کد خبر: 763355 A

بعد از جام جهانی روسیه و جام ملت ها اوضاع برای لژیونرهای ایرانی آنچنان خوب پیش نرفت.

به گزارش ایلنا، بعد از رقابت‌های جام‌جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات وضعیت برای لژیونرهای ایرانی آنطور که باید پیش نرفت هرچند سردار آزمون در حال حاضر برای یکی از بهترین تیم‌های روسیه بازی می‌کند و درخشش خوبی هم داشته یا علیرضا جهانبخش تبدیل به گران‌ترین خرید برایتون شده اما باز هم شرایط اینطور نیست که همه لژیونرها در بهترین وضعیت به کار خود ادامه دهند. به همین دلیل در خصوص هر کدام از بازیکنان ایرانی شاغل در اروپا و یا کشورهای آسیایی صحبت‌هایی مبنی بر تعویض تیم‌های‌شان مطرح می‌شود.

 عزت‌اللهی از جزیره به پرتغال

سعید عزت‌اللهی که به صورت قرضی از روستوف راهی ردینگ انگلیس شد، در همان ابتدای حضورش با مصدومیت روبه‌رو شد و همین موجب شد مسئولان باشگاه انگلیسی تمایل چندانی به تمدید قرارداد قرضی سعید نداشته باشند. گویا باشگاه روستوف با پیشنهادی از سوی باشگاه اسپورتینگ لیسبون پرتغال روبه‌رو شده و فعلا تنها مقصد احتمالی که سر راه سعید دیده می‌شود همین پرتغال و اسپورتینگ است. این روزها فوتبال ایران به جز سعید یک نماینده دیگر هم در چمپیونشیپ انگلیس دارد. کریم انصاری‌فرد نسبت به عزت‌اللهی بیشتر برای ناتینگهام بازی کرده و به نظر نمی‌رسد مسئولان باشگاه انگلیسی به این زودی قید کریم را بزنند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، مهاجم تیم ملی باز هم به کار خودش در انگلیس ادامه خواهد داد.

 جای پای محکم سردار

اگر بخواهیم سراغ بهترین لژیونر این روزهای فوتبال کشورمان برویم بار دیگر باید به پیشنهادهای عجیب و غریبی که خیلی‌ها اعتقاد دارند به سردار رسیده دل خوش کنیم. در واقعیت اما بهتر است عملکرد بی‌نظیر سردار در لیگ روسیه با لباس زنیت را مدنظر قرار دهیم. سردار از زمان حضور در زنیت تاثیر زیادی در صدرنشینی و قهرمانی این تیم در لیگ روسیه داشته. هرچند هنوز نام تیم‌هایی مثل گالاتاسرای در بین مشتری‌های سردار دیده می‌شود اما به نظر نمی‌رسد مسئولان زنیت او را راحت از دست بدهند و احتمالا فصل بعد هم آزمون لباس زنیت را به تن کند.

 جهانبخش به دنبال درخشش

البته که علیرضا در برایتون دور از انتظار ظاهر شده اما با توجه به این‌که او به گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه انگلیسی تبدیل شده، بعید است به این زودی‌ها برایتونی‌ها علیرضا را آزاد کنند و در اختیار تیم‌های دیگر قرار دهند. جهانبخش حالا تجربه یک سال حضور در فوتبال انگلیس را دارد و احتمالا فصل آینده شاهد بازی‌های بهتری از ستاره دوست‌داشتنی فوتبال ایران خواهیم بود.

 قطری‌ها می‌مانند

اگر از مهدی طارمی که آینده مبهمی در فوتبال قطر دارد فاکتور بگیریم به نظر می‌رسد دیگر ستاره‌های ایرانی شاغل در این لیگ شرایط ثابتی دارند. بازیکنان حاضر در قطر، رامین رضاییان و امید ابراهیمی قراردادهای‌شان با باشگاه‌های الشحانیه و الاهلی به پایان رسیده اما اگر باشگاه‌ها نیز مثل این 2 بازیکن تمایل به ادامه همکاری داشته باشند هر 2 بازیکن ملی‌پوش را فصل بعد هم در لیگ ستارگان قطر خواهیم دید؛ درست مثل مرتضی پورعلی‌گنجی که از مدت قراردادش با العربی مانده و فعلا میهمان قطری‌هاست.

 حسنیی می‌ماند، امیری شاید

از بین وحید امیری و مجید حسینی هم که در ترکیه بازی می‌کنند وضعیت حسینی قابل پیش‌بینی است. به نظر او فصل بعد را هم همینطور در ترکیب ترابزون حضور داشته باشد. در خصوص امیری اما وضعیت مبهم است چراکه او زیاد برای ترابزون بازی نمی‌کند. در خصوص وحید حتی زمزمه‌های بازگشتش به ایران و پرسپولیس هم شنیده می‌شود!

سردار آزمون علیرضا جهانبخش کریم انصاری فرد وحید امیری مجید حسینی عزت اللهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر