد.

دقیقه 32: فشار مهاجمان استقلال روی دروازه سپیدرود برای ثبت گل سوم در این لحظات بیشتر شده و ضربه روح اله باقری با اختلاف کم از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 30: خروج به موقع ملکی روی ارسال پرقدرت پاتوسی مانع از گلزنی مهاجمان استقلال شد.

دقیقه 26: فرار بایرامی پشت مدافعان استقلال او را در موقعیت تک به تک با حسینی قرار داد و شانس گلزنی داشت که با بالا رفتن پرچم کمک داور آفساید اعلام شد.

دقیقه 17: ضربه سر خطرناک باقری روی ارسال غفوری با واکنش به موقع ملکی راهی کرنر شد.

دقیقه 15: ضربه ایستگاهی میلاد قربان زاده با فاصله زیاد از بالای دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه 2: پاس به عقب نوزادزه به ملکی در محوطه جریمه خطرناک بود و سنگربان سپیدرود با شیرجه بلند این توپ را به آغوش کشید.

* پیش از شروع این مسابقه بازیکنان دو تیم با تشکیل تونل افتخار به مناسبت خداحافظی خسرو حیدری از دنیای حرفه‌ای از او تقدیر کردند و بازیکن شماره 2 آبی پوشان به همراه فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی دور افتخار زد.

photo_۲۰۱۹-۰۵-۱۶_۲۲-۰۴-۱۳

Untitled

photo_۲۰۱۹-۰۵-۱۶_۲۲-۰۴-۱۲

 

استقلال تهران هفته سی‌ام لیگ برتر سپیدرود رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر