کد خبر: 763218 A

لیورپول شاید در آخرین روز، قهرمانی را به منچسترسیتی داده باشد اما دروازه‌بان برزیلی‌اش، آلیسون دست خالی از این فصل بیرون نرفت.

به گزارش ایلنا، آلیسون در نخستین فصل حضور در لیگ برتر به دستکش طلا رسید که به دروازه‌بان با بیشترین کلین‌شیت در یک فصل می‌رسد.

آلیسون با ادرسون، دروازه‌بان منچسترسیتی در 20 کلین‌شیت برابر بود اما گل زودهنگامی که دروازه‌بان سیتی خورد اگرچه با چهار گل پاسخش داده شد، این عنوان را به گلر لیورپول رساند که در برد 2 بر صفر برابر ولورهمپتون دروازه‌اش را بسته نگه داشت. این بهترین آمار بعد از سال 2009 است که ادوین فان درسار در یک فصل همین قدر دروازه‌اش را بسته نگه داشت هرچند رکورددار کلین‌شیت در یک فصل لیگ برتر، پتر چک است که 24 بازی در فصل 2005-2004 گل نخورد.

کپا آریسابالاگا از چلسی و جوردن پیکفورد از اورتون با 14 کلین‌شیت مشترکا در رده سوم ایستادند و هوگو لوریس دروازه‌بان تاتنهام با 12 کلین‌شیت در رده بعدی قرار گرفت.

آلیسون بعد از پیروزی برابر ولورهمپتون در آنفیلد جایزه‌اش را دریافت کرد. دخترش، هلنا به او ملحق شد و کاری کرد که خیلی از بازیکنان لیگ برتر نتوانسته بودند انجام دهند و آن گل زدن به آلیسون بود. آلیسون بعد از انتقال 65 میلیون پوندی از رم، از ستاره‌های تیم یورگن کلوپ بوده و می‌تواند با پیروزی در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل تاتنهام در دیدار 11 خرداد در مادرید، با یک جام این فصل را به پایان برساند.

حجم ویدئو: 1.54M | زمان ویدئو: 00:00:06
لیورپول آلیسون بکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر