کد خبر: 762832 A

حضور بازیکنان باتجربه و جوان در کنار یکدیگر به موفقیت تیم کمک می‌کند

مدیر فنی سابق تیم ملی فوتسال بانوان گفت: حضور در تورنمنت های مختلف باعث می شود تا تیم ها به آمادگی خوبی برسند و نقاط ضعف و قوت تیم مشخص شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی صانعی، مدیر فنی سابق تیم ملی فوتسال بانوان درخصوص حضور ملی پوشان در تورنمنت چهارجانبه روسیه که با حضور تیم های ایران، روسیه، پرتغال و اسپانیا برگزار شد، گفت: تیم های بسیار خوبی در این تورنمنت حضور داشتند. سطح فوتسال ایران با کشورهای فوق بسیار فرق می کند اما هم اینکه از ایران برای حضور در این تورنمنت دعوت می شود این نشان میدهد که تیم ملی فوتسال بانوان شخصیت بین المللی داشته و در آسیا حرف اول را می زند.

وی ادامه داد: تیم های اسپانیا، پرتغال و روسیه فوتسال در سطح بسیار بالایی قرار دارند و زمانی که تیم ایران با چنین تیم هایی روبه رو می شود، باید به فال نیک گرفت. چرا که بازیکنان تجربه کسب می کنند، کادر فنی و نقاط ضعف و قوت تیم را متوجه می شود، همبستگی بازیکنان و نوع بازی آنها باعث می شود تا در مسابقات اصلی بهترین نتیجه را کسب کنند. تورنمنت سطح بالایی داشته  و  همین امر تجربه ای می شود برای بازیکنان تا در بازیهای اسیایی با قدرت شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: این بازیها تدارکاتی است و کادر فنی ترکیب اصلی خود را  با حضور در چنین تورنمنت هایی می‌تواند پیدا کند. هدف این است که کادر فنی بازیکنان را ارزیابی و بهترین نفرات را انتخاب کند. کسب نتیجه در  چنین مسابقاتی اصلا هدف نیست و اهمیتی ندارد.

وی در پایان در خصوص اینکه این تیم با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه به این تورنمنت اعزام شد، گفت: حضور بازیکنان با تجربه و جوان در کنار یکدیگر چند مزیت دارد. بازیکنان جوان با انگیزه بالا برای موفقیت تیم تلاش می کنند و بازیکنان با تجربه با بازی خوبی که از خود به نمایش می گذارند باعث می شوند تا تیم در شرایط بسیار مناسبی قرار گیرد. ترکیب این دو در کنار هم باعث خواهد شد تا تیم سرحال و خوبی داشته باشیم. مطمنا در بازیهای آسیایی این تیم کار سختی دارد و حضور بازیکنان باتجربه و جوان در کنار هم می تواند به موفقیت تیم کمک بسزایی کند.

فدراسیون فوتبال علی صانعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر