کد خبر: 763205 A

سپاهان و پرسپولیس برای قهرمانی شانس دارند و استقلال و پدیده مشهد هم برای به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار هستند.

به گزارش ایلنا، مسابقات لیگ هجدهم روز پنج شنبه با رویارویی همزمان تمام تیم‌ها به پایان می‌رسد و سرنوشت قهرمان فصل جاری برخلاف فصل گذشته هنوز مشخص نیست. در حال حاضر سپاهان و پرسپولیس برای رسیدن به این عنوان ارزشمند شانس دارند و پشت سر این دو تیم استقلال، پدیده و تراکتورسازی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار هستند. شرایط این پنج تیم در صورت برگزاری بازی‌های هفته پایانی را مشاهده می‌کنید:

پرسپولیس

پرسپولیس با تیم سوم جدول 4 امتیاز اختلاف دارد. اتفاقی که خاطر برانکو را جمع می‌کند بعد از دو قهرمانی، در بدترین شرایط هم نایب قهرمان خواهند شد. هر چند که این تیم شانس خیلی بالایی برای کسب سومین جام متوالی دارد. آنها در صورت تساوی مقابل پارس جنوبی جم هم با اختلاف چهار امتیازی نسبت به سپاهان جام قهرمانی را به خانه خواهند برد.

سپاهان

شاگردان امیر قلعه‌نویی در بدترین شرایط بین پنج تیم، چهارم می‌شوند. سپاهان یک امتیاز از استقلال و دو امتیاز از پدیده بیشتر دارد که در صورت شکست در هفته پایانی و پیروزی استقلال و پدیده به رتبه چهارم سقوط می‌کند. با توجه به اختلاف چهار امتیازی این تیم نسبت به تراکتور، قطعا سپاهان از رتبه چهارم پایین‌تر نمی‌رود.

استقلال

فرهاد مجیدی همچنان این شانس را دارد که فصل را به عنوان نایب قهرمان به پایان برساند. هر چند که روی کاغذ شانس حضور در رتبه پنجم را هم دارند. البته بعید است حتی با وجود شکست استقلال و برد تراکتورسازی، تبریزی‌ها بتوانند 9 تفاضل گلی که عقب هستند را هم جبران کنند. در نتیجه احتمالا استقلال در بدترین حالت فصل را در رتبه چهارم به پایان می‌رساند.

پدیده

شاگردان گل‌محمدی در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ با کسب 53 امتیاز، چهارمین تیم برتر لیگ هستند. پدیده در بهترین شرایط می‌تواند امیدوار باشد سپاهان شکست بخورد و استقلال هم پیروز نشود تا با برد در هفته پایانی، نایب قهرمانی را جشن بگیرند. هر چند که این تیم فقط 2 امتیاز بیشتر از تراکتورسازی دارد و در صورت پیروزی تراکتور در هفته پایانی و نبردن پدیده، شاگردان گل‌محمدی فصل را به عنوان تیم پنجم تمام می‌کنند.

تراکتورسازی

با توجه به اینکه استقلال سه امتیاز و 9 تفاضل گل بیشتر از تراکتور دارد، تبریزی‌ها به رتبه سوم هم نخواهند رسید. این تیم 12 امتیاز از ذوب‌آهن بیشتر دارد و امکان سقوط به رتبه‌ای پایین‌تر از رده پنجم را هم ندارد. در نتیجه تراکتورسازی در بدترین حالت در همین رتبه پنجم باقی خواهد ماند و در بهترین شرایط هم با یک رتبه صعود، تیم چهارمِ لیگ می‌شوند.

تراکتورسازی تبریز استقلال تهران سپاهان اصفهان پدیده مشهد پرسپولیس تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر