کد خبر: 763916 A

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص شرایط این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، ناصر محمدخانی، پیشکسوت پرسپولیس در خصوص شرایط این تیم در لیگ برتر و تساوی‌های اخیر که باعث شده کار قهرمانی به هفته آخر بکشد صحبت کرد.

 

* طی چند هفته اخیر مهاجمان پرسپولیس در گلزنی موفق نبودند.

بله، البته موقعیت خلق می‌کنند اما اینکه چرا کم گل می‌زنند دلیلش می‌تواند خستگی، کم‌دقتی در زدن ضربات آخر، عجول بودن و شرایط روحی باشد. همین بازی با ماشین‌سازی من تصور می‌کردم که با دو گل پیروز شویم و در همین تهران جشن قهرمانی بگیریم، اما نشد و کار به هفته آخر کشیده شد. تیم خوب ماشین‌سازی هم با فوتبالی بسته و تدافعی به خواسته‌اش که کسب یک امتیاز بود دست پیدا کرد.

 

* شاید هم خودشان را از پیش برنده می‌دانستند.

اصلا بعید نیست که اینطور باشد. این مساله در فوتبال ثابت شده که هر زمان شما حریف‌تان را دست‌کم بگیرید به مشکل می‌خورید. در بازی با ماشین‌سازی پرسپولیس خیلی دیر به گل تساوی رسید به‌نظر من اگر در نیمه اول این گل را زده بود در نیمه دوم گل پیروزی را می‌زد.

 

* شما خودتان را برای چنین بازی‌های حساسی آماده می‌کردید؟

من همیشه تشنه گلزنی بودم به همین دلیل خیلی تمرین می‌کردم. اگر یک گل می‌زدم تلاش می‌کردم برای دومی و سومی. شاید باورتان نشود اگر در مسابقه‌ای یک فرصت گل را از دست می‌دادم تا یک هفته همه تمرکزم به‌هم می‌خورد مگر در یک بازی فوتبال چند تا موقعیت گل نصیب بازیکن می‌شود. یادم هست علی‌آقا همیشه می‌گفت این همه تماشاگر به عشق شما آمده‌اند شما هم باید آنها را خوشحال به خانه‌های‌شان بفرستید. الان هم علیپور نباید اشباع شود.

 

* بودیمیر را چطور دیدید؟

 ببینید بازیکن خارجی که به ایران می‌آید باید یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشد. به هر حال بازی کردن در تیمی مثل پرسپولیس که بهترین تیم آسیاست کار آسانی نیست. شما در تیم‌های خارجی نگاه کنید وقتی بازیکن خارجی‌شان صاحب توپ می‌شود کاملا از بقیه متمایز است. من انتظارم از بودیمیر با این فیزیک خیلی بیشتر از اینها است.

 

* در لیگ خودمان مهاجمان خارجی موفقی مثل کی‌روش هم داریم که...

به‌نظر من کی‌روش مهاجم ششدانگ و خیلی خوبی است. این بازیکن قدرت سرزنی و پا به توپ بسیار خوبی دارد و شک ندارم اگر در پرسپولیس بود بالای 20 گل می‌زد. این مهاجم به‌هیچ‌وجه با بودیمیر قابل مقایسه نیست.

 

* پرسپولیس در آخرین بازی باید در خانه پارس‌جم به میدان برود. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 اگر بازی در تهران بود من با اطمینان می‌گفتم جام را می‌گیریم اما الان شرایط خیلی سخت شده چون آنها با تمام توان می‌آیند تا فوتبال بی‌حرف و حدیثی را انجام دهند. پرسپولیس به‌ هیچ‌وجه نباید برای مساوی به زمین برود، چون اینطوری کار از این هم که هست مشکل‌تر می‌شود. با این حال خیلی امیدوارم قهرمان شوند.

 

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال ناصر محمدخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر