کد خبر: 762963 A

کاپیتان پدیده شهر خودرو:

کاپیتان تیم پدیده معتقداست امسال این تیم تجربه نداشت اما فصل بعد روی پدیده بیشتر حساب خواهندکرد.

به گزارش ایلنا،اکبر صادقی کاپیتان تیم پدیده معتقد است که‌اشتباهات داوری در این فصل به ضرر آن‌ها هم بوده و اگر گلهای سالم آن‌ها مقابل صنعت نفت آبادان و پیکان را داوران قبول می‌کردند الان تیم یحیی گل محمدی رقیب جدی پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی بود و فدراسیون باید یک جام هم مخصوص آن‌ها آماده می‌کرد و به تبریز می‌برد اما این اشتباهات باعث شد تا پدیده در حال حاضر فقط‌شانس کسب سهمیه آسیا برای فصل آینده را داشته باشد.

مقابل سپاهان در مشهد مساوی کردید. در مورد این بازی صحبت می‌کنید؟

بازی خیلی خوبی بود. ما در این بازی خیلی خوب کار کردیم و در طول هفته تمرینات خوبی برای این بازی انجام داده بودیم. هر دو تیم برد می‌خواستند و بازی قشنگی شده بود و خود قلعه‌نویی هم آخر بازی اذعان کرد که حق تیم ما برد بود و اگر تجربه بیشتری داشتیم الان رتبه دوم جدول را در اختیار داشتیم اما متاسفانه از فرصت هایی که به دست آوردیم استفاده نکردیم. الان تیم چهارم جدول هستیم و هفته آخر در تبریز جلوی ماشین سازی باید ببریم و کسب سهمیه کنیم چون سهمیه آسیا کمترین حق مردم مشهد است.

در مورد پنالتی هم که برای شما اعلام شد حرف و حدیث زیاد است. آن صحنه پنالتی بود؟

فکر می‌کنم در آن صحنه پورقاز بی احتیاطی کرد و برخورد بود. نظر کارشناسان در این رابطه مهم است و درست نیست ما به عنوان بازیکن در موردش صحبت کنیم اما جدا از آن صحنه ما خیلی خوب بازی کردیم و جلوی تیم بزرگ سپاهان با آن بازیکنان خوب و مربی کاربلدی که دارد حق مان برد بود. اشتباهات داوری جزو فوتبال است و در بازی با صنعت نفت و پیکان دو تا گل سالم ما را به‌اشتباه آفساید اعلام کردند و 4 امتیاز از ما گرفتند و اگر آن 4 امتیاز را داشتیم الان رقیب جدی پرسپولیس برای عنوان قهرمانی بودیم نه این‌که برای سهمیه آسیا تلاش کنیم. شرمندگی بازی با سپاهان برای ما ماند و شرمنده مردم خوب مشهد شدیم که نتوانستیم مقابل سپاهان دل‌شان را شاد کنیم.

سپاهان در مشهد هیچ‌شانسی برای برد نداشت؟

سپاهان تیم خوبی است و بازیکنان خیلی خوبی هم دارد اما در این بازی موقعیت‌های زیادی داشتیم که از دست رفت و پیام نیازمند واقعا روزش بود و توپ هایی را گرفت که نه فقط در لیگ ایران بلکه در اروپا هم گلرها نمی‌توانند بگیرند. نیازمند گلر خوب و جوان و بااخلاقی است و امیدوارم در آینده هم بدرخشد.

انگار از این مساوی خانگی اصلا راضی نیستید؟

نه، اصلا راضی نیستیم چون با این برد می‌توانستیم در جدول دوم شویم و هفته آخر یک جام باید برای ما به تبریز می‌آمد و خیلی از این آقایانی که هیچ جامی برای ما قائل نبودند مجبور می‌شدند یک جام مخصوص ما به تبریز بیاورند اما بازی با سپاهان مساوی شد و فقط حسرت آن به دل ما ماند.

حرف از قهرمانی پدیده زدی، قهرمانی شما در حالی که مدعیانی مثل پرسپولیس، سپاهان،استقلال و تراکتورسازی امسال در لیگ بودند رویاپردازی نیست؟

فکر نمی‌کنم رویاپردازی باشد. با توجه به فوتبالی که از اول فصل بازی کردیم قهرمانی ما رویاپردازی نبود. ما فوتبال واقعا زیبایی بازی می‌کنیم و فقط تجربه مان کم بود. اگر یکی دو تا بازیکن که تجربه قهرمانی و بازی در چنین روزهایی را داشتند در اختیار داشتیم، با توجه به کار فنی که آقا یحیی انجام می‌دهد می‌توانستیم رقیب جدی تری برای مدعیان باشیم. فصل بعد بیشتر روی ما حساب خواهند کرد چون پدیده الان فقط یک تیم یا یک اسم نیست بلکه پدیده به خانه‌های مردم مشهد رفته و مردم مشهد با این تیم زندگی می‌کنند و فصل بعد قطعا پدیده بهتر و قوی تری را شاهد خواهید بود.

چه تصوری از بازی با ماشین سازی در تبریز دارید؟

خودم یک فصل با آقا رضا مهاجری کار کرده‌ام و مربی خوب و بادانشی است و با فوتبال خوبی که تیمش بازی می‌کند جایگاه‌شان آنجای جدول نیست. واقعا تیم خوبی دارند و آقا رضا هم مربی بزرگ و بادانشی است و امیدوارم در تبریز دستورات کادر فنی مان را به خوبی اجرا کنیم و همراه با برد ما باشد و از خجالت مردم مشهد دربیاییم و سهمیه آسیا را که کمترین حق مردم مشهد است را بگیریم.

چه شناختی از ماشین سازی داری؟

ماشین سازی واقعا تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد و با توجه به فوتبالی که بازی می‌کنند باید جایگاه بالاتری در جدول داشته باشند. این بازی برای ما حکم فینال را دارد درست مثل بازی با سپاهان، استقلال و سایپا که حکم فینال را برای ما داشتند. ما امسال خیلی زجر کشیدیم و واقعا سختی کشیدیم و برای کسب سهمیه کارمان به روز آخر کشیده شد و امیدوارم مقابل ماشین سازی فوتبال قابل احترامی بازی کنیم و سهمیه بگیریم.

ماشین سازی که نه سقوط می‌کند و نه سهمیه می‌گیرد مقابل شما انگیزه ای هم دارد؟

این تیم جلوی پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم همین شرایط را داشت و نه سقوط می‌کرد و نه سهمیه می‌گرفت. من یک سال با آقا رضا کار کرده‌ام و متاسفانه الان می‌گویند که برای تراکتورسازی بازی می‌کند اما اصلا این‌طوری نیست. آقا رضا همیشه برای خودش و آبروی خودش بازی کرده و برای شخصیت و اعتبار خودش بازی می‌کند و در‌شان و شخصیت ایشان نیست که چنین حرفهایی در موردش می‌زنند چون مربی بزرگ و بادانشی است. ما راهی جز برد نداریم و فقط برای برد به تبریز می‌رویم اما برای ماشین سازی راحت‌تر است و بدون استرس بازی می‌کنند و این کار ما را سخت‌تر می‌کند چون تجربه کافی نداریم و انشا... با صخبت‌های آقا یحیی بچه‌ها شرایط بازی را درک می‌کنند و خوب کار خواهند کرد.

با توجه به شرایط جدول و بازی‌های روز آخر فکر می‌کنی کدام تیم قهرمان می‌شود؟

قهرمانی بین پرسپولیس و سپاهان است. پرسپولیس خارج از خانه و سپاهان داخل خانه با تیمی که سقوط کرده بازی دارند. به هر حال کار به روز آخر کشیده شده که جزو زیبایی‌های فوتبال ما است که همه تا روز آخر تلاش می‌کنند. کار برای همه سخت است چون استقلال خوزستان که با سپاهان بازی دارد در تهران دو گل به تیم بزرگ استقلال زد و تا لحظات آخر تسلیم نشده بود و به نظرم کار برای سپاهان هم سخت است. پرسپولیس هم خارج از خانه با تیم خوب پارس‌جنوبی جم بازی دارد و هر تیمی که لیاقت دارد امیدوارم قهرمان شود چون هر تیمی قهرمان شود زحمت کشیده و حقش است. امیدوارم ما هم از نظر امتیازی نزدیک به تیم قهرمان باشیم تا شخصیت پدیده را به همه نشان بدهیم.

 

پدیده مشهد اکبر صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر